Page 71 of 308 FirstFirst ... 2161697071727381121171 ... LastLast
Results 1,051 to 1,065 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1051
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Амм това ако ви трябва като решение .. да пали от 1 бързо натискане, мисля, че има варианти да се преправи. Не вервам да е нещо сложно и бог знае колко инженерно като решение.
    Сигурно може, но защо ще си вкарвам автогол с такива незначителни "подобрения". Разглобяванки, усложняванки и накрая нищо чудно да останеш на пътя.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #1052
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    абе, нещо забелязвам от известно време колата се замисля преди да запали(най-вече първото палене за деня),някак си пали по-различно.....по-взривно ли да го кажа незнам,ама така усещам......и придърпва на моменти на 2-ра,3-та.......сякаш се дави....съвети?

  3. #1053
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    не уцелих темата ли,всички сте на море ли,въпросите ми са страшни ли........не знам

  4. #1054
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    абе, нещо забелязвам от известно време колата се замисля преди да запали(най-вече първото палене за деня),някак си пали по-различно.....по-взривно ли да го кажа незнам,ама така усещам......и придърпва на моменти на 2-ра,3-та.......сякаш се дави....съвети?
    Направи следния тест:
    - когато автомобила работи на място, изфорсирай рязко двигателя до към 3000-3500 об/мин и рязко отпусни педала на газта. През това време наблюдавай стрелката на бууст-метъра. При подаването на газ турбото ще надуе, но при отпускането на педала на газта ако стрелката рязко падне до нулевата чертичка, вместо плавно да падне до първата чертичка на уреда, значи ДиПиЕф'а е започнал да се задръства.
    Това може да е причината за симптомите, които описваш. Поне при мен съм забелязал, че има такава връзка.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #1055
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    DPF-а MURY го оперира........от нещо друго ще да е......благодаря все пак

  6. #1056

    Default

    Смени си горивния филтър и ще се оправи Сложи си оригинален вече са на достъпна цена.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  7. #1057

    Default

    За протокола:

    Съединител: 430лв.
    Аксиален лагер/помпа: 235лв.
    Работа: 150лв.

    Оправи се проблема с потъването на педала (някъде бях писал), както и приплъзването на съединителя (прескачането на обороти). И сега е ток.

  8. #1058
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Пробвай наистина със смяна на горивния филтър,ще има промяна,лошото е че се оправя до време,аз моя филтър го смених зимата с оригинален/Уфи/,сега обаче сутрин пак пали странно и понякога трудно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #1059
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    ще се сменя филтъра......после ще кажа резултата

  10. #1060
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Мили колеги, задницата на 9-ката напоследък ми се набива с грозната си тръбЪ и ще мисля накакъв накрайник на ауспуха. Искам да стане дискретно, също си мислих направо да слагам от двете страни като на 2,4 но ако не съм сигурен, че ще стане много, много читаво ще се спра на вариант 1. Продават едни накрайници - китайска радост, а ми се ще да стане като хората, даже се чудих дали да не взема 2-ра употреба от 166 - за 14г не е мръднал. Дайте акъл по темата
    Quote Originally Posted by code View Post
    То нашия като сложа някакви измислени гърнета пак става една .. нищо общо с оригиналното Айде стига дилеми, една грозотия по-малко считано от днес
    Колега малко стара тема повдигам, но от къде взе накрайника и как е след 10 месеца експлоатация, че и мен много ме дразни корозиралата тръба.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  11. #1061
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Всякакъв китайски боклук може да се присади и да изглежда сравнително прилично. Лично аз дебна като лисица някоя 2.4за части и и отнасям 2-те гърнета.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #1062
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by czd View Post
    Колега малко стара тема повдигам, но от къде взе накрайника и как е след 10 месеца експлоатация, че и мен много ме дразни корозиралата тръба.
    Някакъв от снакс за 20лв, иначе, ако намериш от 166 е най-добре. На 15г нямат следи от употреба.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #1063
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Кой си е пребоядисвал наскоро кочината ... да сподели ... моята за няколко месеца 3-4 пъти една булка с едно Пежо я побутва, няколко мачарока през уикенда са слизали по задните калници и т.н. Дали да го правя сега или да изчакам да мине зимата и тогава да минавам през застрахователите ?
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #1064
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Някой да сподели, как се сменя изгорялата крушка за осветяването на задния рег. номер.
    Опитах се да я сваля, но ми опря в пластмасовата основа в/у която се закрепва рег. номер.
    Как се справихте с подобен проблем?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #1065
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Някой да сподели, как се сменя изгорялата крушка за осветяването на задния рег. номер.
    Опитах се да я сваля, но ми опря в пластмасовата основа в/у която се закрепва рег. номер.
    Как се справихте с подобен проблем?
    Имах същия проблем и аз не успях и отидох при един познат, който се занимава само с тоци и той ми вика, че повечето коли го имат този пробблем в България, защото са шибани пластмасите за номерата - смени ми я, като откачи номера заедно с тази пластмаса и вика, че имам късмет, че нита не е пробил бронята щото и това се било случвало и тогава трябва да преебеш самия нит и после проблеми с ченгетата.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

Page 71 of 308 FirstFirst ... 2161697071727381121171 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •