Page 146 of 308 FirstFirst ... 4696136144145146147148156196246 ... LastLast
Results 2,176 to 2,190 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2176

    Default

    Избиват се с преса защото е по лесно този тампон се сменя единствено този който е в средата не съм го сменял защото само той не става с тези които се продават, а скърцането може също да е от горните носачи поне при мен беше така

  2. #2177
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Размърдай гумената гофра (маншон), през който минават жиците преди да разглобяваш каквото и да било. Ако ти трябва мотор с механизъм, имам един под ръка в гаража от 159 комби.
    Проблемът е решен, беше изгоряло моторче. Взех втора ръкка от Италианеца и го смених. Интересно беше, че първоначално каза чр няма части за. 159, но после извади едно моторче.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #2178
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    И на мен все ми се е правел на интересен като кажа 159. За 166 все имаше всичко, ама сега като чуе 159, няма значение зя какво питам, направо отсича "не, не". Кой знае на какво се дължи, може просто да няма много части за 59ки

  4. #2179
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    На мен ми обясни, че не можел да се вреди в Италия все още до тях. Имало голямо търсене на бракувани/блъскани 159 ки от Чехия и Полша .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  5. #2180
    Младши алфист YNN's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Колеги, трабва да сменям странично оглердало. Оригиналното огледало е с ел. прибиране. Смятате ли, че ако взема такова без ел, прибиране, ще мога да монтирам механизма за прибиране от оригиналното огледало на новото ??

  6. #2181
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    Избиват се с преса защото е по лесно този тампон се сменя единствено този който е в средата не съм го сменял защото само той не става с тези които се продават, а скърцането може също да е от горните носачи поне при мен беше така
    Горният носач ми е чисто нов на TRW. Смених го защото мислех, че скърцането е от там но след подмяната абсолютно същото скърцане си продължи.
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  7. #2182
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Появи се следният дребен, но дразнещ проблем - при включен климатроник и/или парно, в даден момент спира за минута или две да работи вентилатора на парното. От самосебеси се включва отново, след което пак прекъсва и в даден момент започва да си работи нормално. Няма значение от степента на която е настроен да работи вентилатора. Дали е реостат или лоша връзка на някоя букса на вентилатора....?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #2183

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Появи се следният дребен, но дразнещ проблем - при включен климатроник и/или парно, в даден момент спира за минута или две да работи вентилатора на парното. От самосебеси се включва отново, след което пак прекъсва и в даден момент започва да си работи нормално. Няма значение от степента на която е настроен да работи вентилатора. Дали е реостат или лоша връзка на някоя букса на вентилатора....?
    Буксата на "рошавата" платка си провери, нагарят понякога.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #2184
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Допреди малко и аз се гъзурих там. Оказа се че някой майстор е правил някакви нови кабели и обувки, явно буксата е прегоряла, ама нещо си оставил ръцете. При мен днес в дъжда стъклото се изпоти и явно датчика пусна вентилатора на макс, дотук ОК, ама като спрях и изгасих колата, вентилатора продължи да си духа на макс. Помислих че нещо се шашна, откачих клемата на акумулатора, след малко закачам, същата работа. Взех да ровя отдолу и хоп изненада. Таралежа тъй са опекал от нагряване, краката на дебелата букса аха да излязат. Та си поиграх с поялника, директно му запоих кабели и с кабелни обувки ги подвързах към инсталацията, така или иначе букса няма от предния майстор. Добре че таеалежа е кораво копеле и не се предаде. Та така...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #2185
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    А коя е тази "рошава платка"? От къде имам достъп до нея? И кой е таралежа?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  11. #2186

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    А коя е тази "рошава платка"? От къде имам достъп до нея? И кой е таралежа?
    Бегай на майстор, къде прави Алфи
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #2187
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    А коя е тази "рошава платка"? От къде имам достъп до нея? И кой е таралежа?
    То е едно и също. Намира се долу в краката на пасажера зад мотора на парното. В него влизат една букса с 2 дебели кабела и една букса с 4 тънки кабелчета. Моето беше със син пласмасов корпус откъм видимата страна и се държи с 2 болтчета за корпуса на парното. Тоя хуйня регулира оборотите на вентилатора на парното, а самата въздушна струя я охлажда, затова е навряна там.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #2188
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Да, май така и ще направя

    Благодаря за отговорите
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  14. #2189
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Колеги, някой случайно да е свалял декоративната решетка на предните говорители? Правилно ли разбирам, че се сваля цялата кора? И ако е така, лесно ли се сваля, че ме е страх да не счупя нещо? Целта ми е да сваля говорителя, защото май все да трещи.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  15. #2190
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    2.0 Jtdm на 59-ката с каква турбина е ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 146 of 308 FirstFirst ... 4696136144145146147148156196246 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •