Page 293 of 308 FirstFirst ... 193243283291292293294295303 ... LastLast
Results 4,381 to 4,395 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #4381

    Default

    Е нормално е, не е хубаво, но е нормално с оглед възрастта на автомобила.
    Важното е да няма половин кило масло в кулера, всяко друго омазняване е приемливо.

  2. #4382
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това да се доверявате на показанието на дисплея, вместо на това на щеката, не е много добра идея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #4383
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    ecotronic, абсолютно прав си, но мисля че при 159 е изчистен този недостатък. При 156 често откачаше сензора, но пък там грешното показание беше за ниско ниво, което всъщност "помага".

    flipz, размерите на о-пръстена са 53.57х3.53мм. И парт номер 83416992. Звучи шантаво, но е някакъв стандарт при пръстените. Във всеки добре зареден магазин го има. Разбира се маслоустойчив. Оригинален е към 30лв, иначе е около левче. Смени го и ако е от това ще си късметлия. Попринцип тръбата може да е сцепена на снадката и трябва да се направи заварка/залепване. Най-често обаче самият дросел тече. Ако го свалиш и разглобиш ще видиш това като на снимките. Електрониката е с главата надолу и се стича масло от оста на клапата. Няма оправяне, износва се. Сменяваш. Използвай момента да оправиш и спойките, ако решиш все пак да изчакаш. Слабо място са и е възможно да ти записва грешка за дросела, макар и да няма други симптоми. За снопа кабели педя назад от буксата едва ли има смисъл да казвам. Преглед дали има нарушена изолация и нов изолирбанд.

    ПП: Имам клапа на 90 000км от Жулиета, но ще е с по-висока цена от останалитв на по 200 000км пак разбити в продажба. Поздрави.


    Last edited by DMS; 26-04-2021 at 20:57.

  4. #4384
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това да се доверявате на показанието на дисплея, вместо на това на щеката, не е много добра идея.
    Някой път пишеш по енерция ... и аз искам да се доверявам на очите си .. но не се получава.

    Как да я гледам щеката?
    Когато да я извадя е мазана доста над мерителната част.
    Забърсвам .. правя нов опит и същата работа .. при положение, че колата не е карана 2-3 дни.
    На 145 се виждаше отчетливо ... на 159 е хвърляне на боб по щеката.
    За това разчитам до някаква степен на измерването на таблото.
    При фактът, че източеното масло е колкото съм налял. - може би защото не карам над 2500-2700 оборота и предимно извънградско.
    Дори в книгата има към 700мл на 10к или нещо от този порядък беше. - вероятно ако се кара по- сериозно.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #4385
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Може и понякога да пиша по инерция (не и в този случай), но пък ти не спираш да дрънкаш глупости. Помоли лапето на комшиите да ти покаже, как се мери ниво на масло със щека, щото, очевидно ти и това не знаеш.

    Бих ти обяснил, но не заслужаваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #4386

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Някой път пишеш по енерция ... и аз искам да се доверявам на очите си .. но не се получава.

    Как да я гледам щеката?
    Когато да я извадя е мазана доста над мерителната част.
    Забърсвам .. правя нов опит и същата работа .. при положение, че колата не е карана 2-3 дни.
    На 145 се виждаше отчетливо ... на 159 е хвърляне на боб по щеката.
    За това разчитам до някаква степен на измерването на таблото.
    При фактът, че източеното масло е колкото съм налял. - може би защото не карам над 2500-2700 оборота и предимно извънградско.
    Дори в книгата има към 700мл на 10к или нещо от този порядък беше. - вероятно ако се кара по- сериозно.
    На топъл мотор, като го изгасиш, изчакай 5-10 мин и провери по описания начин, аз само така успявам да премеря колко е.



  7. #4387
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Някой път пишеш по енерция ... и аз искам да се доверявам на очите си .. но не се получава.

    Как да я гледам щеката?
    Когато да я извадя е мазана доста над мерителната част.
    Забърсвам .. правя нов опит и същата работа .. при положение, че колата не е карана 2-3 дни.
    На 145 се виждаше отчетливо ... на 159 е хвърляне на боб по щеката.
    За това разчитам до някаква степен на измерването на таблото.
    При фактът, че източеното масло е колкото съм налял. - може би защото не карам над 2500-2700 оборота и предимно извънградско.
    Дори в книгата има към 700мл на 10к или нещо от този порядък беше. - вероятно ако се кара по- сериозно.
    Я виж маслото да не мирише на нафта, ако не си премахнал дпф-а, може на щеката да показва реалното ниво...!!!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #4388

    Default

    Ебаси... стигнахме и до измерване на нивото със щека
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #4389
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    flipz, размерите на о-пръстена са 53.57х3.53мм. И парт номер 83416992. Звучи шантаво, но е някакъв стандарт при пръстените. Във всеки добре зареден магазин го има. Разбира се маслоустойчив. Оригинален е към 30лв, иначе е около левче.
    Аз го измерих 55мм и дебелина 3мм. Видимо старият е смачкан.
    Купих с диаметър 55мм от един магазин за части на Трактори беше (търсих 3мм) и малко по- трудно влезе. (по 2 оборота на болт)
    Огледах и видимо нямаше нищо пукнато. И точно от самата връзка 'маркуч-дросел' има омазнено, по маркучът няма.
    Почистих около дроселовата клапа .. като покарам ще си проличи цена: 0.70ст.
    * нямам грешка при диагностика, правя го просто за да не се зацапва двигателя. дори не е капало още по кората под двигателя .. само по блока и на един маркуч надолу.
    Ще го имам предвид занапред, благодаря за инфото.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бих ти обяснил, но не заслужаваш.
    Никога не прави непоискано добро.

    Не си критерият ми за оценки и мнението ти дали 'дрънкам' макар, че само пиша тук - глупости си е твоя работа.
    Не съм нито първият, нито последният който твърди, че на 159 щеката е дълга и по- трудно се измерва.
    Измервал съм го след подмяна на маслото, докато не е станало на катран , разчитам на датчика ориентировъчно и не се вживявам толкова.
    При положение, че колата ми не пуши .. върви добре и не тече от никъде масло и при всяка смяна излиза, колкото е сложено.
    Last edited by flipz; 28-04-2021 at 15:58.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #4390
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Колкото до мерене по щеката, и при мен не показва меродавно. Миналата седмица сменях масло, и веднага след наливането на около 4.5~4.6л. по щеката бе около 2-3см. над мерителната част.

    p.s. колата беше добре загряла, бяхме оставили да се изтича поне 20-30мин. и не бе палена, преди да се провери нивото.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  11. #4391

    Default

    Здравейте, колеги! Чел съм тук по форума за един човечец от Стрелча мисля, че беше, но не съм сигурен, който рециклирал фарове? Ако правилно си спомням и някой от вас има негови контакти дали може да ми ги даде? Благодаря предварително!

  12. #4392
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В техничестото ръководство, много ясно, е упоменато, че нивото трябва да се отчете по маркерите на щеката. Количеството, което е посочено, е само груб ориентир. По-високо от препоръчителното ниво крие риск за повреда на мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #4393

    Default

    При мен щеката след дълъг престой е омазана едно 5-10 см над маркера. Колкото и да се бърше, вкарва и изкарва, е трудно да се прецени къде е нивото.



  14. #4394
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Така или иначе, меренето на нивото след дълъг престой, не е релевантно. На загрят мотор, пак ли е невъзможно отчитането?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #4395

    Default

    На загрят мотор след 5-10 мин престой си е ок. Даже мисля, че в книжката така беше описана процедурата.
    На 147-цата обаче, на студен мотор, с първото дръпване на щеката се вижда отчетливо.



Page 293 of 308 FirstFirst ... 193243283291292293294295303 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •