Page 292 of 308 FirstFirst ... 192242282290291292293294302 ... LastLast
Results 4,366 to 4,380 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #4366

    Default

    Мхм , ем здраве да е , ще пробвам да ги разпробия и сложа и ще видим как ще се представят тъй или иначе са и за смяна много здраве на пичагата който ги продадр , надявамс е не е колега от форума мерси много за помощта , бирата от мен :Д

  2. #4367
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    В олх вече ще ти кажат всичко, което искаш, само и само да ти продадат нещо. Не би трябвало да е проблрм и така да ги сложиш дисковете без да разпробиваш. На доста стари коли тоя болт е скъсан

  3. #4368
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Добре е да го има този болт за да не се размества дискът при демонтаж и да не влизат боклуци между него и главината.

    Но ако профилът на джантата позволява да се ползва обикновен или имбусен болт, не е необходимо да се прави фаска в отвора на диска.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4369
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Мхм , ем здраве да е , ще пробвам да ги разпробия и сложа и ще видим как ще се представят тъй или иначе са и за смяна много здраве на пичагата който ги продадр , надявамс е не е колега от форума мерси много за помощта , бирата от мен :Д
    По- добре нищо не пробивай. Слагай дисковете и колкото изкарат или ги разкарай.
    Аз лично не бих сложил части с неясен произход и качество и особено за спирачките.
    Не е проблем да го няма болтът.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #4370
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    По- добре нищо не пробивай. Слагай дисковете и колкото изкарат или ги разкарай.
    Аз лично не бих сложил части с неясен произход и качество и особено за спирачките.
    Не е проблем да го няма болтът.
    тея дискове са по-скъпи от брембо, феби и феродо, а от АТЕ ги делят некви къси левчета, та не бързай да ги категоризираш. Правени в Германия и със сертификати. Що нямат фаска тези, не мога да кажа, но гледах по номер и други бройки, пак са така...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #4371
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    тея дискове са по-скъпи от брембо, феби и феродо, а от АТЕ ги делят некви къси левчета, та не бързай да ги категоризираш. Правени в Германия и със сертификати. Що нямат фаска тези, не мога да кажа, но гледах по номер и други бройки, пак са така...
    Тези (тея) Що (защо)
    Не знам какъв сертификат имат и на какъв цветен принтер го е разпечатал, но след като дори не отговарят на техническите спецификации за монтаж .. си представям колко им е сертификатът.
    Най- евтините RI*DEX имат отвор за фиксиращ болт
    Не мислете, че в Германия във всяка фирма качеството е на 'швейцарски часовник'
    Вече на много места работят негри и араби по поточните линии .. и цехове.
    Дано са оригинални от OLX ..
    Last edited by flipz; 20-04-2021 at 22:38.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #4372

    Default

    На мен пък навремето когато питах какви дискове да купя за 159-ката и Цимерман ми бяха хванали окото, едно птиче от форумен сервиз ми подшушна, че били "китайски дискове с немско име."

    Навремето имах и още имам познат в бизнеса с пердета и корнизи - той ходи в Германия да включва сделка с немец от този бизнес - когато се върна ни сделка, ни немеца го черпил.Казва ми "Отивам по негова покана и се оказва, че тоя немец разпродал машините от заводите, а сградите ги оставил да ги ползва като складове --> поръчва "на ишлеме" в Китай да му произведат китайски стоки с неговата марка и продава в цяла Европа под потомствената марка на семейната му фирма която 70 години е произвеждала тази стока в Германия " - така му било по-евтини печелел повече.

    Та нищо не е по-важно за един търговец от печалбата му.

    Например сега има 2-3 търговски марки авточасти които са собственост на италиански фирми и се произвеждат 100% в Китай по поръчка на италианската фирма собственик на търговската марка.

    Например такива китайски части са Original Imperium.Някъде ги има и като IMPERGOM.

    Има демпферни шайби, носачи, тампони на окачване, тампони на двигател и други такива части за 159-ка...

    Някои от сериите дискове
    накладки EBC са произведени също в Китай, а би трябвало да са произведени в завода им в Англия...

    Ако не положиш усилия, може да се набуташ...
    Last edited by alfa racer GTA; 20-04-2021 at 22:58.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #4373

    Default

    Някои немски марки излизат от завода с тия "китайски дискове с немско име", та не знам...



  9. #4374
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Знам, не знам....това е положението, много са ми интересни тези който предлагат части за първоначално вграждане...)....та в тоя ред на мисли всичко е малко или много менте....както каза alfa racer GTA, търговията е печалба, колкото може повече.....след 90-те всичко е шменди капели с авточасти в цял свят.....блажени са вярващите на обратното..
    п.п..жалко за Grishata, че се цака за втори път....един път със съединителя, а сега с дискове.....а бе готин почти си ми съсед, да ти оставя телефоният си номер...поне за съвет....слагай дисковете и виж как ще се държи колата, стига набутване.....и да знаеш от дъртите има полуза, особено за съвети...
    Last edited by Бобби; 21-04-2021 at 19:36.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #4375
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Здравейте Колеги,

    Някой може ли да ми даде достоверни номера на лява и дясна полуоски за 1,9 JTDm, автомат? Че ми излизат по два различни номера, които в различните сайтове ги дават с ризличен брой шлици и не съм сигурен какво да поръчам.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  11. #4376

    Default

    Мерси за съветите колеги ) важното позитивизъм да има пък с грешки се и научава пустата ми кратуна :Д при всички положения ще ги сложа, но ще им направя по 1 фаска ...за 5 минути и 1.50 е несериозно да не го направя ако ще и да ме улесни после ако се окажат читави и ги оставя на колата :Д чудех се дали не е грешка това , защото зелената ми глава си мислеше че са керамични :Д ама като си е чисто и просто покритие да не ръждясват , няма какво да го мисля изобщо :Д

  12. #4377
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Аз сложих преди месец TWR предни спирачни дискове от тези с покритие, против корозия.

    Техникът ми сподели, че имало няколко Алфи на който е сложил същите и са се изкривили.
    * аз ги купих от autodoc не знам те от къде са ги купили, дали от същото място и дали са същата партида.
    Имам едни 1000км и за сега нямам такива проблеми.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #4378
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Здравейте Колеги,

    Някой може ли да ми даде достоверни номера на лява и дясна полуоски за 1,9 JTDm, автомат? Че ми излизат по два различни номера, които в различните сайтове ги дават с ризличен брой шлици и не съм сигурен какво да поръчам.
    Аз преди 3 години ги правих, но така и не се сетих да ги снимам.
    Най-добре ще е да ги свалят преди да поръчаш новите, въпреки че ще трябва да остане известно време на подемника колата разглобена.
    Би ли споделил от къде си намерил за 1.9 автоматик полуоски, защото аз така и не успях да намеря никъде нови.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  14. #4379
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    В няколко сайта тук в Германия и тук https://www.ebay.de/itm/252641810916 намерих на що годе нормални цени - 150 - 200 Евро, даже в ибей са 300 евро за двете, което сръвнено с цените на оргиналните които предлагат в БГ - 1200лв и то с 30% отстъпка си е повече от добре. Моята хвърли едната полуоска миналата година. В сервиза не са видели скъсан маншон. 3 седмици карах из Гърция така по черни пътища до плажове и т.н. на връщане започна да тресе леко, като я вдигнахме около карето имаше топка пясъчна кал..... Рецеклирането не беше успешно, може би не попаднах на читав сервиз. Взех втора ръка но и тя е тръгнал. И твърдо съм решен да вземам нови. По споменен на автомата са 27 шлици, а на ръчните 25. Номерата които имам са 50517125 и 50517131, но на едно място излизат с 25 на друго с 27, а от всякъде ми твърдят, че са за автомат.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  15. #4380
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Днес откачих, маркучът към дроселовата клапа. (понеже след разкачване при премахване на клапите, започна да омазнява двигателят.)
    Уплътнението е смачкано и за това изпуска по малко.
    Нормално ли е да има омасляване до степен, че в каналът на о-пръстенът да се събра количество масло или масло+конденз .. ?
    Не доливам масло, защото не ми отчита на таблото че липсва.
    С щеката много трудно мога да разчета някакво отчитане на нивото.

    Click image for larger version. 

Name:	2021-04-25 14.23.39 (Large).jpg 
Views:	31 
Size:	45.1 KB 
ID:	172107
    Click image for larger version. 

Name:	2021-04-25 13.46.41 (Large).jpg 
Views:	42 
Size:	94.2 KB 
ID:	172108
    Last edited by flipz; 25-04-2021 at 21:31.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 292 of 308 FirstFirst ... 192242282290291292293294302 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •