Page 93 of 308 FirstFirst ... 43839192939495103143193 ... LastLast
Results 1,381 to 1,395 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1381
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Дълбоко се съмнявам тук да се прави готов продукт за щатите.
    Заготовки, да. Ама готовия продукт ще се оскъпи ужасно от транспорта, аи ние като страна от ЕС - стоките ни имат мито в САЩ.

    За ЕС сигурно се изнася, ама в един контейнер не се хващат много акумулатори, я се хванат 1000, я не... Т.е. чисто празен контейнер, с малко на дъното.

    По принцип такива стоки наиситна се произвеждат, или поне сглобяват на място.
    Тука може да се прави мръсната част от производството, там чистата. И най вероятно е така.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #1382
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пичове шегувах се, акумулаторите за САЩ се сглобяват в Мексико...бях там на екскурзия преди малко повече от година, много заводи на много марки...и все повече се строят...там на ден се плаща от 7лв на работник, това и в Бг го няма.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #1383

    Default

    На 159 ката оригиналния акумулатор ми беше Ексайд с лепенките на Алфа Ромео.Изкара 4 г. и малко.Прави ми впечатление че хубавите акумулатори на дизелови коли изкарват около 4 години при нормална експлоатация.С много добри впечатления съм от Сръбски марки акумулатори.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  4. #1384

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    На 159 ката оригиналния акумулатор ми беше Ексайд с лепенките на Алфа Ромео.Изкара 4 г. и малко.Прави ми впечатление че хубавите акумулатори на дизелови коли изкарват около 4 години при нормална експлоатация.С много добри впечатления съм от Сръбски марки акумулатори.
    530д 9 год. ориг пише БМВ на него го махнах аз...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #1385
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Предполагам ти тресе волана при ускорение.Вътрешната част от полуоската -с чашата е 600лв.в добрия случай -само оригинална , карето /трипода/-около 140 лв. пак оригинално .Има ментаци и по 30 лв. но след 3-4000км си пак в бокса и то с прецакани канали на чашата .Затова само комплект оригинал.Има вариант за рециклаж , но в София , а ти гледам си от Бургас.Втора употреба си е чист късмет.Цените може вече и да са надолу , говоря за преди около 2 г.
    Поръчах само трипода, в крайна сметка. Оригинален, с 20 дена доставка. За инфо на колегите, цената все още е такава...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm, Alfa Romeo Arna 1.2, Alfa Romeo 156 2.4 JTD ex, Alfa Romeo GTV 2.0V6 ex,Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex, Alfa Romeo Sprint 1.5 ex, Alfa Romeo Arna 1.3 ex, Alfa Romeo 155 1.7TS ex, Alfa Romeo 156 1.8TS ex

  6. #1386
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Поръчах само трипода, в крайна сметка. Оригинален, с 20 дена доставка. За инфо на колегите, цената все още е такава...
    Ако чашата е с износени , разширени канали , няма да решиш проблема окончателно защото луфта остава , а от там идва тресенето на волана.След смяната всичко ще изглежда ОК , но не за дълго , нищо , че си сложил оригинален трипод.Всъщност трябва да смениш или рециклираш и чашата за да си сигурен , че не си даваш парите напразно.Тя е по-слабия елемент в сглобката.Все пак ти желая успех и дано не се окажа прав.Просто споделям личен опит.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  7. #1387
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Ако чашата е с износени , разширени канали , няма да решиш проблема окончателно защото луфта остава , а от там идва тресенето на волана.След смяната всичко ще изглежда ОК , но не за дълго , нищо , че си сложил оригинален трипод.Всъщност трябва да смениш или рециклираш и чашата за да си сигурен , че не си даваш парите напразно.Тя е по-слабия елемент в сглобката.Все пак ти желая успех и дано не се окажа прав.Просто споделям личен опит.
    Ами, не знам...Колата съм я оставил при мой приятел, досега не ме е подвел. Твърди, че чашата е в добро състояние, само с карето ще си реша проблема. Ще видим...Иначе цялата дясна полуоска, втора употреба, 200 лв. Другият вариант, по Еконт в Сф за рециклаж. Засега не зная адреса, но, може би е обсъждан вече из форума.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm, Alfa Romeo Arna 1.2, Alfa Romeo 156 2.4 JTD ex, Alfa Romeo GTV 2.0V6 ex,Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex, Alfa Romeo Sprint 1.5 ex, Alfa Romeo Arna 1.3 ex, Alfa Romeo 155 1.7TS ex, Alfa Romeo 156 1.8TS ex

  8. #1388

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Ако чашата е с износени , разширени канали , няма да решиш проблема окончателно защото луфта остава , а от там идва тресенето на волана.След смяната всичко ще изглежда ОК , но не за дълго , нищо , че си сложил оригинален трипод.Всъщност трябва да смениш или рециклираш и чашата за да си сигурен , че не си даваш парите напразно.Тя е по-слабия елемент в сглобката.Все пак ти желая успех и дано не се окажа прав.Просто споделям личен опит.

    Колегата е прав,аз този трипод го сменях 3-пъти,и накрая комплект чашата която върви с дългата полуоска и трипода,като смених от ляво отново чашата с полуоската и още един трипод и заспа.Всичко ми струваше около 2000лв а колата беше на малко над 70х.км.Най-важното е маншона,моите освен скобите и ги лепихме че извърли ли греста и за нула време отново си назад минимум трипод,имайте едно на ум.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  9. #1389
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Колегата е прав,аз този трипод го сменях 3-пъти,и накрая комплект чашата която върви с дългата полуоска и трипода,като смених от ляво отново чашата с полуоската и още един трипод и заспа.Всичко ми струваше около 2000лв а колата беше на малко над 70х.км.Най-важното е маншона,моите освен скобите и ги лепихме че извърли ли греста и за нула време отново си назад минимум трипод,имайте едно на ум.
    Проблема с маншоните се решава,като се сложат маншони от Браво след 2007 г. те са гумени,а на 159 са пластмасови,тогава скобите стягат хубаво.Същия проблем има и при рейките на 159,пластмасовите маншони се заменят с гумени от Ауди А4 за 12 двата и спира да се събира толкова конденз и да ръждясва пръта.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #1390
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    някой има ли представа дали сервото на 1,9 и 2,4 са еднакви?
    155ex 159ex 530new

  11. #1391
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    някой има ли представа дали сервото на 1,9 и 2,4 са еднакви?
    Рейката е същата, помпата - не.
    пп май не говорим за едно и също - сервото на спирачките е все едно и също на 1,9 и 2,4
    Last edited by code; 25-03-2014 at 16:27.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #1392
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Рейката е същата, помпата - не.
    пп май не говорим за едно и също - сервото на спирачките е все едно и също на 1,9 и 2,4
    аз не съм си задал въпроса както трябва интересуваше ме сервото на спирачките мерси за бързия отговор
    155ex 159ex 530new

  13. #1393

    Default

    в последно време при потегляне и навит волан се чува някакво свирене и скърцане. Само при навит волан надясно и само първите 1-2 минути като тръгна. механичен е звука - не е от сервото. Свири като лагер на главина, но пък защо само в началото и защо само при навит волан? идеи?

  14. #1394
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Здравейте. Да попитам някой може ли да ми каже какво малсло за скорости се препоръчва ( като високозтет) за 159 1,9 и колко литра събира кутията?

  15. #1395
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Здравейте. Да попитам някой може ли да ми каже какво малсло за скорости се препоръчва ( като високозтет) за 159 1,9 и колко литра събира кутията?
    ПО книжка го дават:

    TUTELA CAR MATRYX 75W-85 - 2,3 литра

    Вероятно всяка марка със сищите вискозитети ще ти свърши работа, че това не съм го виждал да се продава тука. Поправете ме ако бъркам.

    Предполагам че няма да сбъркаш ако сложиш от това:
    SELENIA TUTELA GEARLITE 75W80
    http://axm-auto.com/oils.php?oil=5&pid=192
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 93 of 308 FirstFirst ... 43839192939495103143193 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •