Page 97 of 308 FirstFirst ... 47879596979899107147197 ... LastLast
Results 1,441 to 1,455 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1441

    Default

    абе идва му реда на това и гледам последния писал е по темата - пълния набор от тампони на какви пари е, откъде може да си го закупи човек и т.н. ?, Включително и тампоните на двигателя и скоростната ме интересуват

  2. #1442
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    абе идва му реда на това и гледам последния писал е по темата - пълния набор от тампони на какви пари е, откъде може да си го закупи човек и т.н. ?, Включително и тампоните на двигателя и скоростната ме интересуват
    На мен ми обявиха цени от рода на 20 лв/бр за преден тампон и около 60 лв/бр на заден тампон.

    За другите тампони, които са на двигателя нямам инфо.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #1443
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    265 лв. предна главина SNR
    Инфо от вчера
    Правя каквото трябва, пък да става каквото ще...

  4. #1444
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Един, доколкото разбрах, често срещан проблем при 159 - спукан маркуч на климатика (маркуча свързващ компресора с радиатора) - не се продава като резервна част, а се прави по поръчка - цена от вчера - 65 лв. + 20 лв. за някакви пружини, които го огъват, общо 85 лв.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  5. #1445

    Default

    има ли вече на пазара поносими като цена комплекти съединител + маховик за 1,9 жтд, че нещо вчера на един по-височък бордюр замириса....

  6. #1446
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    има ли вече на пазара поносими като цена комплекти съединител + маховик за 1,9 жтд, че нещо вчера на един по-височък бордюр замириса....
    А защо маховик ???? Съединителя струва около 400 лв.,ама без лагер помпата,която варира доста-от оригинална 450 лв. до автърмаркет от 150 лв.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #1447

    Default

    ми щото има едно много дразнещо тракане на свободна, което изчева като натиснеш съуединителя и не помня кой ми беше казал, че е някаква пружина на маховика, която се отпускала с времето... или греша?

  8. #1448
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ми щото има едно много дразнещо тракане на свободна, което изчева като натиснеш съуединителя и не помня кой ми беше казал, че е някаква пружина на маховика, която се отпускала с времето... или греша?
    Пружините са на феродовия диск,такъв му е модела рядък.Моя спря да трака след смяната на съединителя,но днес 30 000 по-късно сутрин на студено,започна пак леко да потраква,но това не е проблем.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #1449
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Някой да има проблеми с чистенето на шофьорската чистачка,ако е така знам къде е проблема,просто се чупи шибания механизъм на чистачките на едно място,тези дни предстои измисляне на решение.Естествено като го свалих,познайте какво пише отдолу,няма да ви казвам,ще чакам ........................
    Къде точно се чупи и как реши проблема? При мене има зачатъци на кофти чистене на шофьорската чистачка. Преди месец по време на дъжд ме изнерви и понапънах малко рамото. Сега е ок, ама е ясно, че това е временно решение.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  10. #1450
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by iee View Post
    Къде точно се чупи и как реши проблема? При мене има зачатъци на кофти чистене на шофьорската чистачка. Преди месец по време на дъжд ме изнерви и понапънах малко рамото. Сега е ок, ама е ясно, че това е временно решение.
    Основата на самата чистачка е пластмасова,която влиза в нещо като метална тръба,е те там се чупи.Аз го оправи с течен метал и разпробиване и болт с гайка.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #1451

    Default

    отлепиха ми се буквите и цифрите от задния капак.... бахти с кво мият по тея автомивки бре?!?! Добре, че ги видях овреме и си ги прибрах. Предстои посещение на Божо в Рок енд рол да ги лепи... дебилщина! И чистачките за двеста лева пак не чистят след почти две години... нивгаш повече оригиналдъ!

  12. #1452
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    А след като оригиналните не вършват работа, какви ще препоръчате, че и моите вече за взели-дали.... ?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #1453
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Това с чистачки аз го ядох с няколко модела, включително и рикамби и всичко беше дроб. Накрая сложих некви ментета дето мажеха най-малко и най-малко скърцаха и те така.

    Аналогично и с накладките .. сички свиреха
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #1454
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Ами накладките си свирят от време на време, но не е прекалено дразнещо - търпи се, особено при затворени прозорци. Обаче тази работа с чистачките ще видя как ще я оправя...дето се вика това да е кусура, но си е малко дразнеща.
    П.С. След третото третиране на кожата с мляко на Сонакс, стана много добре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  15. #1455

    Default

    на мен освен потракването от пружините на съединителя почна да ми прещраква педала на съединителя, когато не изравня оборотите ... че сменям скоро май май - на 70к

Page 97 of 308 FirstFirst ... 47879596979899107147197 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •