Page 207 of 308 FirstFirst ... 107157197205206207208209217257307 ... LastLast
Results 3,091 to 3,105 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3091
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ако звука, шума или чукането е на празен ход и след като натиснеш съединителя изчезва, най вероятно да е маховика.....ако има виеене, стържене по време на движение, отиваме към скоростите.......поне аз така мисля...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #3092

    Default

    Прилича като на второто видео и звукът наистина идва от лявата (шофьорската) страна на на отсека. До джантата се чува като че ли най-силно.
    Появява се само на спряла на място и като е под 1.5 2 оборота. Дори на място когато е и я форсирам до 2 изчезва... И аз си мисля или маховик или както казва Еко да е нещо разхлабено. Но я прибрах до София на собствен ход и в движение няма никакви проблеми и звуци.. Мърка си двигателя и не стърже при смяна на скорости. Другото което говори за маховик, е че миналата година сменях съединителя при Румбата и той провери и маховика и си ми каза че ще му дойде скоро времето

    При всички положения ще се ходи на майстор, просто се притеснявам дали може да се кара така седмица

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  3. #3093
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Пловдив
    Age
    42
    Posts
    5

    Default относно пушенето на 159 2.4 200hp

    Здравейте колеги,
    по всичко личи, че просто трябва поне малко да я изпъвам на извънградско за да се продухва. Иначе от предишния собственик разбрах, че като я вкарат в сервиза, на компютъра му пускат нещо, колата вдига 4000 оборота и за 30 сек се продухва с гъст облак и пак е ОК. Същото ми се случи и на мен днес на малко извънградско - няма и половин минута и готово.

  4. #3094
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Здравейте колеги,
    Интересува ме какъв е размера на меката връзка на генерацията на 1.9 JTDm дължина и отвор.
    Благодаря
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  5. #3095
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Колеги, предните седалки някой свалял ли е?
    Освен двата винта в задната част на релсите други има ли?
    Защото ги свалих, но още някъде държи, а отпред не виждам да има други.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  6. #3096

    Default

    Здравейте колеги! Искам да ви попитам за съвет. Имам потропване от дясната страна на колата в предната част от доста време вече а сега се появи и скърцане. Предполагам, че ще да е от долния носач тъй като горните са сменени миналото лято. Въпросът ми е, ако се окаже носач какъв да си сложа? Чета тук какво се е писало, но от това излиза, че каквото и да сложа е все тая, все ще замине за няколко хиляди км... тааа какъв ви е опита? Струва ли си да си сложа по марков, по скъп и тн или?

  7. #3097
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Здравейте колеги! Искам да ви попитам за съвет. Имам потропване от дясната страна на колата в предната част от доста време вече а сега се появи и скърцане. Предполагам, че ще да е от долния носач тъй като горните са сменени миналото лято. Въпросът ми е, ако се окаже носач какъв да си сложа? Чета тук какво се е писало, но от това излиза, че каквото и да сложа е все тая, все ще замине за няколко хиляди км... тааа какъв ви е опита? Струва ли си да си сложа по марков, по скъп и тн или?
    Имаше една тема за носачите:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=97557&page=10

    Аз лично евтини носачи, от рода на Старлайн и т.н. никога няма да сложа. Това, което си мисля, че би било добре да се сложи е : 1) ако намериш оригинални TRW (за вграждане) 2) Meyle (които имат усилени горни) или Lemforder 3) TRW афтърмаркет.
    Аз другата седмица също е вкарвам моята за ремонт, ще изхвърля сложените миналата година Старлайн, (които ги монтирах май 2018 и Септември вече се бяха разскърцали), но не съм решил на 100% все още какво ще сложа.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #3098
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При другите модели на АР, скърцането се дължи предимно на тампоните на горните носачи.

    Не е зле да провериш и как стоят нещата с рециклирането. Понякога това е по-успешното решение, сравнено с нови носачи ментета.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #3099

    Default

    Aко шарнирите са ти здрави - сменяй само тампоните.

    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=95&subcat=129

  10. #3100

    Default

    Аз сложих Lemforder горни миналата година, като ми бяха казали, че е от тях проблема, но проблема с потропването си остана и се чудя дали да не сложа и lemforder долни, но мога ли да имам доверие на майсторите...ще хвана за сефте и аз да отида при Румен, когато има време да видим той какво ще каже. Добре, благодаря за съветите.

  11. #3101

    Default

    А потропването не може ли да е от тампоните на макферсона? И аз имам потропване, но 3-ма майстори ми казват, че всичко ми е здраво, което ме навява на мисълта, че остават тампоните на макферсона. Но там проверката е само като се свали амортисьора да се види в какво състояние е..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #3102

    Default

    "Потропване" може да има и от разбит стабилизиращ тампон на двигателя.


    Принципно при преминаване през дупка само на едното от двете предни колела такъв разбит стабилизиращ тампон не притропва, но притропват разбити тампони по окачването.

    Стабилизиращ тампон на двигателя притропва при преминаване през легнал полицай или през напречна дупка едновременно и на двете предни колела.

    ===============================================

    Дайте идея за управляващо реле на подгревни свещи за 2.4 jtdm 200 коня и съответно за цена.

    П.П. Имам няколко "идеи" за такъв блок, но още няколко няма да навредят на избора ми.
    Last edited by alfa racer GTA; 07-03-2019 at 13:32.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #3103

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    А потропването не може ли да е от тампоните на макферсона? И аз имам потропване, но 3-ма майстори ми казват, че всичко ми е здраво, което ме навява на мисълта, че остават тампоните на макферсона. Но там проверката е само като се свали амортисьора да се види в какво състояние е..
    Аз колега и тях смених след горните носачи точно защото ми казаха, че всичко е здраво и не виждат от какво може да е тропането, гледаха тампоните на двигателя, стаб. щангата абе всичко даже свалиха тампона на двигателя този големия и казаха, че е здрав и не виждат от къде може да е проблема та май си смених здрави части...но проблема остана сега и скърца...та тъй сега ми говорят да не е от пружина или амортесьор ама нз дали може да тропа и да скърца...

    ---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 14:01 ----------

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    "Потропване" може да има и от разбит стабилизиращ тампон на двигателя.


    Принципно при преминаване през дупка само на едното от двете предни колела такъв разбит стабилизиращ тампон не притропва, но притропват разбити тампони по окачването.

    Стабилизиращ тампон на двигателя притропва при преминаване през легнал полицай или през напречна дупка едновременно и на двете предни колела.

    ===============================================

    Дайте идея за управляващо реле на подгревни свещи за 2.4 jtdm 200 коня и съответно за цена.

    П.П. Имам няколко "идеи" за такъв блок, но още няколко няма да навредят на избора ми.

    Моето тропане беше предимно при полегнал полицай и то при спускането от него, но чат пат притропва и при по голяма дупка сега и скърца, но, когато мина леко през дупка няма тропане а само скърцане и някой път тропа по силно някой път едвам едвам все едно, че се намества нещо

  14. #3104
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз залагам на шарнира.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #3105

    Default

    Алфа без тропане е като куче без бълхи.
    И на моята в началото сменях каквото видя със скъпи чаркове TRW - горни, долни, биалетки, тампони на стабилизиращата щанга, тампоните на пружините, квото се сетите всичко съм сменял, пак тропа, ебаси щайгата гадна.

Page 207 of 308 FirstFirst ... 107157197205206207208209217257307 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •