Page 213 of 308 FirstFirst ... 113163203211212213214215223263 ... LastLast
Results 3,181 to 3,195 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3181
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ти не разбра ли, че си никой, комлексиран си защото си хилав и не смееш да говориш така на хората, обаче тук си голяма работа, нали?
    Имаш свободата да ме намериш и да ми се представиш какъв здравеняк си. А до тогава ще си останеш същият заядлив анимационен герой в този форум, опитващ се да изпъкне с усмиване мненията на колеги без никакви аргументи, нелепо развяващ фалшивата си диплома на инженер.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #3182

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Машините инженери да си гледат машините. Когато иде реч за електротехника, какъвто е и конкретния случай, по-добре да си траят, щото има и "електроинженери", които не знаят, що тече ток по жица, като няма дупка в нея, пък за машинните, да не говорим

    Изобщо това чудо "инженер" не е никакъв аргумент.

    Аз "познавам" един рентгенолог (колега от форума), който с техническите си знания, слага в джоба си бая "инженери".
    Така ти се струва, нищо съществено не знае. Караш автомобил благодарение на стотици машинни инженери, вложили труд и знания, но като гледам не го осъзнаваш. Имате повърхностни знания, нищо повече.
    Сега след като намали разстоянието на свещите, колата ти ще вдигне разхода, естествено няма да си признаеш, но следи за това.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3183
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Така ти се струва, нищо съществено не знае. Караш автомобил благодарение на стотици машинни инженери, вложили труд и знания, но като гледам не го осъзнаваш. Имате повърхностни знания, нищо повече.
    Сега след като намали разстоянието на свещите, колата ти ще вдигне разхода, естествено няма да си признаеш, но следи за това.
    Когато аз съм карал коли на газ, ти сигурно си си играл с детски колички.
    Та нали не си мислиш, че не съм имал достатъчното време да експериментирам, разсъждавам и пр. и сега ще прозра "гениалните" ти твърдения?

    Напълно си прав за инженерните заслуги на конструкторите. Само не разбирам, защо отхвърляш твърденията на инженерите от NGK, които междувпрочем, напълно се припокриват със собствените ми наблюдения.
    Last edited by ecotronic; 30-04-2019 at 21:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #3184

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато аз съм карал коли на газ, ти сигурно си си играл с детски колички.
    Та нали не си мислиш, че не съм имал достатъчното време да експериментирам, разсъждавам и пр. и сега ще прозра "гениалните" ти твърдения?

    Напълно си прав за инженерните заслуги на конструкторите. Само не разбирам, защо отхвърляш твърденията на инженерите от NGK, които междувпрочем, напълно се припокриват със собствените ми наблюдения.
    Да имах много колички, още имам богата колекция , както писах по-нагоре не ги отхвърлям, просто не са верни винаги и във всеки случай, верни са само понякога, това е инфо за масова употреба, няма нужда от много подробности. Като засечеш разхода напиши пак как се движи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #3185
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    ....просто не са верни винаги и във всеки случай, верни са само понякога,.....
    А дали може да обясниш, защо не са верни, и кога е това "понякога"?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #3186

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    А дали може да обясниш, защо не са верни, и кога е това "понякога"?
    Имам го дори черно на бяло, но при подобно отношение естествено е да не го правя. В крайна сметка не дължа на никого обяснения нито имам нужда да се доказвам тук. Това място е без никакво значение. Влизам рядко, няма какво да науча тук, някога да си виждал да питам нещо съществено?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #3187
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Така си и мислех


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #3188
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Машинния инженер изведнъж се превърна в ощипана мома
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #3189

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Така си и мислех
    Разбирам неистовото ти желание да се сдобиеш с нова ценна информация, която не е общодостъпна, само че безплатен обяд няма. Ще си останеш на ниво интернет, а там не пише много.
    Кажи на твоето приятелче да остави тази работа с колите на мъжете.
    Last edited by lordliness; 01-05-2019 at 07:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #3190
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Аууу бъдещето на човешката еволюция е застрашено, заради прикриването на ценна информация за заоблянето на електроди от машинни инжинери!

    Смешен лорд, мъжете в нашия край си защитават тезите и разсъжденията за да им тежи думата. Във вашият край очевидно жените разбират повече от автомобили.

    Този форум го следя повече от 13 години и в момента се намира в това състояние заради такива индивиди като теб, които бълват глупости, оронват авторитета на другите потребители без да изкарат никакви аргументи.
    Last edited by italfen; 01-05-2019 at 09:26.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #3191
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Thumbs down

    То тук всяка тема се превръща в арена за пишкомерене и избиване на комплекси. И да има нещо ценно като инфо,то трябва да минеш през тонове простотия,за да стигнеш до него...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #3192
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    То тук всяка тема се превръща в арена за пишкомерене и избиване на комплекси. И да има нещо ценно като инфо,то трябва да минеш през тонове простотия,за да стигнеш до него...
    Донякъде е забавно,но винаги ме е дразнело,защо газовите измишльотини не се разкарат в раздела си? Хора има раздел "АЛФИ НА ГАЗ"! А модератори дали има?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #3193
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Донякъде е забавно,но винаги ме е дразнело,защо газовите измишльотини не се разкарат в раздела си? Хора има раздел "АЛФИ НА ГАЗ"! А модератори дали има?
    На "газовите измишльотини" може и да не им е мястото тук, но аз постнах казус, който касае конкретен модел на 159, като в случая изобщо не става въпрос за газ, защото луфт от 1,2 mm е недопустим и за работа на бензин.

    Последвалата лайнарщина не е заради това, че темата се е отклонила в посока газ а заради едно "специфично отношение", което един конкретен потребител си има спрямо мен.

    Накратко - ако нещо ви дразни, анализирайте хронологията на дискусията, разберете, кое е идиотското в нея и адресирайте гнева си към съответната причина.
    Last edited by ecotronic; 02-05-2019 at 11:59.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #3194
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На "газовите измишльотини" може и да не им е мястото тук, но аз постнах казус, който касае конкретен модел на 159, като в случая изобщо не става въпрос за газ, защото луфт от 1,2 mm е недопустим и за работа на бензин.

    Последвалата лайнарщина не е заради това, че темата се е отклонила в посока газ а заради едно "специфично отношение", което един конкретен потребител си има спрямо мен.

    Накратко - ако нещо ви дразни, анализирайте хронологията на дискусията, разберете, кое е идиотското в нея и адресирайте гнева си към съответната причина.
    Нямам впредвид,конкретен пост или човек,просто отбелязвам че е масово явление и тук,и при 156 и т.н.След като има създаден раздел за газ,който има някакви интереси към това,просто да си пише там.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  15. #3195
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Еко ,на тия свещи от снимката им е било леко студено,с петици е добре да я понатискаш от време на време колкото да ги позагрееш .Твойто ептен пенсионерска раута
    Е ти снимка на щастлива свещ ,но е шестица,по-подходяща е за леко каране,пак е НЖК,без никакви сажди и други токопроводящи въглеродни чернилки,отлаганията са само от праха минал през нискокачествения въздушен филтър.Колата е с дванайсет или петнайсет градуса допълнително предварение ,не ми се отваря да проверявам сега,не грее и няма детонации,няма грешки към момента дето са от триста нататък.Кабелите са вече на 170 000 км.Свещта при слагането е начукана е от 0.7 на 0,6 мм. мотора е Рено на 674391 км. на метан ,без да е отварян за ремонт,само се проверяват хлабините на клапаните през 50 000.,зимата се кара с някво бюджетно масло на световно известната марка "Wolf" ,сега е на 9500 км и е малко под средата между мин и макс на щеката,демек и сегментите досега не са спекли.
    Свеща е на 20 000 поне,може и да е на към 30 000.Не ги следя щото сервиза си има софтуер който пише кога да се сменят според както им дава производителя,но поне от два-три месца не съм плащал свещи като гледам фактурите в колата.
    Камерата нещо не докарва точно цвета заради диодната светлина,но свещта си има съвсем лек нежно-розов нюанс,не е точно бяла. Ако не забравя ще снимам свещта върху бял лист на дневна светлина,да е по ясно.Пробвал съм и с по-топли свещи,тогава електродите се покриват със солиден слой снежно бели кристалчета за няма и 100 км. След като мотора загрее добре започва да работи твърдо,появява се характерното детонационно чукане при подаване на газ и губи мощност на баирите след по-малко от половин минута натискане.
    Газта си е кофти гориво и запалването е много важно да е точно ,иначе ще съсипеш мотора за едни никви километри.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190502_231818.jpg  
    Last edited by 546; 03-05-2019 at 07:16.

Page 213 of 308 FirstFirst ... 113163203211212213214215223263 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •