Page 211 of 308 FirstFirst ... 111161201209210211212213221261 ... LastLast
Results 3,151 to 3,165 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3151

    Default

    Аз трябва да го сменя, но имам канал в нас и си го сменям сам, това ще ми е трета смяна. въпросът беше това дали мога да променя, настройката на датчика без да ходя в сервиз и най вече мога ли да го изключа този датчики или каквото е там Благодаря за отговора. Ще се ходи в сервиз

  2. #3152
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Някой, който не го мързи много, може ли да спретне кратко ръководство, къде точно из МЕС се нулират и настройват тия интервали, че мисля на няколко места ги имаше. Моите примерно уж ги нулирах, нищо не ми свети никъде и пише, но като дам да видя колко ми остава и все пише expired... А това си е удобно, на 156 доста го ползвах

  3. #3153

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Някой, който не го мързи много, може ли да спретне кратко ръководство, къде точно из МЕС се нулират и настройват тия интервали, че мисля на няколко места ги имаше. Моите примерно уж ги нулирах, нищо не ми свети никъде и пише, но като дам да видя колко ми остава и все пише expired... А това си е удобно, на 156 доста го ползвах
    Сервизния интервал го има като раздел,а "Смяна на масло" е в раздел "Двигател" .....като отвориш МЕС и се разходи из менюто,ще разбереш кое къде е ,тъкмо ще ги и запомниш.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #3154
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Някой, който не го мързи много, може ли да спретне кратко ръководство, къде точно из МЕС се нулират и настройват тия интервали, че мисля на няколко места ги имаше. Моите примерно уж ги нулирах, нищо не ми свети никъде и пише, но като дам да видя колко ми остава и все пише expired... А това си е удобно, на 156 доста го ползвах
    service > adjustments > избираш, каквото искаш да промениш > execute > въвеждаш желаната стойност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #3155

    Default

    Извинявайте, че малко ще се отклоня от темата, но някой може ли да ми каже какъв е размера на говоритвлите на 159? Не Босе а нормалните?

  6. #3156

    Default

    Колеги, според вас на какво може да се дължи това? Сменях си маслото онзи ден и видях това...този маркуч илзиза от турбото!? От известно време излиза звук от турбото, като все едно работи прахосмукачка, ако нещо може да подскаже това...Click image for larger version. 

Name:	IMG-e9efb19da9d1cc156b31184dec2df757-V.jpg 
Views:	80 
Size:	90.4 KB 
ID:	169908

  7. #3157

    Default

    Ами проверете всичко и се сменят само износените части.
    Тези от "огледалната" страна ако са здрави няма нужда да се сменят.
    Също и на носача, ако шарнира му е здрав, могат да се сменят само тампоните.

    В случая ограденото ти е един горен носач, един вътрешен кормилен накрайник и един среден тампон на долния носач.
    Ето го последното - http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1
    Т-н долен носач - среден - 38.50лв.

  8. #3158
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ебати...отговори ти човек с опит....))....според мен послушай доверен майстор, отколкото да избиваш и набивш втулки с тампони на алуминки.....май по добре е да се смени целият елемент тоез носач....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #3159
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ако ти се харчат повече пари "важи".

    Ако си ново окачване като мен "важи" ако ти се харчат повече пари.

    Аз попитах автотехника който ще го прави и той още преди да попитам тук ми посочи само тампона за смяна, а не целият носач.

    При мен обаче има 2 особености:
    -окачването е сравнително ново =на 13000-15000км и това го виждат всички автомеханици които са обслужвали колата и са ми го казвали.

    При мен цената на частите само със смяната на целия долен носач +горен+щанга е около 560-590лв, а цялото предно окачване задно с биалетки ми е 800лв от Италия с гаранция 3 години на частите.
    Новото предно окачване е единствената причина да не поръчам цяло предно окачване за 800 лв.

    При наложителен следващ ремонт на предно окачване, вероятно като по остаряло ще поръчам цяло.
    Отделно при мен жената ме разсея и ядоса на 2 пъти докато шофирам и това е причина за разбитите тампон на долен носач, горен носач и кормилна щанга- единият път минах през сериозна дупка, а другият път за малко да се кача на бордюра...

    Разбра че не е здравословно да ме дразни докато шофирам.

    Така че всичко е зависимост от състоянието на окачването.
    ))... защо се ядосваш на жена....тя е за удоволствие, съгласявай се с нея....и нещата ще са ОК...поздрави любимата с тоя клип.....https://www.youtube.com/watch?v=Jm2kAvMhgxo....а за другото механика...много ясно, аз съм лайк тук...интернет.....другото е практика и опит...
    Last edited by Бобби; 17-04-2019 at 22:59.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #3160
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Имате късмет, че съм в настроение ... Два банана бях приготвил в торбата ... За някои хора това е последно предупреждение!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #3161
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Отворих да погледна свещите:



    Луфтовете бяха около 1,2 mm. Би трябвало да са 0,7 mm. На този етап ги причуках. По-натам ще ги сменя с нещо по-читаво.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #3162

    Default

    На газ е добре да са 1,2 ама ти си знаеш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #3163
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    На газ е добре да са 1,2 ама ти си знаеш.
    Това не е вярно. Междуелектродното разстояние на свещ, проектирана за бензин следва да се намали с 0,1 - 0,2 mm. при работа на газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #3164

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това не е вярно. Междуелектродното разстояние на свещ, проектирана за бензин следва да се намали с 0,1 - 0,2 mm. при работа на газ.
    Както казах, ти си знаеш. Тази инфирмация с която разполагаш е погрешна, на газ искрата трябва да е по-дълга, ти ще кажеш защо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #3165
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз си знам, а така също и по-умни от мен и теб, също знаят.

    Примерно тези от NGK:

    https://www.ngk.com.au/technical_inf...compatibility/

    За тези, които все пак се интересуват, защо луфтът следва да се намали, ето и обяснението:

    За да се получи искра между електродите на свещта е необходимо между тях да протече електрически ток.

    Величината на въпросния ток е право пропорционална на напрежението между електродите и на проводимостта на средата между тях и е обратно пропорционална на разстоянието между тях.

    Горивната смес пропан бутан - въздух притежава с около 30% по-ниска проводимост от тази на бензин - въздух.

    Поради тази причина при работа на газ, напрежението при което започва искрата е по-високо от това при работа на бензин.

    Ето така изглеждат двете графики на напрежението:



    Това по-високо напрежение е нежелано, защото заради него разряд може да протече другаде, където не трябва и лошата новина е, че веднъж протекъл той през даден изолационан участък, той може да се повреди необратимо, демек да се превърне в проводник.

    Простото решение за да се ограничи напрежението е да се намали междуелектродното разстояние.


    Който иска спазва това правило, който не иска да го спазва, може да си направи луфта и на 3 mm.

    Но после да не се чуди, защо трябва да сменя кабели и бобини.
    Last edited by ecotronic; 29-04-2019 at 21:35.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 211 of 308 FirstFirst ... 111161201209210211212213221261 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •