Page 208 of 308 FirstFirst ... 108158198206207208209210218258 ... LastLast
Results 3,106 to 3,120 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3106

    Default

    Моето куче няма бълхи аз слагам всичко lemforder за сега, но по големият проблем е, че майсторите са...няма да ги описвам, че да не се засегне някой при повечето е проба грешка за сметка на клиента...

  2. #3107
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Тук се коментира модела 159 !!!
    Ако нямаш нещо конкретно по темата си трай.
    Никой в тази тема не го интересува дали 156цата ти хлопа, тропа, дали е щайга и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3108

    Default

    Спооокойно, няма нужда от 25 удивителни.

    156, 159, все е алфа, все е стара кола и има поне 15 места от всяка страна, от които може да тропа.
    Затова си казвам впечатленията, че често пъти борбата с това тропане е една скъпа и дълга битка с неизвестен край.
    Сменяш, сменяш, сменяш, накрая ти писва или свършваш парите и тя продължава да си тропа от някъде.

    Казвам го, за да не остане някой разочарован като даде 600-800-1000лв, а тропането си остане.

    Над половината от 159ките дето гледах по обяви тропаха доста неприятно...
    Last edited by dhtj; 07-03-2019 at 16:55.

  4. #3109

    Default

    При разбит стабилизиращ тампон на двигателя само тропа, скърцане няма.Поне при мен беше така.

    Дори тропането на стабилизиращият тампон не винаги се случваше - при гуми предни на 2.3 бара, а задни на 2.1/2.2 бара не се чуваше никакво тропане от тампона.

    Едва след като ги напомпах по книга - предните 2.7 бара и задните 2.5 бара започна да се чува отчетливо тропането на тампона.

    С предни гуми на 2.5/2.55 бара и задни на 2.4 бара я чуете разбит стабилизиращ тампон я не.Зависи от времето и температурите.

    Аз по вълнообразните бабуни наричани път при спряна музика чувам повече гумите как "работят" по дупките/пропаданията на асфалта отколкото нещо друго.

    Скърцането обаче си е окачване.Тампона на двигателя макар и разбит никога не ми е скърцал.Само хлопаше.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #3110

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    При разбит стабилизиращ тампон на двигателя само тропа, скърцане няма.
    Kой е този тампон на двигателя, покажи линк ако обичаш?

  6. #3111

    Default

    https://www.ebay.com/itm/TIRANTE-MOT...item2a9afbf311


    https://www.ebay.com/itm/GENUINE-ENG...item2cd5d7dffd



    Това е големият, който се беше разбил при мен.Има и по-малък по размер подобен.

    За q4 е различен
    Last edited by alfa racer GTA; 07-03-2019 at 17:30.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #3112

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Спооокойно, няма нужда от 25 удивителни.

    156, 159, все е алфа, все е стара кола и има поне 15 места от всяка страна, от които може да тропа.
    Затова си казвам впечатленията, че често пъти борбата с това тропане е една скъпа и дълга битка с неизвестен край.
    Сменяш, сменяш, сменяш, накрая ти писва или свършваш парите и тя продължава да си тропа от някъде.

    Казвам го, за да не остане някой разочарован като даде 600-800-1000лв, а тропането си остане.

    Над половината от 159ките дето гледах по обяви тропаха доста неприятно...
    Да ама не, защото при здрави окачвания и на двете, в едната си се чува преминаването през дупки, докато в другата е пълна тишина.



  8. #3113

    Default

    Не винаги тропането е от окачване.
    Виж колегата по-горе, каза че тампона на мотора му е тропал.
    Аз съм хващал и резонатора преди въздушния филтър да тропа, и той е монтиран с едно тампонче.
    Много възможности има.

  9. #3114
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Хаха, 15 места от всяка страна, стига се излага.
    Това че и двете са Алфа не означава че окачванията са еднакви. Ако беше виждал долен носач на 156 и 159 един до друг щеше да знаеш колко по-големи са тампоните на 159. Отделно горните носачи също са различни, както и втулките им и самия ход. Общо взето нямат нищо общо, магарето е доста масивно, стабилизиращата щанга и тампоните и, и т.н. и т.н., те и затова са тежки.
    Както казах по-горе, ако имаш нещо смислено по темата давай, но като има нещо неясно си траеш и четеш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #3115

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Колеги, предните седалки някой свалял ли е?

    Освен двата винта в задната част на релсите други има ли?

    Защото ги свалих, но още някъде държи, а отпред не виждам да има други.
    Отпред са на куки, трябва след като махнеш болтовете отзад да извиеш седалката напред, за да излезнат куките

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  11. #3116

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Хаха, 15 места от всяка страна, стига се излага.
    Това че и двете са Алфа не означава че окачванията са еднакви. Ако беше виждал долен носач на 156 и 159 един до друг щеше да знаеш колко по-големи са тампоните на 159. Отделно горните носачи също са различни, както и втулките им и самия ход. Общо взето нямат нищо общо, магарето е доста масивно, стабилизиращата щанга и тампоните и, и т.н. и т.н., те и затова са тежки.
    Както казах по-горе, ако имаш нещо смислено по темата давай, но като има нещо неясно си траеш и четеш.
    Tи четеш ли изобщо кво пиша или караш наизуст и само си повтаряш тъпотиите?
    Къде съм казал, че носачите са еднакви или тампоните?
    Казах, че има много вероятни места за тропане и много от тях не са по окачването. Прочети пак и се опитай да осмислиш.
    И ааайде само да не ми даваш наклон къде и кво да пиша, става ли.

  12. #3117

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Tи четеш ли изобщо кво пиша или караш наизуст и само си повтаряш тъпотиите?
    Къде съм казал, че носачите са еднакви или тампоните?
    Казах, че има много вероятни места за тропане и много от тях не са по окачването. Прочети пак и се опитай да осмислиш.
    И ааайде само да не ми даваш наклон къде и кво да пиша, става ли.
    Имам едно въпросче към тебе. Защо не си толкова активен във фейсбук? Ще помагаш ежедневно на много заблудени....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #3118
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Я...моят приятел....)...уникат е......сигурно му тропат отверките в жабката с който си настройва газовата уредба, все пак трябва да докаже 15 тропания от една страна, като откачен калник например....иначе в фейса може да събере повече вярващи, направо ще е пастор там...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #3119

    Default

    Наистина са много възможностите.
    Понеже и колите ни са кекави, и пътищата ни са отвратителни и става "неочаквано добра комбинация".

    Дразнят ме много тропанията и траканията и постоянно се боря с тях.
    Още ще споделя, каквото съм правил по моята кола и каквото съм виждал на чужди, може все на някого да му е полезно. Става дума за неща различни от традиционните "носачи, шарнири, стаб.щанга..." :

    - Кабелите и буксите на плеъра също тракаха в един момент. Извадих го, увих ги с дунапренено тиксо, оправи се.
    - Баласт на ксенон - некадърен монтаж от някой майстор, излекувах го с една стегната свинска опашка
    - Резонатора преди въздушния филтър
    - Каре на кормилния прът
    - Сенник
    - Термощита на генерацията (тва на едно ГТ на приятел)
    - Един такъв скъсан тампон
    - Незатегнат тампон след смяна на съединител/сваляне на кутия
    - Кори на вратите заради счупени щипки
    - Сега последно едното странично огледало почна да ми трака след като един се подпря на него, още не съм го погледнал какво му има.

  15. #3120

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Наистина са много възможностите.
    Понеже и колите ни са кекави, и пътищата ни са отвратителни и става "неочаквано добра комбинация".

    Дразнят ме много тропанията и траканията и постоянно се боря с тях.
    Още ще споделя, каквото съм правил по моята кола и каквото съм виждал на чужди, може все на някого да му е полезно. Става дума за неща различни от традиционните "носачи, шарнири, стаб.щанга..." :

    - Кабелите и буксите на плеъра също тракаха в един момент. Извадих го, увих ги с дунапренено тиксо, оправи се.
    - Баласт на ксенон - некадърен монтаж от някой майстор, излекувах го с една стегната свинска опашка
    - Резонатора преди въздушния филтър
    - Каре на кормилния прът
    - Сенник
    - Термощита на генерацията (тва на едно ГТ на приятел)
    - Един такъв скъсан тампон
    - Незатегнат тампон след смяна на съединител/сваляне на кутия
    - Кори на вратите заради счупени щипки
    - Сега последно едното странично огледало почна да ми трака след като един се подпря на него, още не съм го погледнал какво му има.
    И тази кола трябва да служи за еталон на всички алфи ? Жалко наистина, много проблеми, като се има предвид, че това е най-хубавата кола, която си притежавал и колата, която най-много харесваш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 208 of 308 FirstFirst ... 108158198206207208209210218258 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •