Page 229 of 308 FirstFirst ... 129179219227228229230231239279 ... LastLast
Results 3,421 to 3,435 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3421

    Default

    Моята ръчка върви, за останалите и автоматика не зная.

    Така или иначе последните 1.6 -2 години нямам мераци за +200 скорости, единствено при изкачване в планина я натискам на 3-4 -та по завоите.

    По магистрала изгубих хъс къде поради камери, къде най-вече поради трафик или тъпи шофьори които шофират все едно са а
    Рали или пък изобщо не знаят какво правят - предприемат изпреварване, без да да се уверили, че няма някой друг който да идва зад тях изпреварвайки ги.

    Лично за мен пътят със завои който ми доставя най-голямо удоволствие от шофирането е Кулата -Гоце Делчев = няма дупки, няма автомобили = на 5-6 км срещаш автомобил и изобщо много е спокоен, природата е много красива и можеш да натискаш с кеф -редуват се хълмове, селца, спускания, изкачвания, а като започне същинското изкачване през Пирин...
    Има и за 4-та има и за 3-та, та дори на по -правите и дълги участъци преди да започне истинското изкачване и 5-та...

    Ма няма автомобили и се редуват хълмове с лозя, винарски къщи...
    Last edited by alfa racer GTA; 05-11-2019 at 02:01.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #3422
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    159 2.0 дизел, спортвагон, всички еко карантии са налични. Знам, че има чип от Екстрийм. До 200 без ядове, 220 бавно, но славно. Не съм я мъчил повече (тоя с BMW-то се отказа), но едва ли ще е още много. Бяхме 3ма души (аз и две жени) с багаж от морето
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  3. #3423

    Default

    Ето данните по каталог.. До 200 си бичи без проблем, след 200 почва леко затормозяване и след 220 почва мъка, но предполагам 230 ще може да ги удари.. Те и заводските данни не са много повече км
    Брат ми с БМВ-то Е39 528i си превърта километража от 250 и слиза още надолу... Явно и автомата си казва думата..
    Не мога да ги оправя тия снимки....
    https://www.youtube.com/watch?v=g5b7OgxgvWA Ето клип на ръчката
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  
    Last edited by KroGh; 05-11-2019 at 08:49.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #3424

    Default

    Здравейте, колеги.
    Случи ми се нещо много тъпо...преди 2 години си купих 16-ки джанти за 159-ката от ОПЕЛ, които успешно си карах 2 зими, но дойде момента, в който смених накладките ( вчера ), когато сложих джантата и завих болтовете излезна голяма греда...апаратите опират в джантите...предполагам, че старите накладки са били износени до някаква степен достатъчна, че да се въртят джантите, но сега с новите не се получават нещата...та въпросът ми е как да разбера дали е с голями апарати или с по малките? 1,9 150 коня е и я купих с 18-ки джанти. Питам за да знам, като търся оригинални от алфа, дали ще станат 16-ки или ще трябва по голями? И в тази връзка, ако някой има 16-ки, ако е навит на бартер за опелови (в страхотно състояние - почти, като нови)

  5. #3425

    Default

    Смяната на накладките не оказва никакво влияние върху апарата Не би следвало от смяната на накладките с нови, да ти опира апарата в джантата.. Сигурен ли си, че е монтирано всичко както трябва ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  6. #3426

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Здравейте, колеги.
    Случи ми се нещо много тъпо...преди 2 години си купих 16-ки джанти за 159-ката от ОПЕЛ, които успешно си карах 2 зими, но дойде момента, в който смених накладките ( вчера ), когато сложих джантата и завих болтовете излезна голяма греда...апаратите опират в джантите...предполагам, че старите накладки са били износени до някаква степен достатъчна, че да се въртят джантите, но сега с новите не се получават нещата...та въпросът ми е как да разбера дали е с голями апарати или с по малките? 1,9 150 коня е и я купих с 18-ки джанти. Питам за да знам, като търся оригинални от алфа, дали ще станат 16-ки или ще трябва по голями? И в тази връзка, ако някой има 16-ки, ако е навит на бартер за опелови (в страхотно състояние - почти, като нови)
    Освен ако не са сменявани оригиналните апарати с такива от 2.4/3.2/Ti, оригиналните 16-ки трябва да стават дори след фейслифта.



  7. #3427

    Default

    Ами би трябвало...след това сложих 18-ките и карах около 20 км и нямам проблеми...спира си супер...

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Смяната на накладките не оказва никакво влияние върху апарата Не би следвало от смяната на накладките с нови, да ти опира апарата в джантата.. Сигурен ли си, че е монтирано всичко както трябва ?

  8. #3428

    Default

    Апарата ти е фиксиран, единственото, което се мърда са буталата да се приберат, за да вкараш новите накладки. Я дай някоя снимка с 16-ките да видим.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #3429

    Default

    Нямам снимка в момента, но какво може да не се монтира както трябва при смяна на накладки??? Аз поне не мисля, че има нещо специфично...а и на всичкото отгоре спира супер, което означава, че би трябвало да са монтирани правилно

  10. #3430
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да не би да не сте били добре стегнали скрепващите болтове? Ако огледаш джантата или апарата и ще разбереш, кое и къде е опирало.

    PS: Ти да не би да говориш за задните колела? При тях може да се получи допиране след смяна на накладки.
    Last edited by ecotronic; 11-11-2019 at 17:23.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #3431
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Докторе, къде опират? В спиците,или в борда? Да не е в някоя тежест от баланса? Колко Ж са широки джантите?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #3432
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Нямам снимка в момента, но какво може да не се монтира както трябва при смяна на накладки??? Аз поне не мисля, че има нещо специфично...а и на всичкото отгоре спира супер, което означава, че би трябвало да са монтирани правилно

    Аз също си Лятото си купих от Опел и качих новите зимни гуми. Вчера ги монтирах и се наложи днес да ги пребалансирам, тъй като вчера махнах баланса. Сложен е по-навътре в джантата и опираше в апарата. А самия апарат е зарязан в началото да размине баланса. Днес, нов баланс на точното място и всичко е наред. Та виж си баланса да не ти опира в апарата. Става въпрос за предните, задните нямат никакъв проблем, където и да е баланса.
    Last edited by nikotm; 11-11-2019 at 20:46.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  13. #3433

    Default

    Става въпрос за предните. Аз ги сложих седмица преди да сменя накладките и всичко беше наред. Демонтирах ги, сменихме накладките, монтирахме ги и хоп не се въртят...даже снощи видях по апарат следа от допирането, ще пусна снимка довечера или утре, но сега е с 18-ките с летните гуми и снощи карах около 20 км и няма шумове, спира бомба и всичко е наред...

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да не би да не сте били добре стегнали скрепващите болтове? Ако огледаш джантата или апарата и ще разбереш, кое и къде е опирало.

    PS: Ти да не би да говориш за задните колела? При тях може да се получи допиране след смяна на накладки.

  14. #3434

    Default

    https://www.olx.bg/ad/dzhanti-16-ope...tml#7134865b4d 5х110 6,5х16 ЕТ37 Центр.отвор 65,1. това е размера. Те не са със спици а са със 7 лъча и опира в тях а не в борда.

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Докторе, къде опират? В спиците,или в борда? Да не е в някоя тежест от баланса? Колко Ж са широки джантите?

  15. #3435

    Default

    Добре де, реално накладката влиза в апарата... Апарата сваляли ли сте го ? Или само пластината с 2-те чопчета, които фиксират накладката.. Направи една снимка на тези апарати да ги видим кво им е толкова специалното, че да опират..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 229 of 308 FirstFirst ... 129179219227228229230231239279 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •