Page 301 of 308 FirstFirst ... 201251291299300301302303 ... LastLast
Results 4,501 to 4,515 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #4501

    Default

    Колеги на горният носач може ли да се набият усилените втулки на meyle
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  2. #4502

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    Колеги на горният носач може ли да се набият усилените втулки на meyle
    Могат. Продават само тампоните. В Аутодок имаше преди време и двата вида.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #4503

    Default

    Мерси за отговора колега
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  4. #4504
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Привет,
    От няколко седмици насам имам проблем вероятно с дпф/датчик за диференциалното налягане.
    Няколко пъти вече се случва да набие грешка за дпф и съответно доста високо налягане във всмукателния колектор.
    Интересното е, че когато се случи това, дпф излиза, че е нормално запушен. Обикновено около 50-60%. Като излезе грешката колата влиза в авариен режим и се налага да я изгася и запаля отново, за да се оправи или да изчистя грешката с MES.
    Последните няколко пъти даже и след това отново влиза в авариен режим след няколко км и не се оправя докато не стартирам ръчно регенерация. След като мине процеса си е ок, даже си пуска и сама регенерация след някакъв период, до следващия път. Обикновено след около 400-500км се повтаря ситуацията.
    Последно, когато се случи преди няколко дни, дпф беше запушен на 52%. Пуснах ръчно регенерация и след регенерация стана на 70%, което до сега не беше случвало.
    Възможно ли е датчика да е прецакан или дпф-а е фира?
    Знам, че повечето директно биха го махнали, но не ми се иска да го правя.
    Колата се кара основно извънградско и гледам като не съм с малкия да й отпуша кюнците.
    Това е грешката:
    https://ibb.co/ssKVKrF
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  5. #4505

    Default

    Без да навлизам в подробности... Маркучето за диференциалното налягане здраво ли е? Защото често се пукат. Провери го и ако е Ок, пробвай с друг датчик. Това е най-лесното. Иначе може да свалиш филтъра и да го изчистиш и ръчно, тъкмо да му видиш състоянието. Моя не беше оригинален, а някакъв заместител и често регенерираше и много ме издразни един ден......
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #4506
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Веднъж го сменях това маркуче, че точно както казваш се беше сцепило. Тогава ми показваше отрицателни стойности за налягането.
    Пак ще го проверя, че с тия стари кошници знае ли се.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  7. #4507
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Здравейте! Имам следния проблем който за сега остава без диагноза по сервизите наоколо - колата е 1.9 автомат, с нови полуоски на има няма 2000км, сменени преди 10 дни.(фабрично нови, не рециклирани) Причината за смяната е точно проблема който описвам по-долу и очевидно грешна диагноза. Има вибрация, точно като от заминало кара при потегляне, между 20 и 40км/ч. Вибрацията е добре осезаема (щом жената и прави впечатление нещо като тресене нагоре надолу и клатене в страни. Изчезва след 40км/ч, също изчезва когато се опитвам да карам в диапазона 20-40 км/ч, т.е. колата вече не ускорява и е в по-ниски обороти. Другия симптом, предполагам свързан с първия - при ускорение по нагорнище, примерно от 100 до 140км/ч на магистрала, пак има вибрация, доста по лека но с по висока честота, на 99% я има същата при включване от P на R и стоене на място. Гуми и джанти за проверени, полуоските както казах са чисто нови. Вече започват да гадаят за проблеми по скоростната кутия, което за мен не е ОК Колата иначе превключва прекрасно, на равно или надолнище след 40 до 200 няма никакви проблеми. Имам сменян тампон на двигателя преди година, но само единия. Уж другите са ОК, дали наистина са, е друг въпрос. Моята логика, е, че един заминал ли е, се сменят всички, но в сервиза казват, че не е така. Започвам да усещам проблеми с хидравликата - леко втвърдявана на волана и леки вибрации при маневри на място, не знам може ли да има връзка. Някакви предположения за източник на такъв проблем?
    Споделям как приключи случая, ако на някой му е от полза - новите полуоски - тотална щета, горещо препоръчвам да не се купуват продукти на BREVE Полша!!! Сега спорим за гаранция и т.н. да видим... Хидро трансформатора, торк конвектор или който както си го знае - не играе роля при ниски скорости при нашите кутии. Не се заблуждавайте по форуми за други марки и кутии и да се хвърляте в приключения. Старите полуоски са ремонтирани, кутията не е пипана, радвам се, че познавам човек който ги "чува" тия коли и е толкова коректен
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  8. #4508

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Хидро трансформатора, торк конвектор или който както си го знае - не играе роля при ниски скорости при нашите кутии. Не се заблуждавайте по форуми за други марки и кутии и да се хвърляте в приключения. Старите полуоски са ремонтирани, кутията не е пипана, радвам се, че познавам човек който ги "чува" тия коли и е толкова коректен
    Е, тогава при ниски скорости как се задвижва колата ? Хидрото си играе при 1,2,3та скорост и заключва на твърда връзка след 4та скорост с двигателя.
    Аз така знам
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #4509
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Е, тогава при ниски скорости как се задвижва колата ? Хидрото си играе при 1,2,3та скорост и заключва на твърда връзка след 4та скорост с двигателя.
    Аз така знам
    Аз го знам обратно, но няма значение Не съм специалист. Факт е, че в един прехвален сервиз за скоростни кутии веднага обвиниха хидрото и поставиха цена от 1200лв до "ще видим като я отворим". А сега всичко е ОК на 10 пъти по ниска цена Идеята ми беше да споделя мнение за частите на BREVE, която все повече рекламира из цяла Европа и преди да се хвърлите с тежки диагнози в специализирани сервизи да потърсите няколко мнения. Специализираните сервизи са хубаво нещо, лошо е когато се злоупотребява с доверието и влезеш ли там, винаги проблема е в кутията и винаги е за четири цифрена сума
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  10. #4510

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Аз го знам обратно, но няма значение Не съм специалист. Факт е, че в един прехвален сервиз за скоростни кутии веднага обвиниха хидрото и поставиха цена от 1200лв до "ще видим като я отворим". А сега всичко е ОК на 10 пъти по ниска цена Идеята ми беше да споделя мнение за частите на BREVE, която все повече рекламира из цяла Европа и преди да се хвърлите с тежки диагнози в специализирани сервизи да потърсите няколко мнения. Специализираните сервизи са хубаво нещо, лошо е когато се злоупотребява с доверието и влезеш ли там, винаги проблема е в кутията и винаги е за четири цифрена сума
    Сфери си информацията за хидрото A кое е името на сервиза, че ми е интересно?
    Заповядай малко инфо
    Last edited by KroGh; 05-08-2021 at 14:16.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  11. #4511

    Default

    При 159ката на втора се усеща доста отчетливо кога локва хидрото.

  12. #4512
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Предстои ми смяна на мека връзка и тъй като не ми изглежда от най-лесните упражнения на 159, да попитам ако някой е сменял, да сподели опит. Предполагам, във всеки сервиз за гърнета, биха свършили работа, но как...
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI


  13. #4513
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Привет,
    От няколко седмици насам имам проблем вероятно с дпф/датчик за диференциалното налягане.
    Няколко пъти вече се случва да набие грешка за дпф и съответно доста високо налягане във всмукателния колектор.
    Интересното е, че когато се случи това, дпф излиза, че е нормално запушен. Обикновено около 50-60%. Като излезе грешката колата влиза в авариен режим и се налага да я изгася и запаля отново, за да се оправи или да изчистя грешката с MES.
    Последните няколко пъти даже и след това отново влиза в авариен режим след няколко км и не се оправя докато не стартирам ръчно регенерация. След като мине процеса си е ок, даже си пуска и сама регенерация след някакъв период, до следващия път. Обикновено след около 400-500км се повтаря ситуацията.
    Последно, когато се случи преди няколко дни, дпф беше запушен на 52%. Пуснах ръчно регенерация и след регенерация стана на 70%, което до сега не беше случвало.
    Възможно ли е датчика да е прецакан или дпф-а е фира?
    Знам, че повечето директно биха го махнали, но не ми се иска да го правя.
    Колата се кара основно извънградско и гледам като не съм с малкия да й отпуша кюнците.
    Това е грешката:
    https://ibb.co/ssKVKrF
    Днес остана време да обърна малко внимание и на бамбината.
    В общи линии поръчах нов датчик за диференциалното налягане, но тия от НасАуто ми пратиха мап сензор...исках да го заменя, но се оказа, че нов датчик за диференциалното налягане е 242лв. Няма нужда.
    Та взех един втора ръка да съм подготвен. Оказа се, че маркуча е здрав, но скобата към датчика грам не държи. Преди да го сваля пак показваше -1мбар. Смених скобата, сложих за всеки случай и другия датчик. Сега уж показва положителни стойности. Сложих и една добавка за почистване на дпф и ще видим как ще е.
    Дано това да е бил проблемът.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  14. #4514

    Default

    BOSCH свещите (подгревни), някой намирал ли е за тях писано колко ампера са ?
    NGK са 4А , BERU 13A....бaя разлика между последните две. Старите са ми BOSCH, но им е време и клоня към BERU.
    Last edited by undy; 07-09-2021 at 11:55.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #4515
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Имам 4 нови бош вкъщи, но са за 1.9, ако искаш ще погледна на тях дали пише нещо.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Page 301 of 308 FirstFirst ... 201251291299300301302303 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •