Page 254 of 308 FirstFirst ... 154204244252253254255256264304 ... LastLast
Results 3,796 to 3,810 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3796

    Default

    Дам, ще направя видео от звука да ви го пусна тук... Долните носачи също са за смяна така че и оттам може да е Мерси много за помощта колеги, по-късно ще постна звука

  2. #3797

    Default

    Това е звука колеги... Струва ми се че е нещо в окачването защото като вляза в някакви неравности пак се чува същото стържене. Трябва да се има предвид че и долните носачи са за смяна и сега ще ги сменя тях като първо решение и също не са ми направили реглаж след като са сменили горните (евентуално да е от това?) Със сигурност ще им кажа със смяната на долните да направят и реглаж. Еввнтуално шарнира на долния да е заминал и от него да се чува това?

    https://youtu.be/rJyLulPETN4

  3. #3798

    Default

    За 10лв при Бобо в Екстрийм ти правят пълен преглед на окачването и ще ти кажат кое тропа, кое скърца, разпечатка ще ти дадат, всичко.

    Аз съм много доволен, 40 минути ми отделиха 4 човека, в една обедна почивка отидох, 5 коли изкараха за да влезе моята, без да съм познат с някого. Даже и течове ми казаха къде има, вихровите клапи ми провериха, катализатор, дпф...

  4. #3799

    Default

    Няма лошо, сигурен съм че са пичаги, аз бях там 2 пъти за диагностика преди 2 години и ме от*баха общо взето та май няма да си пробвам късмета трети път, но чувам много добри отзиви за сервиза и май наистина си разбират от работата хората За мен по-голям от Румбата нямя и ако ще е форумен сервиз съм при него. Просто идеята ми е да се подготвя евентуално от какво идва, дали е опасно да се кара така, амортизират ли се други части, а и да се подготвя финансово че катп я разглобят и кажат 1000 лв за рейка да съм подготвен да не ги бавя да им кажа сглобете я обратно ами да си бачкат хората, такива нещица ))) не очаквам с обсъждане тук да ми се ремонтира колата сама )

  5. #3800
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Имах подобно стържене/скърцане,при мен го имаше даже като колата е загасена и я размърдам, както и при въртене и неравности. При мен беше шарнири, напълних със смазка за проба и замлъкна. Ако не е от хидравликата, можеш да пробваш с игла да напълниш шарнира на долния носач с някакво масло. Възможно е и горния да е дефектен и от там да стърже.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  6. #3801

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Имах подобно стържене/скърцане,при мен го имаше даже като колата е загасена и я размърдам, както и при въртене и неравности. При мен беше шарнири, напълних със смазка за проба и замлъкна. Ако не е от хидравликата, можеш да пробваш с игла да напълниш шарнира на долния носач с някакво масло. Възможно е и горния да е дефектен и от там да стърже.
    +1 така беше при мен на 147-цата и пак със спринцовка тествах, но предвид че са тотално различни си затраях, да не подвеждам с нещо дето не съм сигурен



  7. #3802

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Имах подобно стържене/скърцане,при мен го имаше даже като колата е загасена и я размърдам, както и при въртене и неравности. При мен беше шарнири, напълних със смазка за проба и замлъкна. Ако не е от хидравликата, можеш да пробваш с игла да напълниш шарнира на долния носач с някакво масло. Възможно е и горния да е дефектен и от там да стърже.
    Мерси за отговора колега и аз съм за шарнира засега - и при мен го вади звука на спрял мотор, като си е паркирана и ако в побутна отзад се чува. Направи също впечатление че като съм на наклон и тежестта е повече в задницата не излиза такъв звук

    Мерси Ачка, засега това е добрия вариант защото за долните си ми казаха че са заминали и са за смяна ама нямаше такъв звук преди да сменя горните та това ме вкара малко във филм :Д стискайте палци сега като сменя и долните да заспи )

  8. #3803
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Аз между сериозното да се намеся с някои глупости,но има ли жълта лампичка полудявам ...
    VDC/hill holder си се появява в сухо,мокро,периодично като му скимне.Гасиш,палиш - минаваш 10-15 метра и изчезва - до следващото появяване,което пък не е рядко.Доста четох по алфа оунъра,но алтернатор/слаб акумулатор при мен са прегледани вече.
    Другото,което е ново 20 от днес - Някой ако е с оригинален ксенон и е сменял крушка,срещал ли е проблем да му остане да свети "check light" ?
    Интересното беше,че изгоря на левия фар,като компа не отчете нищо,след време чак се появи "проверете дясна предна светлина",което пък няма нищо общо ... Смених лявата,проверих и дясно,габарити,халогени - всичко свети,буксите са ок.Утре ще пробвам с откачане на акумулатора
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  9. #3804
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    ...Интересното беше,че изгоря на левия фар,като компа не отчете нищо...
    Така е. Сърди се само за габарити и мигачи, това относно предните светлини на колата.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #3805

    Default

    Fuel temperature sensor къде се намира на 2.4jtdm?

    Гледах на горивния филтър, но не можах да видя.
    Някакви снимки, илюстрации, ако намери някой ще съм му благодарен, че нямам лаптоп под ръка в момента.

  11. #3806

    Default

    ,..........
    Last edited by alfa racer GTA; 26-05-2020 at 06:01.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #3807

    Default

    ....
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #3808
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Fuel temperature sensor къде се намира на 2.4jtdm?

    Гледах на горивния филтър, но не можах да видя.
    Някакви снимки, илюстрации, ако намери някой ще съм му благодарен, че нямам лаптоп под ръка в момента.
    Трябва да е навит на дъното на филтъра. Комбиниран за вода и температура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #3809

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Трябва да е навит на дъното на филтъра. Комбиниран за вода и температура.
    Ясно, мерси.

    Аз търсих отделен температурен, като на старите ЖТД-та, с два кабела.

  15. #3810

    Default

    Момци ,тук на тази тръба кой уплътнителен пръстен е ,всъщност и размера на тръбата ще ми свърши работа.
    Гледам са три вида

    10877887 SEAL GASKET 3/8"
    10877980 SEAL GASKET 1/2"
    10878180 SEAL GASKET 3/4"

    Снимката не е моя,ако беше нямаше да питам
    Click image for larger version. 

Name:	44444.jpg 
Views:	37 
Size:	94.2 KB 
ID:	171490
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 254 of 308 FirstFirst ... 154204244252253254255256264304 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •