Page 54 of 308 FirstFirst ... 444525354555664104154 ... LastLast
Results 796 to 810 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #796
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не мога да знам какъв си. просто се опитвам да ти помогна
    точка

  2. #797
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Не съм малумен - колата седи 5 дена без да я барам в гаража на равно, бърша щеката и мера.
    И за пръв път чувам течност да се катери срещу земното притегляне сами. По скоро като е в движение колата и маслото олива щеката и като спреш още не се е изцедило хубаво ама едва ли се катери по щеката.
    напълно си прав трябва щеката да е от конец или друг хигроскопичен материал за да се катери нагоре маслото а тя е от стомана

  3. #798
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    ...
    И за пръв път чувам течност да се катери срещу земното притегляне сами...
    Прочети малко за Лаплас, повърхностно напрежение и мокрене . Ще видиш че течностите могат да се "катерят", както и понякога да не мокрят , ама това е друго нещо де.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  4. #799
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Всичко е ясно маслото дето го търсиш е по щеката шегичка. Това с катеренето на маслото ще е интересно някой да го покаже с чаша масло примерно и една щека забодена в него, ама имам чувството, че няма да му се получат нещата

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #800
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Всичко е ясно маслото дето го търсиш е по щеката шегичка. Това с катеренето на маслото ще е интересно някой да го покаже с чаша масло примерно и една щека забодена в него, ама имам чувството, че няма да му се получат нещата
    Браво и аз така мисля

  6. #801

    Default

    щеките си имат ръбове специално с тази цел, да не говорим, че самия материал на щеката нагоре, както каза code не позволява катерене на маслото

  7. #802
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    не мога да знам какъв си. просто се опитвам да ти помогна
    Не исках да те обидя.
    Най-накрая ми писна да я следя само тая кола, затова съм решил само яко каране и съм и е...л м.....та на колата ако ще се чупи нещо да се чупи нали затова има 3г. гаранция.

  8. #803
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    то какво да и се счупи. или датчика е верен или щеката, но щом според двете си в границите значи всичко е ок.
    най-добре както казаха колегите, да се налее точно масло колкото дават по каталога и веднага ще се види кое е по-вярното.
    точка

  9. #804
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    най-добре както казаха колегите, да се налее точно масло колкото дават по каталога и веднага ще се види кое е по-вярното.
    Това ще е след 6 месеца до тогава .

    А другото което забелязах на тая кола е, че като си караш с 2000об./мин. и даваш газ докрай турбото започва да качва налягане до 1,6, но преди да стигне 1,6 има моменти, където за малко спира, даже леко се понижава(без да отпускаш гата) и пак почва да се качва до 1,6 и след това стои на 1,6 без да пада. Едва след 4000об./мин започва да се понижава до 1.4-1,5.
    А на 3000об./мин по бързо вдига налягане - ама сигурно защото оборотите са повече.
    И самото вдигане на стрелката не е мигновенно, а си е леко забавено. Затова чакам колегата Georgi Sartliyski да си дойде до ПЗ с неговата алфа да вида как е на неговата кола.

    Незнам може да си е така досега несъм имал кола, която показва налягането на турбината.

  10. #805

    Default

    естествено е да има забавяне между натискането на педала и вдигането на баровете, нали все пак трябва да натрупа налягане и т.н. и т.н.

    освен това не се предоверявай на тази стрелка, според мен в повечето случаи е далеч от истината, а по-скоро действа като една готина заигравка и все пак ориентир дали ти работи като хората "тУрбОшона"

  11. #806
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    естествено е да има забавяне между натискането на педала и вдигането на баровете, нали все пак трябва да натрупа налягане и т.н. и т.н.

    освен това не се предоверявай на тази стрелка, според мен в повечето случаи е далеч от истината, а по-скоро действа като една готина заигравка и все пак ориентир дали ти работи като хората "тУрбОшона"
    Може, може а имаше един с 2,0jtdm 136коня като мойта ама по малко коне и като кара мойта каза, че неговата вървела доста повече. Ама той изчезна извън БГ и неможах да пробвам неговата дали е вярно - може да се е заблудил. А и неговата по стрелка вдигала по-бързо налягане, ама жалко, че неможах да пробвам и неговата как е.

  12. #807
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post

    13.64V при включен реотан на джама, радио, вентилатор на 3 чертички и включени къси, на студен мотор.

    Направи ми впечатление нещо много интересно.
    Премерих тока на заряд на акумулатора, докато колата е студена и що да видя: -5А (Демек дърпа 5А от акумулатора).
    Пренастроих си измервателя като следя стриктно посоката на тока - и пак -5А.
    Ся, вярно, че тия печки дърпат много ток, но при условие, че напрежението от алтернатора е по-голямо от това на акумулатора, няма как консуматорите да дърпат и от двете. Какво мислите по въпроса?[COLOR="Silver"]


    ПП. Голяма простотия написах. Все пак съм объркал посоката на амперклещите, понеже меря на минусовия кабел. Не се стърпях и ходих пак да меря. Алтернаторът си зарежда нормално акумулатора с 5А ток, при студен двигател и тихи обороти.
    А сега де...
    Хвърляте ме в размисъл.
    Предишния колега дава данни за 11,7V.
    Ти подаваш информация - 13,7V.
    Имаш ли информация относно параметрите на твоя алтернатор. Може би при 1.9JTDm и 2.4JTDm алтернаторите се различават?!

    ---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:32 ----------

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Това ще е след 6 месеца до тогава .

    А другото което забелязах на тая кола е, че като си караш с 2000об./мин. и даваш газ докрай турбото започва да качва налягане до 1,6, но преди да стигне 1,6 има моменти, където за малко спира, даже леко се понижава(без да отпускаш гата) и пак почва да се качва до 1,6 и след това стои на 1,6 без да пада. Едва след 4000об./мин започва да се понижава до 1.4-1,5.
    При мен се наблюдават подобни изпълнения, когато започва да се задръства ДиПиЕф-а. По това се ориентирам, че е време да разходя малко колата извън града, за да се прочисти изпускателната система.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #808

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Може, може а имаше един с 2,0jtdm 136коня като мойта ама по малко коне и като кара мойта каза, че неговата вървела доста повече. Ама той изчезна извън БГ и неможах да пробвам неговата дали е вярно - може да се е заблудил. А и неговата по стрелка вдигала по-бързо налягане, ама жалко, че неможах да пробвам и неговата как е.
    а вече може да имаш проблем тогава

  14. #809
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    а вече може да имаш проблем тогава
    А какъв може да е?
    На стенд няма грешки и показва, че всичко е ок. ако е турбото 1,6 нямаше да вдига. А за ДПФ-а незнам ама по принцип я карам 99% извънградско и постоянно си е така. Абе като се кача да пробвам друга алфа ще разбера дали е наред. Ама какво да и е - тя е на 8000км и така е още от 90км(на толко я взех).

  15. #810
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Това ще е след 6 месеца до тогава .

    А другото което забелязах на тая кола е, че като си караш с 2000об./мин. и даваш газ докрай турбото започва да качва налягане до 1,6, но преди да стигне 1,6 има моменти, където за малко спира, даже леко се понижава(без да отпускаш гата) и пак почва да се качва до 1,6 и след това стои на 1,6 без да пада. Едва след 4000об./мин започва да се понижава до 1.4-1,5.
    А на 3000об./мин по бързо вдига налягане - ама сигурно защото оборотите са повече.
    И самото вдигане на стрелката не е мигновенно, а си е леко забавено. Затова чакам колегата Georgi Sartliyski да си дойде до ПЗ с неговата алфа да вида как е на неговата кола.

    Незнам може да си е така досега несъм имал кола, която показва налягането на турбината.
    Заминавам на 29 и ще си дойда след месец.

Page 54 of 308 FirstFirst ... 444525354555664104154 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •