Page 3 of 308 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Здравейте, налага ми се да сменям двата предни долни носача. Кажете, ако знаете някъде изгодно да се купят, че ми казаха цени от 650 лв някъде за носач, което изобщо не ми харесва.
    Л.С колега
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #32

    Default

    Сменена предна дясна лагер-главина на 55 000км марка SKF цена 350лв.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Я да оживим малко темата.Някой знае ли как точно се свалят крушките на мигачите отпред във средната секция на фаровете?Като гледам отпред предполагам , че се завърта около оста си цялата букса заедно с крушката , но не съм сигурен , та затова питам да не направя някоя беля пък и мястото е кофти и трудно се стига.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  4. #34

    Default и аз да кажа...

    Крушките на мига4ите отпред, това ли ти е кахаъра... гледам сам си си отговорил... Моята хубавица я карам 3 години по шиб. бълг. пъти6та и за 70К километра доста скромно, 6тото и треперям, мога да кажа: Шарнирите заминаха, долни носачи при мен излиза 520 лв от динекспрес, за рециклиране да не говорим, всичко е изчислено по японски, вече съм на 100К км. и носачите за смяна, в Европа се сменят на 400-500 К Км, значи на кмета да му го ... пратя касовия бон от сервиза, или най добре на жена му. Сливчо Атанасов е нашия кмет и Всеки ден го споменавам, даже и родата му. Още кво, не си слагай POWERBOX, защото турбото заминава за 1000 км. там ремонта ми дойде като свадба..., забравих, Рейката ми проте4е, заради кмета разбира се, намериха ми от новата ланчиа Делта за 600 евра от морга ж италия, и много се радвам все още, и се радвам, 4е съм се родил тука- късметлия, а и Кмета, нова реика 1800 евро, но нали сме българи, как да ги дадеш, та колата е на 100К км., макар и стара ве4е на 4 години, а 3 са в БГ, странно, че кру6ките на мига4ите са ми оригиналните, с много приятен сребърен отенък, жичката даяне, въпреки дупките, явно само крушките са правени за българия, а твоята колега ако е от Германия, явно затова не моиш се опраиш...
    Желая на всички успешни ремонти и бърза доставка на необходимите компоненти, макар и стари, 159 за нашия пазар, това си е извънземна работа! ... Ааа, забравих и аз да попитам, защо не занася на завоите, влизам бързо, рязко, не върти гъзъ като някоя малка.. БМВ.

    ---------- Post added at 02:44 ---------- Previous post was at 02:29 ----------

    Забравих и аз за лагерите на предните колела преди бая време вече забравих колко дадох, но занам, че ще да е от дупките, от дупките се развалят, като покараш малко така, вземат че се оправят за мало, кат'чели и после се дораздрънкват, от дупките е нали.. Казват да стиснем зъби още 1-2 години и Пътя ще стане лесен..
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS 16V 150 CV
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 150 CV
    Fiat Bravo 1.6 GT 100 CV
    _________________
    Skype: glavnia

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Колега , благодаря за поста .Тая сутрин направо ми оправи настроението, като прочетох ти през какви мъки си минал досега , а аз за какви дреболии се ядосвах. Карам моята от 1 г.и няколко месеца и до момента освен филтри , ремъци , масла , въобще консумативи нищо друго не съм сменял , а машината си върви доволно по нашия лунен пейзаж.Трябва да ти кажа , че Плевен е в пъти по-зле от Пловдив.Е , прави ми проблеми от време на време -блокирал ЕГР-клапан , но това явно е от "качествените ни горива".За крушката на мигача се сетих да погледна снощи в книгата и там видях точно как се сваля.Не , че е изгоряла просто сменях тази на габарита с диодна и старата взе , че падна вътре във фара при изваждането и просто трябва от някъде да бръкна да я извадя , а единственото място е през отвора на крушката на мигача и то явно ще става с пинсета.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  6. #36
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    А не ти ли свети чека за изгоряла крушка като е диод?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Свети естествено и сега ще решаваме проблема по български , като включим по веригата допълнително съпротивление което ще лъже компютъра , че си работи нормална крушка с консумация 5 вата.Това е елементарен трик който може да ти свърши всеки телевизионен или радиотехник дето е малко по в час с автоелектрониката.Не съм го измислил аз , май е масова практика , но за сметка на тая игра габаритите сега светят доста по-интересно и ярко защото на мястото на стандартната крушка има диодна такава с 5 диода.Ако не ме домързи може и да я снимам и да я кача за да видиш как изглежда.Абе в интерес на истината упражнението го правя защото не ми се кара постоянно на къси през деня и да си тормозя ксеноните до м.март за кефа на ченгетата.Сега и да ме спрат ще им казвам , че това са ми дневните светлини защото светят доста по яко от нормален габарит и колата е осветена и видима.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  8. #38
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Свети естествено и сега ще решаваме проблема по български , като включим по веригата допълнително съпротивление което ще лъже компютъра , че си работи нормална крушка с консумация 5 вата.Това е елементарен трик който може да ти свърши всеки телевизионен или радиотехник дето е малко по в час с автоелектрониката.Не съм го измислил аз , май е масова практика , но за сметка на тая игра габаритите сега светят доста по-интересно и ярко защото на мястото на стандартната крушка има диодна такава с 5 диода.Ако не ме домързи може и да я снимам и да я кача за да видиш как изглежда.Абе в интерес на истината упражнението го правя защото не ми се кара постоянно на къси през деня и да си тормозя ксеноните до м.март за кефа на ченгетата.Сега и да ме спрат ще им казвам , че това са ми дневните светлини защото светят доста по яко от нормален габарит и колата е осветена и видима.
    По-елемнетарния начин е,продават се диоди със вградено съпротивление за лъжене на чека
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #39
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Къде ги има?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Къде ги има?
    При тези дето продават ксенони

    П.С.Тея дни трябва да ти дойде капачката за скоростния лост-поръчал съм ти
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ура! Мерси! Гледах по сайтовете за ксенони, ама не видях да пише кои диоди са със съпротивление
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  12. #42
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Ура! Мерси! Гледах по сайтовете за ксенони, ама не видях да пише кои диоди са със съпротивление
    Ами и аз незнам,но съм виждал с очите сии комплекта бяха около 20 кинта или нещо такова
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #43
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Някой знае ли как се отваря фара, че ми е паднало онова капаче пред крушката на дългите и се лангърка из фара.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #44
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Искам и аз да използвам темата за да задам тук 1-2 въпроса.
    1 - пръскалките за фаровете не работят, т.е не пръскат, а би трябвало да се включват заедно с тези за предното стъкло, при включени къси светлини. Къде да търся проблема?
    2 - как се регулират пръскалките за предното стъкло, защото едната пръска направо в/у покрива на автомобила? Опитах се да ги въртя на ръка - не помръдват. Не исках да ги насилвам, защото са пластмасови и се опасявам да не ми останат в ръчичките. Отделно, че са под предния капак и е малко труден достъпа до тях.

    Извинявам се, ако въпросите ми Ви звучат "малоумно", но пък аз се чувствам като индианец...

    П.П.
    става въпрос за Алфа 159 1.9 JTDm
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #45
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Искам и аз да използвам темата за да задам тук 1-2 въпроса.
    1 - пръскалките за фаровете не работят, т.е не пръскат, а би трябвало да се включват заедно с тези за предното стъкло, при включени къси светлини. Къде да търся проблема?
    2 - как се регулират пръскалките за предното стъкло, защото едната пръска направо в/у покрива на автомобила? Опитах се да ги въртя на ръка - не помръдват. Не исках да ги насилвам, защото са пластмасови и се опасявам да не ми останат в ръчичките. Отделно, че са под предния капак и е малко труден достъпа до тях.

    Извинявам се, ако въпросите ми Ви звучат "малоумно", но пък аз се чувствам като индианец...

    П.П.
    става въпрос за Алфа 159 1.9 JTDm
    Регулират се с отверката и смело А за пръскалките трябва нивото на течноста в казанчето да ти е задължително поне половината за да работят - освен това провери бушоните защото помпата за фаровете е доста сериозна и при проблем гори бушона в секунда Естественно да не споменавам че ако има течове начи има спукан маркуч
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 3 of 308 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •