Page 279 of 308 FirstFirst ... 179229269277278279280281289 ... LastLast
Results 4,171 to 4,185 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #4171
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    След като антените за 2-3$ работят .. няма какво да се притеснявате.
    PS. намажи си антената с нещо горчиво .. и няма да я хапят котките
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #4172
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    129

    Default

    Дай линк от Алито за антената ,след като е проверена и работи.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  3. #4173

    Default

    Дал съм.



  4. #4174

    Default

    Шумът от лагер главина постоянен ли е или е "на пресекулки"(тоест през определена честота/време) и задължително ли е "да вие", за да сигурно че е лагер главина?

    Днес констатирах такъв някакъв шум, който не го чувам на място с вдигнат капак на двигателя и който шум го има само при движение и на скорост и на неутрална скорост и двата случая само при движение.
    Last edited by alfa racer GTA; 24-01-2021 at 20:38.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #4175

    Default

    Ако изчезва при ляв или десен завой значи е лагер на главината.

  6. #4176
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Шумът от лагер главина постоянен ли е или е "на пресекулки"(тоест през определена честота/време) и задължително ли е "да вие", за да сигурно че е лагер главина?

    Днес констатирах такъв някакъв шум, който не го чувам на място с вдигнат капак на двигателя и който шум го има само при движение и на скорост и на неутрална скорост и двата случая само при движение.
    Шумът е постоянен....и не изчезва при ляв и десен завой...).....а само се променя...
    п.п.. шум от лагер на главина няма как да го чуеш на място, дори и багажника да отвориш...
    Last edited by Бобби; 24-01-2021 at 21:08.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #4177

    Default

    От личен опит с лагер-главини на предни колела мога да кажа, че е различно. Обикновено при десен завой се усеща ако е ляв лагер и обратното. На право също вие лагер, особено при определена скорост. Последния път левия ми виеше при ляв завой, няма особена логика, понеже тежестта отива в дясно, но факт. Та с две думи вият и шумят както и когато си поискат. Ако те съмнява някое колело, вдигаш на крик и разклащаш колелото, ако има луфт-това е, като се убеждаваш, че този луфт не е от някой шарнир.
    Last edited by undy; 26-01-2021 at 22:35.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #4178

    Default

    ОК.
    Благодаря.

    То и накладките може да са - не бях е карал от 10 дни и точно тези дни бяха студовете -5 - 7 градуса под нулата, а я държа на ръчна спирачка.

    Като мина преглед ще пиша има ли проблем.

    То при мен за 5.5 години не се е обаждал лагер главина - не че много карам де--> по около 5500км на година пробег и над 90% е извънградско.Най- голямият пробег ми е 8000км на година с нея, най- малък 3500км.

    Здраве да е, другото се оправя с пари.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #4179

    Default

    Вдигаш на крик от едната страна палиш изключваш ASR и слушаш като не вие повтаряш от другата страна това за отпред а за отзад слушаш в движение може и гумите да ти вият.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  10. #4180
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Проблем с брава заден капак, или и аз незнам.....индиккира на таблото, че капака е отворен, но в действителност си е затворен, светят постояно плафоните в багажника, иначе бравата си работи, отключва от ключа и емблемата.....свалих корите, но нищо незабелязах като прекъснати жици...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #4181

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Последния път левия ми виеше при ляв завой, няма особена логика
    Абсолютно идентични симптоми, оказа се преден ляв лагер. За няма и 200км градско почна да вие още от 40км/ч, като при десен завой почти изчезваше звука.

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Проблем с брава заден капак, или и аз незнам.....индиккира на таблото, че капака е отворен, но в действителност си е затворен, светят постояно плафоните в багажника, иначе бравата си работи, отключва от ключа и емблемата.....свалих корите, но нищо незабелязах като прекъснати жици...
    Няма и да забележиш, защото вероятно ключето е капсуловано в ключалката и трябва да се смени цялата като при 147.



  12. #4182
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Искаш да кажеш, че в капсулованата част на бравата има някакво ключе, което прави обратна връзка и гаси плафоните и иконката.....над нея има пласмасова част където е буксата, която може да се разглоби но днес нямах време ....
    Last edited by Бобби; 04-02-2021 at 20:17.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #4183

    Default

    Предположение просто. На 147-цата имах подобен проблем, само че присветваше при неравности и мигаха авариините при заключване. Там обратната връзка е на отделна букса, така че просто я изключих и всичко останало си работи до ден днешен без да сменявам цялата ключалка.



  14. #4184
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Още съм в процеь на търсене, то си е жив полтаргайс като на клипа....))
    https://www.youtube.com/watch?v=2Qzt9BJRK4A
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #4185
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Предположение просто. На 147-цата имах подобен проблем, само че присветваше при неравности и мигаха авариините при заключване. Там обратната връзка е на отделна букса, така че просто я изключих и всичко останало си работи до ден днешен без да сменявам цялата ключалка.
    Вярно до някъде.... да това микро ключе или датчик, де да го знам как му казват е в капсолованата част....след прозвъняване на всички кабели с мултицет стигнах до него, обаче не се игнорира с откачването на някоя букса....става като се прекъсне един кафяв кабел от бравата към буксата, след буксата продължава в жълт...няма значение къде го резнеш....и нещата се получават, ама нямаш осветление в багажника....)....ако искаш осветление в багажника може да го направиш с едно ключе ръчно, или трябва да смениш цялата брава, за да е всичко ОК...
    п.п....извинявам се за елементарните ми ел. познания....ама вършат работа до някъде...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 279 of 308 FirstFirst ... 179229269277278279280281289 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •