Page 249 of 308 FirstFirst ... 149199239247248249250251259299 ... LastLast
Results 3,721 to 3,735 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3721

    Default

    В Горубляне могат и да ги намаляват



  2. #3722

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    В Горубляне могат и да ги намаляват
    Чувам, че вече направо ги зануляват, за да няма излишно напрежение
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3723
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Хумора в случая не беше уместен младежи... Нямам намерение да продавам колата, а просто ще се сменя километражното табло. Въпросът ми беше дали могат да се нагласят показанията на новия, било то по старото табло или по ECU в случая не ме бърка.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  4. #3724

    Default

    Ами както вече казаха, с MES можеш само да ги буташ напред, т.е. за да се получи трябва новото табло да е на по-малък пробег от колата ти. Ако е обратното пак ще стане, но с помощта на тези дето въртят километражите на колите по автокъщите.



  5. #3725
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    ОК това ми беше нужно като информация. Просто новото табло е свалено от колата донор, но не се знаят неговите показания и исках да съм наясно предварително как да процедирам след монтажа му.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  6. #3726

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Хумора в случая не беше уместен младежи... Нямам намерение да продавам колата, а просто ще се сменя километражното табло. Въпросът ми беше дали могат да се нагласят показанията на новия, било то по старото табло или по ECU в случая не ме бърка.
    Не издребнявай и не бъди толкова черноглед, никой не е казал нищо против намеренията ти, нито пък нещо за продажба. Казахме вариантите в двата случая и промъкнахме малка шега с голяма доза истина за джамбазите.
    Ние така и не разбрахме в коя посока ти е нужно преместването така че споко
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #3727

    Default

    Здравейте, колеги. Знаете ли как стоят нещата с връщането на ДПФ-а на мястото му? Като купих колата махнах ДПФ-и, егр-и и тн и направих съответно и ремап. Сега се чудя, ако искам да върна ДПФ-а процедурата същата ли е? Има ли шанс да няма шанс?

  8. #3728

    Default

    To e възможно, ама няма да ти хареса как ще върви колата после и ще дадеш много пари...

  9. #3729

    Default

    Ми няма нищо сложно, монтира се ДПФа, връща се стария софт, или само се оправя настройката за наличност,за да си запазиш другите настройки по ЕКуто.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #3730

    Default

    Разбрах, благодаря! А нещо друго да Ви попитам, ще сменям маслото, но таратайката е на 270 000 вече и се чудя дали има смисъл да слагам такова, каквото го дават или да сложа по-гъсто? Чувал съм, че на коли на много км., като моята е по-добре да се слага по-гъсто масло?

  11. #3731

    Default

    Още ли са живи тея лададжийски приказки от времето когато се слагаха капачки от оцет на чистачките...

    Колата ти има турбо, а турбото не обича гъсто масло.
    Отделно, че 270к км за жтд не са толкова много, особено ако маслото е сменяно през поне 15к км значи тъкмо се е разработил трактора.

    5в40 сипвай, нищо по-гъсто.

  12. #3732

    Default

    Масло с по-голям вискозитет ще утрепе турбото.Зимата няма да смазва както трябва.

    Сипваш "твърдо" масло което издържа на по-висока температура.Колкото по-висока му е пламната температура толкова по-добре. Ниско качествените масла започват да образуват отлагания и нагари по турбо и двигател, защото си губят качествата по-лесно при високотемпературно натоварване - предимно лятото в горещините.


    Другото е да има течливост зимата - гледат се характеристиките на изпомпването на маслото при отрицателна температура.Колкото по-голяма течливост има, толкова по-добре ще смазва при ниски температури.

    Третото е да има по-висок показател HTHS .Колкото по-висок такъв индекс, толкова по-защитен е двигателя при високи температури.


    За смяна на маслото с по-голям вискозитет трябва да имаш "загуба"/горене на маслото при нормалната експлоатация на двигателя.

    Има и специално разработени масла от същият вискозитет които се наливат при горене на масло от двигателя.Едва ако и те не помогнат, в което силно се съмнявам може да преминеш към по-висок вискозитет масло.

    Най-много внимавай какво ти сипват и от къде купуваш(ако ти си купуваш) маслото, защото има много "ментета", не че са толкова ментета, колкото ни пробутват на нас в Източна Европа рециклирани масла.Те затова и ги събират...Да печелят по няколко пъти от тях ...

    Ако ти се дават 15-20% повече пари отколкото плащаш за двигателно масло има пълна синтетика масла, те поне си струват парите, а не да плащаш за рекламата на маслото само ...


    П.П. Доста хора се оплакват точно от синдроми на некачественото масло - или след 2-4 хиляди км има светкат лампи за смяна на масло, или се появяват "шумове" ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #3733

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Разбрах, благодаря! А нещо друго да Ви попитам, ще сменям маслото, но таратайката е на 270 000 вече и се чудя дали има смисъл да слагам такова, каквото го дават или да сложа по-гъсто? Чувал съм, че на коли на много км., като моята е по-добре да се слага по-гъсто масло?
    Ако ще връщаш ДПФа си сложи 5w30.
    По-гъсто не.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #3734
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Да не изкривявам темата за размера и марките на чистачките - имам ли начин да се регулира натиска на чистачките върху стъклото? Сменям чистачки през два три месеца и на втората седмица, без значение какви са чистачките, на шофьорската спира да чисти точно в средата на чистачката около 15см ширина
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  15. #3735
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не мисля, че има такъв начин, освен, ако не се импровизира нещо. По-добре смени рамото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 249 of 308 FirstFirst ... 149199239247248249250251259299 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •