Page 236 of 308 FirstFirst ... 136186226234235236237238246286 ... LastLast
Results 3,526 to 3,540 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3526

    Default

    Привет, попаднах на статия за преминаване от D към N по време на движение при надолнище и ми стана интересно какво мислите по въпроса? Интересно ми е дали някой има инфо за нашите автомати дали е приложимо и какви са плюсове и минуси?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #3527

    Default

    Въпроса е ,че трябва да спреш после в покой и тогава да ръгнеш D, иначе в движение е абсолютно противопоказно.
    Демек само минуси виждам аз.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3528

    Default

    Тва да не е служебен москвич, да го гасиш по надолнище и после да гепиш спестеното гориво...
    Не си троши кутията, дръж си я на D.

  4. #3529
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Привет, попаднах на статия за преминаване от D към N по време на движение при надолнище
    С каква цел?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #3530

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    С каква цел?
    Даже не отворих статията да я прочета... Просто видях заглавието и ми стана интересно. Сега не мога да намеря статията..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  6. #3531
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Даже не отворих статията да я прочета... Просто видях заглавието и ми стана интересно. Сега не мога да намеря статията..
    Глупави статии по нета колкото искаш.
    Ако кажеш целта, върху която да разсъждаваме, е друг въпрос.
    Иначе не е толкова крайно противопоказно да го направиш. Но вкараш кутията в разни режими, в които е тотално излишно и най-важното - безцелно.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #3532

    Default

    Никога не съм го правил и нямам и намерение да го правя Стана ми интересно просто под какво е подложена кутията, ако се случи
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #3533
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Даже не отворих статията да я прочета... Просто видях заглавието и ми стана интересно. Сега не мога да намеря статията..
    Супер. Ако я беше отворил, щеше да прочетеш, че това е абсолютно забранено, и нямаше да пуснеш настоящата тема.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #3534

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Супер. Ако я беше отворил, щеше да прочетеш, че това е абсолютно забранено, и нямаше да пуснеш настоящата тема.
    Ако бях, ама не съм Питам какви ще са последствията за кутията, ако това се случи неволно. Случи ми се веднъж в движение да бутна лоста и да премина на N. Тема не съм пускал, зададох въпрос във вече създадена тема : )
    Други запетайкаджийски заяжданки ще има ли ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  10. #3535

    Default

    За неутрална към D още не са правили, но ето какво става ако вкараш задна в движение: https://www.youtube.com/watch?v=-pxDm94omrM



  11. #3536
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Питам какви ще са последствията за кутията, ако това се случи неволно.
    Абсолютно никакви. Няма проблем и умишлено да го направиш. Не е нещо, което трябва толкова да му се обърне внимание. Просто не трябва да става част от всекидневието ти.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #3537

    Default

    Предполагам много зависи от скоростта и оборотите,какви ще са и дали ще има последствия. Щом лоста има ход, а не го блокира нищо по време на движение от N да мине на D, все пак е предвидено, че може да се случи по една или друга причина. Но съм чел на доста места, че не е хич добре.... сега за подробности какво точно и къде се случва вътре не помня. Нещо с наляганията в клапаните беше.... Все тая.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #3538
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Всяка кутия си има алгоритъм за така наречения "обратен поток на енергията", който се случва в торк конвертора.
    На повечето кутии маслената помпа се върти от компресорното колело на торк конвертора. Демек при запален двигател маслената помпа винаги прави необходимо налягане, за да може системата да разполага с необходимото такова, за да задейства клапаните, съответно изпълнителната механика в кутията (съединители, барабани и т.н.) още от празен ход на ДВГ-то.
    Когато включите кутията от Н на Д, тя спрямо оборотите на ДВГ-то си "нагласява" на коя скорост да включи.
    След като включи съответните елементи (клапани (включи на необходимата скорост)), започва чрез регулирано зацепване на съединителя на торк конвертора да вдига оборотите на ДВГ-то, докато го зацепи напълно (пак зависи от скоростта).
    Но тези режими за кутията са под доста малък товар и за това по принцип не е никакъв проблем за кутията да си минава през този алгоритъм на превключване без никакви последици за нея. Горе долу все едно да си карате по инерция на ръчна кутия, след това да включите на 5-та предавка, да отпуснете относително бавно съединителя, колкото да вдигнете оборотите на ДВГ-то отговаряща на съответната скорост и след това да продължите да си карате. Не е нещо кой знае колко по-различно и толкова опасно, както някои статии го изкарват.
    Преди години, когато повечето неща бяха механични, тогава имаше повече драми, ама от както всичко в една кутия се управлява електронно, то няма никакви драми и за всеки дебил е предвидено противодействие.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #3539
    Last edited by alfa racer GTA; 05-12-2019 at 17:41.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #3540
    започва да се пристрастява harpiata's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    32

    Default

    От опита ми с камиони автомати-никакъв проблем при преминаване от Д на Н или обратно.БО го е написал по-горе, според скоростта си определя на коя предавка да включи.При Скания Евро 6 дори минава сама на неутрална щом пуснеш педала на газта. Това извън България и Румъния, че беше свързано с топографията в компа. Сега карам един Актрос и при малко повече движение без газ минава в режим Е(еко) и оборотите са колкото на празен ход-550

Page 236 of 308 FirstFirst ... 136186226234235236237238246286 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •