Page 305 of 308 FirstFirst ... 205255295303304305306307 ... LastLast
Results 4,561 to 4,575 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #4561

    Default

    Купуваш си хубави носачи и забравяш за полиуретановите тампони. Има няколко теми --> полиуретанови тампони на 159-ка не стават добре.

    Ако ви е толкова криво, просто сменяте всичко --> имаше комплекти в Аутодок-а преди пандемията с Mastersport носачи и отзивите за тях са доста добри и в Алфа Ромео групите и в Ауди форумите.Бяха по 540 лв за 8 части комплект.

    В крайна сметка толкова "сте го закъсали" на ваше място бих писал един е-майл на Mastersport с въпрос произвеждат и още такива комплекти носачи за 159-ки и откъде могат да се закупят. Дават гаранция на комплектите носачи по 80 000 км https://www.master-sport.de/EN/event...ucts_products/ https://www.master-sport.de/EN/Products_products/, а на амортисьорите по 100 000км


    Към днешна дата Аутодок не ги предлагат, но който е упорит ще си ги намери...

    https://www.master-sport.eu/pl/katal...b/2/5452/18931

    https://www.master-sport.eu/pl/katal...~100208~100571

    Аутодок-а правят по-добри сделки с тях, явно защото купуват доста комплекти и техни продукти, но от 3 години не съм виждал да предлагат техни комплекти.

    Ако обаче достатъчно хора "им дадат зор" може и да си направят труда да купят техни комплекти и да започнат да ги предлагат отново.

    Last edited by alfa racer GTA; 21-02-2022 at 19:08.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #4562
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Купуваш си хубави носачи и забравяш за полиуретановите тампони. Има няколко теми --> полиуретанови тампони на 159-ка не стават добре.
    Защо в тази не толкова нова кола да налива един куп пари, като може да си смени тампоните и със стандартни ?
    Като не стават полиуретанови не стават.
    Като е здрав шернира е безсмислено да се сменят носачите.
    Гаранцията за носачи на до 80к е гаранция- Франция.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #4563

    Default

    Колега alfa racer да ти кажа че изобщо не съм закъсал и че съм си купил 159 и не мога да я поддържам! Преди 15 хил.км съм сменил двата долни носача със TRW и сега са се закъсали тампоните и потропват и затова попитах дали някой е пробвал със полиуретан ти ако си на мое място ще изхвърлиш ли два носача TRW заради два тампона и далеч не съм закъсал да ти кажа
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  4. #4564

    Default

    Много жалко, ТРВ долни носачи се водят за най-издръжливите... Откъде ги купи, колега, ако не е тайна? Поне шарнирите да държат, тампони се сменят.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #4565

    Default

    Купувах ги от ауто про в Плевен
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  6. #4566

    Default

    Аз горни ТРВ от аутодок бях сложил на 159ката и след 20тина хил. км умряха при следващия собственик.

    Докато трвто на 156цата изкара поне 70 хил км и със здрави я продадох колата.

  7. #4567
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Оригиналните шарнири, има ли някаква информация кой ги произвежда ?
    Имат емблема като на ланчия. Трябва да прочета бар кода да видя какво ще изпише, поне на моите още е на мястото си.
    Аз съм с тях и нищо не тропа, при смяна на маслото провериха и окачването. (182к)
    Единственият ми проблем .. от шофьорската страна е паднала боята на част от магарето и има повърхностна ръжда. (в останалата част на рамката си седи фабричната боя)
    - скоро ще трябва да сваля кората и да го обработя. много вероятно с феролит за основа и след това боя.

    Alfa tuner - Нямат ли някаква гаранция ?
    Отивай някъде на подемник и да ги сменят докато са здрави шарнирите.
    Купи си тампони от същият магазин има нещо криминално.
    PS: на трошливото окачване на 145 дори най- калпавите/евтини са изкарвали 30-40к
    Last edited by flipz; 22-02-2022 at 13:28.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #4568

    Default

    Alfa tuner на твое място щях да се огледам за качествени носачи с качествена гума.Тези и да им сложиш полиуретанови тампони на мястото на скъсаните, скоро ще се обадят останалите гумени тампони на носача.
    По този начин "на парче" няма да решиш проблема според мен.

    А според собственика на един известен форумен сервиз от София смяната на тампони на алуминиеви носачи е противопоказано -ако не вярваш използвай търсачката във фейсбук групата и ще намериш мнението му на зададен въпрос.

    Иначе и аз имам сменени тампони на долен преден десен носач и сменен горен десен носач, както сменените тампони, така и сменените носачи са Meyle и от 2018 г. досега нямам оплаквания от тях.

    От тази гледна точка се опитах, да ти посоча подходящи и на приемлива цена.А от това че съм сложил кавички е ясно, че нямам предвид дали можеш или не можеш да я поддържаш, а просто се опитах да посоча най-вярното решение на проблема откъм съотношение цена/качество.

    Сложи Meyle или Mastersport .

    Полиуретановите не са добро решение - те също се закъсват и то не само сложени на Алфа Ромео, има писано във форума и в други форуми на други марки автомобили.Такива са впечатленията --> по -добре качествени тампони/носачи с гума, отколкото с полиуретан. Полиуретановите също се закъсват и нищо не им помага, дори "редовното смазване" не помага и това закъсване на полиуретановите се установява по точно специфичен начин.

    С други думи "минал съм по този път" и се отказах от полиуретанови носачи след прочетеното в този и в други форуми.

    И последно --> купувайте от търговци с голям оборот и много продажби, защото при такива стоките не застояват с години по рафтовете им/складовете, а частите са прясно произведени.
    Това няма голямо значение за металните части, но гумата старее с времето и се амортизира и без частта да е използвана/монтирана на автомобил.
    Last edited by alfa racer GTA; 22-02-2022 at 13:43.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #4569
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    А според собственика на един известен форумен сервиз от София смяната на тампони на алуминиеви носачи е противопоказано -ако не вярваш използвай търсачката във фейсбук групата и ще намериш мнението му на зададен въпрос.
    Аз как карам вече 40к км с сменени тампони и са здрави в момента?
    Добре, че е известен сервизът, но кое точно е противопоказното .. че няма да надживеят колата ?
    Сменят се без проблеми, разбира се от кадърен автомеханик и преса.
    Колегата за да не прави на парче, сменя всичките тампони и да се надява, че щернира няма да го предаде.
    Last edited by flipz; 22-02-2022 at 15:08.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #4570

    Default

    Здравейте,колеги! Постопли се и реших да оправя така дразнещото скърцане на вратите.С предните се справих сравнително лесно и ефекта е на лице вече,но не знам как се процедира със задните.Моля,който се е сблъсквал с тях да сподели малко опит !

  11. #4571

    Default

    Вадят се през дупката на говорителя, а за да го свалиш него, трябва да махнеш корите.
    Ако са от този тип, ремонтът няма да е особено лесен, защото са нитовани.



    Може би биха могли да се разпробият, и след това сглобят обратно с болтове като на тази снимка:




  12. #4572

    Default

    Quote Originally Posted by cr9bg View Post
    Здравейте,колеги! Постопли се и реших да оправя така дразнещото скърцане на вратите.С предните се справих сравнително лесно и ефекта е на лице вече,но не знам как се процедира със задните.Моля,който се е сблъсквал с тях да сподели малко опит !
    Вадят се както колегата е написал, а ремонта е същият като на предните.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #4573
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Как да намаля цената на дизела на половина
    Или разхода
    Тази вечер си карам по магистралата и все едно се връщам във времената, когато я отвориха .. Тракия.
    Няма ни една кола в продължение на 70км пустош в 20ч по залез ..
    Очаквах някой кактус, както в дивият запад .. да се мерне поне
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #4574
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    пичове пренесах 13 тухли итонг 12.5 санта и 2 торби цемент с бараката и не са разпадна задницата! 159-ката май си е машина
    JTDm 170+

  15. #4575
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Човек, не се излагай, аз товарех повече в Lancia Y.
    alfa romeo sprint 1984

Page 305 of 308 FirstFirst ... 205255295303304305306307 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •