Page 210 of 308 FirstFirst ... 110160200208209210211212220260 ... LastLast
Results 3,136 to 3,150 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3136
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1.Отвори и затвори капака и отново отвори и опитай.

    2. Разкачаш акумулатора за 15 - на минути.

    3. Имаше такъв решен проблем писано, но не помня къде в 159 раздела е.

    Успех.
    1вото го пробвах няколко пъти без резултат. За 2рото не ми се иска да е сега, защото засичам някакви неща на борда и с това май ще изтрия всичко. Третото, не успях да намеря нищо с тая търсачка. Явно ше трябва да се разкача акумулатора..освен да си запиша някъде данните и да занулявам...
    Last edited by ivo_red; 08-03-2019 at 23:36.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #3137
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Бушон за ченджъра няма ли? Въпреки че, лично аз като видях къде е бушона на Blue&Meто и по-лесно махнах -овата клема

  3. #3138
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Можеш да пробваш с ресетване на плеъра. Напрактика той командва чейнджъра и може и той да се е бъгнал. Става със задържане на бутона за включване на плеъра около 10сек. Ако това не помогне, в багажника в ляво/дясно при комбито, където са сервизните отвори, има бушони. Единия беше за Босето и чейнджъра.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #3139
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Привет колеги,ето че е наложително Афонсо(1.9 120кс чипната до 170к.с) да влиза в бокса за смяна на съедител(потече долната помпа)отделно преди това на 4и5 при рязко подаване на газ ,колата вдигаше обороти и след това тръгваше.Искам да попитам има ли нещо специфично при смяна ,тъй като съм от Варна но колата е в Разград и се чудя дали да я кача на платформа и да я закарам при Иво в аутотех,или да се доверя на един сервиз тук.Като цена как върви труда,тук ми обявиха 300лв труд ,иначе имам 40процента отстъпка в Тех-ко и се чудя каква марка съединител да гледам.Също така как са нещата с демфера как може да разбера дали е да търся комплект с него или само след отваряне
    Alfa 159 JTD

  5. #3140

    Default

    https://www.ebay.co.uk/itm/KIT-FRIZI...cAAOSw4A5Y0B9h

    Твоите симптоми ми приличат на прецакана скоростна кутия, но аз не съм специалист и според мен трябва да отидеш във форумен сервиз, за диагностика дали скоростната кутия е за ремонт, трябва смяна на съединител(+демпферен маховик) или и на двете едновременно.

    Поне от това което чета за 3 и 4 та скорост на такова прилича.Продаватбсе ремонтни комплекти, но не купувай преди да имаш сигурна диагноза.Във форума има 2-3 теми с подробност и линкове за ремонтни комплекти.

    Успех.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #3141
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Че какъв е проблема да я закараш на ход до Варна ?
    Ако си отделя нормално не е проблем, само няма да даваш рязко газ за да не боксува. Само си вземи спирачна течност в случай че спре да отделя и останеш без скорости. Аз много пъти съм прибирал разни автомобили без скорости, като сменям предавки без да натискам съединителя. Малко усет ти трябва с оборотите и си готов, без напъвания на лоста обаче. Като се изравнят оборотите и сами влизат.
    Last edited by mirchozo; 09-03-2019 at 13:55.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #3142
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Проблема е в това ,че педала потъва.Натискам педала и със всяко натискане пада по долу,след 2 3 натискания е долу.Смених ме сутринта горна помпа ,но отново го прави.Затова няма как да я докарам на ход до Варна
    Alfa 159 JTD

  8. #3143
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Като марка бих препоръчал Luk или Sachs комплект съединител и маховик.

    Мен едно ми е интересно. Как извадихте 170 коня от 8 клапановия мотор? Смисъл, то не е толкова невъзможно ама не е ли малко опасен тоя мап? Да не отиде и новия съединител в кофата след 20000км?
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  9. #3144

    Default

    Здравейте колеги, искам да ви попитам дали ви се е случвало на таблото да ви изпише "VDC unavailable consult handbook"? Ако някой знае какво е и защо го изписва нека сподели опит. Само да кажа, че светна и една жълта лампичка представляваща стрелка правеща кръг с триъгълник с удивителна вътре в него. Когато я запалих днес сутринта се случи това и след, като покарах малко, спрях до еконт и пак тръгнах и изгасна, но не знам дали сега, като си тръгна от работа ще светне пак...

  10. #3145
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Здравейте колеги, искам да ви попитам дали ви се е случвало на таблото да ви изпише "VDC unavailable consult handbook"? Ако някой знае какво е и защо го изписва нека сподели опит. Само да кажа, че светна и една жълта лампичка представляваща стрелка правеща кръг с триъгълник с удивителна вътре в него. Когато я запалих днес сутринта се случи това и след, като покарах малко, спрях до еконт и пак тръгнах и изгасна, но не знам дали сега, като си тръгна от работа ще светне пак...
    При мен се случваше това, както и също "hill holder unavailable"

    Направих диагностика и установих, че статуса на педала на съединителя не винаги се променя адекватно.
    Размърдах хубаво педала с ръка около горното му положение и статусът започна да се променя, както трябва. С това и въпросните грешки спряха да излизат.
    Ако не се оправи само с размърдване, следва да се прегледа и евентуално почисти машинката на педала.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #3146

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При мен се случваше това, както и също "hill holder unavailable"

    Направих диагностика и установих, че статуса на педала на съединителя не винаги се променя адекватно.
    Размърдах хубаво педала с ръка около горното му положение и статусът започна да се променя, както трябва. С това и въпросните грешки спряха да излизат.
    Ако не се оправи само с размърдване, следва да се прегледа и евентуално почисти машинката на педала.
    Благодаря ти колега! Ако се покаже сега, като запаля ще пробвам да размърдам педала, но щом изчезна след като покарах малко може би ще да е било от педала...

  12. #3147
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Сметката за едно бързо обслужване:
    Съединител комплект Валео- 430лв + коване на феродо(върху старият диск) 100лв = 530 - 60лв за диска от комплекта = 470лв
    Предни дискове 330мм + накладки Рикамби - 300лв (накладките са Феродо)
    Горни носачи Лемфьордер - 340лв ляв+десен
    Масло ск. кутия Titan Fusch Sintofluid 75w80 3л + спирачна течнос ATE DOT4 ???л - 80лв
    Тотал щета на портфейла - 1190лв (това е без куриерските услуги)
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  13. #3148
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    П.П.
    Сега видях, че е за две течности - масло за скоростна кутия + спирачна течност.В такъв случай може и да е нормална цената.
    Да, за двете е - 3л масло ск. кутия и незнайно колко спирачна течност, толкова колкото да е достатъчно
    И до колкото четох, DOT5 и състезателна съвсем не се препоръчват за стокова спирачна система на 159, без значение с какви апарати си.

    И като добавка, стопер на шофьорската врата Рикамби - 80лв с куриера.
    Last edited by Neokill; 16-03-2019 at 10:26.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  14. #3149
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Под "Стопер" имаш предвид ограничителя който ограничава вратата за се отваря прекалено или предпазител като отваряш вратата да не се удря и олющва боята?
    Стопер/ограничител - DOOR STOPPING TIE ROD - тая простотия, дето като и се износи втулката започва да трака и пука като отваряш вратата.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  15. #3150

    Default

    Здравейте колеги, имам едно питане!? Трябва да сменям маслото на колата, но за първи път ми пише на дисплея, че трябва да го сменя. Явно е направено на 30 000 да го изписва. Въпросът ми е дали мога сам да си го направя на 10 000 или трябва да ида в сервиз?

Page 210 of 308 FirstFirst ... 110160200208209210211212220260 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •