Page 198 of 308 FirstFirst ... 98148188196197198199200208248298 ... LastLast
Results 2,956 to 2,970 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2956
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Могат да се сложат рефлектори от 159 с оригинален би-ксенон, съответно и крушки D1S и баласти. Това е варианта в който са стане оригиналната версия. По-лесния и евтин вариант е да се сложи само ксенон Н7 на сегашните рефлектори.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2957

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Аз съм с афтърмаркет ксенон и съм доволен. Крушки купувам горе-долу веднъж годишно, цена 30 лв за два броя, запалки не съм сменял за 4 години. Свето добре ( 55W) и съм доволен.
    Да не чува дявола, трета година я карам моята кола с афтермаркет ксенон и крушка не съм сменял. Тоя преди мен кой знае и той колко е карал с тях. Как е възможно, не знам...?

  3. #2958
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Аз съм с афтърмаркет ксенон и съм доволен. Крушки купувам горе-долу веднъж годишно, цена 30 лв за два броя, запалки не съм сменял за 4 години. Свето добре ( 55W) и съм доволен.
    Би ли посочил, откъде си закупил въпросните крушки?
    Аз купих от алиекспрес, уж светят силно, но нещо фаровете не светят добре. Контурите са размазани и си мисля, че крушките са нефелни. Рефлекторите и лупите са ОК.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #2959

  5. #2960
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Крушките купувам от едно магазинче в Овча купел на ул. Любляна - доста оборотно - М-Авто. Имат два магазина на Любляна - единият е срещу 66-то училище, другият точно преди околовръсното.
    Купувал съм и от xenon.bg - крушките не светеха по-лошо, просто то това магазинче ми е по-близо и цената ме устрйва.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #2961
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Аз смених два комплекта 55вт ксенон от алиекспрес,уж светят силно,но на пътя зле.Купих си от ксенон.бг 55вт баласти по близо 50лв/бр и фаровете грейнаха,иначе бях готов да свалям фарове за рециклаж и т.н.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  7. #2962
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Крушките купувам от едно магазинче в Овча купел на ул. Любляна - доста оборотно - М-Авто. Имат два магазина на Любляна - единият е срещу 66-то училище, другият точно преди околовръсното.
    Купувал съм и от xenon.bg - крушките не светеха по-лошо, просто то това магазинче ми е по-близо и цената ме устрйва.
    Благодаря!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #2963
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Крушките купувам от едно магазинче в Овча купел на ул. Любляна - доста оборотно - М-Авто. Имат два магазина на Любляна - единият е срещу 66-то училище, другият точно преди околовръсното.
    Купувал съм и от xenon.bg - крушките не светеха по-лошо, просто то това магазинче ми е по-близо и цената ме устрйва.
    А...Джонката...)) нищо против момчето, приятел ми е и добре си върти търговията!...а бе момчета, защо ни ебавате с тия крушки нощно време...?.....това е занимание за голфаджий....едно е Алфа мода Милано....съвсем друго е китайска мода.....ако ме разбирате...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #2964
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Някой от София с възможност днес да помогне да прочета грешка? Светна ми engine check.
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  10. #2965
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by a.parushev View Post
    Някой от София с възможност днес да помогне да прочета грешка? Светна ми engine check.
    Колега,виж Вентура гараж май бачкат до 2 днес
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  11. #2966
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Колега,виж Вентура гараж май бачкат до 2 днес
    Минах през Extreme, работят до 19 днес.
    P242B - някой да е имал подобен проблем? Ставало въпрос за температурния датчик преди изпускателната система. Интересното е, че светва за втори път - и двата пъти непосредствено след запалване на двигателя сутрин в студени дни. Като я изчистиха предния път и месец и нещо нямаше проблем.
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  12. #2967

    Default

    Здравейте колеги,
    имам едно питане. Нормално ли е при палене, когато колата е студена, примерно сутрин да притриса леко двигателя, като това става само сутрин, когато е студена? Става въпрос за 159ка 1,9 JTDm

  13. #2968

    Default

    Какво разбираш под "притриса" ?

    То дизелът по принцип си тресе повече от бензин?

    Ако "се кани" малко или повече докато върти стартера и запали и тогава тресе, то акумулаторът ти или иска зареждане или вече е в предсмъртни хрипове ...

    Тоест намалял му е стартовият ток като ампери/сила и почти сигурно и амперчасовете като капацитет.

    На нов хубав акумулатор колата изобщо не би трябвало да се замисля при палене.Стартира и пали двигателя за части от секундата.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #2969

    Default

    Ами имам фиатче, което, като му подам ключа и пали за части от секундата както казваш, но алфата от както е у мен пали малко по - трудно а от време на време се случва да завърти 3,4 пъти докато запали и чат пат припушва, но акумулатора май ми е малък поне на размери с него си я взех и не съм го гледал какво пише по него.

    ---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Ами имам фиатче, което, като му подам ключа и пали за части от секундата както казваш, но алфата от както е у мен пали малко по - трудно а от време на време се случва да завърти 3,4 пъти докато запали и чат пат припушва, но акумулатора май ми е малък поне на размери с него си я взех и не съм го гледал какво пише по него.
    Ммм и извинявайте, но още нещо да попитам, от време на време, когато натискам спирачка без значение от скоростта с която се движа се чува бучене все едно са ми заминали накладките а те са палец дебели и усещам вибрации по педала на спирачката и това го прави веднаж - дваж на няколко дена Нещо на моята кола все и се случват неща, които в сервизите ми казват " нищо и няма, карай докато се счупи нещо"

  15. #2970

    Default

    А дисковете предни и задни как са?

    Гледай преди всичко предните, но може всички да са за смяна.

    При мен беше така и се оказаха предни дискове- сигурно не бяха сменявани 70-80 000 км ...
    Като ги свалихме от тях падаха цели люспи ръжда по-големи от нокътя на мъжки палец ...
    Отделно, че имаха ръб 3-4 милиметра и бяха съвсем изтънели ...

    Като ги смених спря и "брум"-а и вибрациите ...

    Що нито си го сменял, нито си зареждал и май не си го изобщо "поглеждал" мога да ти кажа, че тресенето и мудното запалване вероятно е от акумулатор.

    С този акумулатор съсипваш и стартер и алетранатор.Вероятно вече нито има приличен стартов ток нито има капацитет ...Първото съсипва стартера от въртене докато запали, второто съсипва алтернатора, защото постоянно го зарежда и все не е зареден ...

    Сменяш ли спирачни дискове задължително сменяш и накладки - иначе брумовете може да продължат, а може и новите дискове да "заминат" ...
    Last edited by alfa racer GTA; 01-11-2018 at 12:32.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 198 of 308 FirstFirst ... 98148188196197198199200208248298 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •