Page 173 of 308 FirstFirst ... 73123163171172173174175183223273 ... LastLast
Results 2,581 to 2,595 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2581
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Може да е металната тръба към егр.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #2582

    Default

    "Колеги, хъркането се долавя най-добре на място, когато двигателя работи на празен ход. Тогава помпата не вдига високо налягане и при въртене на волана наляво-надясно се чува въпросното хъркане (което е съпроводено от съвсем леко осезаема вибрация по волана). При подаване на газ (съответно повишаване на налягането от хидравличната помпа) симптомите изчезват."
    Цитирам пост на колега от друга тема. Проблема го има и при мен. Смених течността с Tutela GI/R, почистих цедката, обезвъздуших и волана стана по-лек, но шума остана. Като загрее колата и намаля драстично. Ходих при човек, който се занимава с рейки от 20 год. и след 2-3 въртения на волана ми каза, че проблема бил в маркуча за високо налягане, който излиза от помпата. Никъде не мога да намеря да се продава такъв маркуч. Доколкото разбирам аз, помпата на празен ход не прави достатъчно дебит през този маркуч, поради разрушаването му отвътре и затова "хърка". След подаване на лека газ дебита се увеличава и хъркането изчезва. Някой има ли представа къде се продава въпросният маркуч и каква е цената му ? Прилагам и снимка, доколкото може да се добие представа.

    EDIT: Поръчах си казанче от Александър ауто. Утре ще е тук и ще го сменя, за да видя дали ще има разлика. Ако няма промяна, ще продължа с маркучите.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Без име.jpg  
    Last edited by KroGh; 02-04-2018 at 16:17.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #2583

    Default

    Банда здравейте! Имам един тъп въпрос... Къде по колата мога да си проверя каква ми е боята? Алфа 159 кросвагон? Благодаря ви предварително!

  4. #2584

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Банда здравейте! Имам един тъп въпрос... Къде по колата мога да си проверя каква ми е боята? Алфа 159 кросвагон? Благодаря ви предварително!
    Като отвориш вратата на багажника , на самата врата от дясно - сива лепенка поне моята е там де :Д

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  5. #2585

    Default

    Благодаря колега!

  6. #2586
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    "Колеги, хъркането се долавя най-добре на място, когато двигателя работи на празен ход. Тогава помпата не вдига високо налягане и при въртене на волана наляво-надясно се чува въпросното хъркане (което е съпроводено от съвсем леко осезаема вибрация по волана). При подаване на газ (съответно повишаване на налягането от хидравличната помпа) симптомите изчезват."
    Цитирам пост на колега от друга тема. Проблема го има и при мен. Смених течността с Tutela GI/R, почистих цедката, обезвъздуших и волана стана по-лек, но шума остана. Като загрее колата и намаля драстично. Ходих при човек, който се занимава с рейки от 20 год. и след 2-3 въртения на волана ми каза, че проблема бил в маркуча за високо налягане, който излиза от помпата. Никъде не мога да намеря да се продава такъв маркуч. Доколкото разбирам аз, помпата на празен ход не прави достатъчно дебит през този маркуч, поради разрушаването му отвътре и затова "хърка". След подаване на лека газ дебита се увеличава и хъркането изчезва. Някой има ли представа къде се продава въпросният маркуч и каква е цената му ? Прилагам и снимка, доколкото може да се добие представа.

    EDIT: Поръчах си казанче от Александър ауто. Утре ще е тук и ще го сменя, за да видя дали ще има разлика. Ако няма промяна, ще продължа с маркучите.
    На мен ми правиха маркуч високо налягане. Потърси хора , които се занимават с хидравлични маркучи 15-20 лв по спомен.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  7. #2587

    Default

    Quote Originally Posted by vencialfa View Post
    На мен ми правиха маркуч високо налягане. Потърси хора , които се занимават с хидравлични маркучи 15-20 лв по спомен.
    Да, току що смених казанчето и хъркането продължава. Явно не е нито от казанчето, нито от течността. Кой маркуч точно си сменял ти ? Този който съм посочил на снимката ли ?

    Мисля да продам новото казанче. Сложено е само за проба. Ако някой има интерес, на ЛС
    Last edited by KroGh; 03-04-2018 at 14:07.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #2588
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    55

    Default

    Другари, абе каква е процедурата за обезвъздушаване на охладителна система, ще сменям термостат и антифриз иии ако има някой вещ по този въпрос да сподели опит, благодаря.

    1.8 бензин е мотора.

  9. #2589

    Default

    Здравейте колеги! Някой може ли да ми каже как се сваля топката на скоростния лост на 159ка? И ако знаете някой тапицер, който да не взима 200 лв за волан? По възможност в София?!

  10. #2590
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Погледни тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...10#post1301710
    и от настоящата тема 167-168 стр.
    За тапицер, имаше един колега от групата, но не се сещам как се казва. Аз лично смятам да си поръчам ремонтен комплект за волана от Автореновация ( с което да третирам и топката на скоростния лост), и ще видя какъв ще бъде ефекта.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  11. #2591

    Default

    Благодаря ти колега! Аз също мислех да си поръчам от там такъв комплект, но волана е с перфорирана кожа от ляво и дясно и ми казаха, че няма да стане както трябва. Дано ти се получи и да споделиш опит после

  12. #2592
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Потърси във фейсбук Tonkata Boev , доста е добър...

  13. #2593

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Благодаря ти колега! Аз също мислех да си поръчам от там такъв комплект, но волана е с перфорирана кожа от ляво и дясно и ми казаха, че няма да стане както трябва. Дано ти се получи и да споделиш опит после
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=96149
    Тук колегата се е справил доста добре с перфорираната част.



  14. #2594

    Default Претапициране

    Здравейте! Претапицирах волана и топката при Тонката! Благодаря ти колега, че ме свърза с него. Прикачвам малко снимки. Смо, че понеже свалях волана в жегата и бях свалил прозорците ииии дадох на контакт, при разкачен волан за да ги вдигна ииии изпищя нещо и сега еърбега ми свети червено на таблото и изписва нещо, когато дам на контакт. Трябва ли да ходя някъде да чистят грешката или има и друг начин?п


    Click image for larger version. 

Name:	волан.jpg 
Views:	55 
Size:	86.9 KB 
ID:	163354

    Click image for larger version. 

Name:	воланн.jpg 
Views:	58 
Size:	93.1 KB 
ID:	163355

    Click image for larger version. 

Name:	топкаа.jpg 
Views:	56 
Size:	86.9 KB 
ID:	163356

  15. #2595
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Трябва да изчистиш грешката, но май трябваше и адаптер.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 173 of 308 FirstFirst ... 73123163171172173174175183223273 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •