Page 281 of 308 FirstFirst ... 181231271279280281282283291 ... LastLast
Results 4,201 to 4,215 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #4201
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Какво мислите за Българският Премиум на братята Бубокови .. в метро е на 107лв на промоция.
    https://www.monbat.com/monbat/bg/pages/premium.html

    ОСНОВНИ ПРЕДИМСТВА
    Нашето Премиум предложение на пазара
    Щанцована решетка за още по-добри електрически параметри
    Над 30% увеличена стартова способност
    Специална укрепваща активната маса полиестерна подложка, увеличаваща продължителността на експлоатация на батерията
    Най-добрият избор за последното поколение автомобили с повишени изисквания към батерията
    Индикатор за заряд на батерията
    Проектиран да издържа на екстремни температури и условия
    Увеличен сервизен живот
    Най-високо ниво на безопасност от взрив и протичане

    Много съм скиптичен към тази марка, макар да съм карал само веднъж с такъв и изкара 5 години, но на бензинов двигател. (изгуби клетка)
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #4202

    Default

    По-добре за твоята 1.9 купи EFB синята серия 80ah.Уж тежи 22.2кг.И уж издържа на дълго стоене.

    Аз ги гледам от поне 1 година Монбат, но засега мутлуто не се дава.Е, бих му един шут точно преди да паднат температурите преди 20-на дни.
    Имаше ги 90ah 900a(950EN) за 185лв, като върнеш статия ти идва на 165лв.

    Има и други сносни турски, но ги няма у Бг.
    Ако не исках Мутлу бих се насочил към Exide premium, Enrun top, Macht Silver с 5 години гаранция, или A-Mega ultra.

    Намират се и Kraft много трудно, но си струва само АГМ серията им, която пък е под въпрос дали е подходяща за нашите коли предвид това, че те са по-чувствителни и от висока температура(до двигателя е на 159-ката) и от презареждане.

    Общо взето за 159-ката ЕFB акумулатор или от по-коравите и истински без обслужване акумулатори трябва.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #4203
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    На алфата е черна варта заводски вграждана в пасат... От 2011-та!! Пали си ок!
    На голфа е Стормбат от 2014-та, пали и се движи само на газ, никви грижи също....

    (и двете батерии са обслужваеми, гледам гъстота, ниво и ако трябва зареждам и тн… )
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4204

    Default

    Говорим за дизелови Алфи.

    То за бензинови няма проблем.

    Ама нали не сравняваш заводски монтиран акумулатор с такъв за последващ производството на автомобила монтаж.

    Иначе има акумулатори 1:1 с първоначално монтираните, но най-евтините с моят размер на заводския акумулатор(= 315/310х175х190мм) могат да се купят от Италия за около 350лв включително с етикета на четирите марки на Фиат +мопар логото.

    Изобщо не сравнявайте бензинова с дизелова кола, още повече с такава бъкана с екстри.Всичко от тези екстри лапа ток...

    И аз гледах доста обслужваемите акумулатори именно защото имах надежда за нещо повече, но и те не са като едно време ---> всичко е с експандирани оловни плочи...Та и те отпаднаха, щото на тегло са като новите --> въздух под налягане...
    Last edited by alfa racer GTA; 27-02-2021 at 23:33.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #4205
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Идеята ми по-скоро беше, че полагам някакви грижи за тея батерии и за това до някъде са още изправни.
    Около мен повечето народ карат бензинови коли, 3-4 години максимум и сменят акумулаторите. Те обаче както купят нов го слагат в колата и забравят за съществуването му...
    Да има разлика м-у бензин/дизел, но и батериите са си пропорционално различни на "големина" та нещата са подобни.
    За новите акумулатори, не знам може и да са ги тотално развалили, нормално е и на тях да посегнат....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #4206
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Идеята ми по-скоро беше, че полагам някакви грижи за тея батерии и за това до някъде са още изправни.
    Около мен повечето народ карат бензинови коли, 3-4 години максимум и сменят акумулаторите. Те обаче както купят нов го слагат в колата и забравят за съществуването му...
    Да има разлика м-у бензин/дизел, но и батериите са си пропорционално различни на "големина" та нещата са подобни.
    За новите акумулатори, не знам може и да са ги тотално развалили, нормално е и на тях да посегнат....
    Отклоняваш темата с поддръжката .. беше за избора и някой който е доволен от дадена марка.
    Акумулаторите са необслужваеми и няма нужда да се полагат особенни грижи.
    Важните неща са:
    - алтернатор,регулатор и тн да работят и да зареждат акумулатора коректно.
    - да нямаш отечки
    - да не забравиш консуматор, който да ти източи акумулатора
    - зимата при температури под 0 градуса ако не се кара колата да се прибира на по- топло (това)
    - зимата, когато е недозареден да го заредиш или оставиш да го поддържа зарядно
    има и други .. но общо взето.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #4207
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Според мен няма смисъл да се набиват много пари за акумулатор.
    Имах Bosch S4, който приключи малко преди 3тата година. След него имах два пъти по-евтиния Vesna, който почти 5 години не е правил никакви проблеми и накрая замина с колата при друг собственик.
    След това имах Varta, който приключи на 3тата година. После си взех Bosch S5 и изби клетка точно след гаранцията.
    В момента Алфата ми е с Гигават на 3 години. Понякога се случва да не я карам по 2-3 седмици и до момента не съм имал проблеми.
    Фиатът е с Банер на година и половина и ако не го карам 3-4 дни, после леко се замисля при палене.
    Късмет или не не знам, но повече скъпи акумулатори не взимам.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  8. #4208

    Default

    mimouzunov

    Напълно съгласен.

    Акумулаторът е вид устройство което си иска поддръжка.

    Преди се предоверих на познати с претенции за уж познания в електро областта които ми казваха "Един акумулатор за автомобил или става или се изхвърля и се купува нов -няма никакъв смисъл от зареждане"




    П.П. Отколнява се от въпроса ти, макар да е доста свързано, а темата е за ремонт, което малко или много включва и поддръжка на акумулатор.

    Та ако нямаш политически съображения Мутлу 90ah 850a е акумулатора.Ако имаш Махт Силвър или А-Мега Ултра.
    От Монбат посочих EFB защото доколкото съм наясно се правят с оловни плочи за японския стандарт - по-дебели и по-тежки, някой подхвърли и "по стария стандарт/начин"(тоест ляти плочи), но на последното не вярвам много.

    Ще видя Мутлуто колко ще издържи при мен, макар в началото да не палеше от четвърт, вече втора зима не се е предал и върти яко и пали винаги от първия път - засечка с него не съм имал.Грижата е - два пъти годишно зимата( декември и февруари) дозареждане с умно зарядно до около 15.3 волта.В упътването и гаранционната карта пише зареждане до 15.7 волта, но предполагам това е за зимата при отрицателни температури.

    П.П.2.

    Gogata то хубав и скъп акумулатор не е равнозначно.Аз също гледах Vesna и то точно такъв с врътки/тапи, но и там се отказах, защото са намалили теглото в сравнение с това отпреди 5-6 години.

    Иначе и аз повече от 200лв за акумулатор не давам, защото като гледам моят Мутлу сега го има за 185лв, а като върнеш стария(22кг) и цената пада поне на 165лв което хич не е много за акумулатор за 5 цилиндров дизел.

    Синият EFB монбат го имаше миналата година на 149 лева без връщане на стар акумулатор което си заслужава, сега вече е към 175-180лв, което не си струва.
    Акумулатора се избора според двигателя и консуматорите и от тази гледна точка не съм съгласен, че 30-40лв повече не си струват.Само направете сравнение ---> аудита и БМВ-та са с по 2 акумулатора вече и това не е случайно - означава, че един не стига и затова е предвиден втори поддръжащ акумулатор.159-ката не е кой знае колко далече от тези аудита и БМВ-та, макар и "да е предвидена като конкурент на ауди 4 и БМВ 3-та серия, шасито и проектирано за конкурент на БМВ 5 и ауди А6 и сега малко или повече в накачорените с екстри 159-ки си трябва ак акумулатор.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #4209
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Тъй като темата е за подробности за ремонти, днес смених подсветката на километража и уредите, вече светят бяло, като при фейслифта. Като ми остане повече време ще се заема и с климатроника и другите бутони в салона.
    https://drive.google.com/file/d/1Vij...w?usp=drivesdk
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  10. #4210
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Взех Monbat Premium от метро. Не ми се занимава със сервизи, замервания на нов акумулатор, плащане на допълнителни такси .. обикаляне.
    Избора беше Stark / Monbat Premium 75Аh
    Колкото изкара, толкова 120лв с гаранция 2г .. не върнах старият за 12лв отстъпка.
    Ще го ползвам за UPS като умре ще го върна в някой пункт.
    Това за 2 акумулатора или че не стига ток .. не е актуално. - поне за моята кола.
    За 3-4 години не съм имал никакви подобни преживявания. Ако имаше нужда ел.инженерите, нямаше да предвидят 74Ач а 100Ач в книгата.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #4211

    Default

    Ами честито.
    Да дадеш отзиви след 2-3 години.

    Stark според мен са копие/произведени от Ennexy - също като тях имат Сребърна и златна серия, като според мен само златната е качествена, но си е доста пари --> над 200лв за моята 2.4.

    Бях и аз днес в Метро, зелената премиум Монбат серия беше почти изкупена.Старк имаше много, но Gold серията им си е скъпа.

    И да не съм оф топик:
    Ремонт на:
    - нова лагер главина(FAG)+
    - нов сензор парктроник
    + труд
    = Всичко около 340лв.
    Last edited by alfa racer GTA; 28-02-2021 at 20:35.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #4212
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ами честито.
    Да дадеш отзиви след 2-3 години.

    Stark според мен са копие/произведени от Ennexy - също като тях имат Сребърна и златна серия, като според мен само златната е качествена, но си е доста пари --> над 200лв за моята 2.4.

    Бях и аз днес в Метро, зелената премиум Монбат серия беше почти изкупена.Старк имаше много, но Gold серията им си е скъпа.

    И да не съм оф топик:
    Ремонт на:
    - нова лагер главина(FAG)+
    - нов сензор парктроник
    + труд
    = Всичко около 340лв.
    И в Бургас имаше 3 бройки. - поизкупени бяха спрямо stark

    Да ти е тиха главината
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #4213
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Monbat Premium 75Аh 16,8кг (по-лек) от (Bosh S4 74Ah 17.9кг)
    Няма на видимо място, дата на производство ако изобщо някъде пише. (magneti marelli когато купувах имаше месец/година)
    Не е напълно зареден (~1/2) - което е напълно нормално ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #4214

    Default

    Трябва да има щамповани три цифри някъде на етикета или отливката, за година и месец.



  15. #4215
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Monbat Premium 75Аh 16,8кг (по-лек) от (Bosh S4 74Ah 17.9кг)
    Няма на видимо място, дата на производство ако изобщо някъде пише. (magneti marelli когато купувах имаше месец/година)
    Не е напълно зареден (~1/2) - което е напълно нормално ..

    Честито, дано да изкара повече!
    Аз от Ноември съм с MUTLU 78AH 780A. Цената беше и все още е 174.40лв. Не е много евтин, но това е и без връщане на стар акумулатор. За първи път купувам акумулатор, който беше запечатан с термосвиваемо фолио и практически не може да се дозарежда, ако застои в магазин/склад. След разопаковането му, го замерих и показанията бяха 12.78V, което смятам че е порядъчно добре. Отделно за нисък 175 мм акумулатор си е доволно тежък 18.50 кг.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

Page 281 of 308 FirstFirst ... 181231271279280281282283291 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •