Page 221 of 308 FirstFirst ... 121171211219220221222223231271 ... LastLast
Results 3,301 to 3,315 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3301
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by D.Dimitrov View Post
    Колеги днес се появи един проблемна 159ката и искам да събера мнения преди да влезе в бокса.Днес както си карам се появи едно метално чукане отпред,без видима причина.Когато колата е спряла двигателя си работи нормално,но когато е в движение започва това метално чукане отпред.Не знам дали може да има нещо общо но скоро сменях съединител и демпфер(скоростите си влизат нормално)
    Най-вероятно е тампон на двигателя.

  2. #3302
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колеги, откъде най-лесно могат да се прекарат кабели между купето (зоната под волана) и моторния отсек?
    Иде реч за сноп с диаметър около 6 мм.

    Сигурен съм, че някой беше писал по въпроса, но не го намирам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3303
    започва да се пристрастява beyn76's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    СОФИЯ-СС
    Age
    47
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колеги, откъде най-лесно могат да се прекарат кабели между купето (зоната под волана) и моторния отсек?
    Иде реч за сноп с диаметър около 6 мм.

    Сигурен съм, че някой беше писал по въпроса, но не го намирам.
    Ако не се бъркам имаше маншон до съединителя.
    Алфа 146'96 1,7 ie 16V еx
    159 1.9jtdm 150 cc 2007

  4. #3304

    Default

    Под решетката на чистачките има изход - излиза точно зад бушониерата - трудно е да се прекара презз самата гума , но в моя случай по мързеливия начин под уплътнението прекарах моя кабел и сложих силикон . подобен изход има и от другата страна.

    Click image for larger version. 

Name:	qwer.jpg 
Views:	49 
Size:	90.9 KB 
ID:	170379
    Last edited by Grishata; 28-07-2019 at 15:36.

  5. #3305

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колеги, откъде най-лесно могат да се прекарат кабели между купето (зоната под волана) и моторния отсек?
    Иде реч за сноп с диаметър около 6 мм.

    Сигурен съм, че някой беше писал по въпроса, но не го намирам.
    Аз кабелите, за онова устройство дето ти ми направи, ги прекарах през отвора на жилото за предния капак. При теб са малко повече кабели и вероятно ще трябва малко да преправиш гумената уплътнителна тапа.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #3306
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ще преценя "в движение", кой от трите варианта ще ползвам.

    Благодаря Ви за насоките!




    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #3307

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ще преценя "в движение", кой от трите варианта ще ползвам.

    Благодаря Ви за насоките!


    Да не действаш с озвучаването на колата?
    При мен дори и с адаптери, HERTZ-a не влезе, отзад магнита опира в една метална "греда". Сега ще изолирам вратите предните барем засвирят малко по-добре.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #3308
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не.
    Правя си една индикация на инжекторните времена (на бензин и на газ) за да мога да гледам, без компютри и кабели, кога аджеба, започва да добавя бензин и колко, после кога връща на газ и пр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #3309
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Здравейте!

    Някой купувал ли е подкалници и откъде?
    Гледам разни из нета, на около 30-40 лева, но ми се струват подозрително евтини, та затова искам да попитам. За предни става въпрос.
    И друго, има ли някакъв вариант, въпросните подкалници да са без предните "престилки", т.е. да не стърчат отпред пред гумата, че така или иначе колата е ниска и тези допълнителни 3-4 сантиметра са предпоставка за почти незабавно счупване и на новите, което обезсмисля смяната?
    Shit happens, sometimes...

  10. #3310

    Default

    Quote Originally Posted by ivjordan View Post
    Здравейте!

    Някой купувал ли е подкалници и откъде?
    Гледам разни из нета, на около 30-40 лева, но ми се струват подозрително евтини, та затова искам да попитам. За предни става въпрос.
    И друго, има ли някакъв вариант, въпросните подкалници да са без предните "престилки", т.е. да не стърчат отпред пред гумата, че така или иначе колата е ниска и тези допълнителни 3-4 сантиметра са предпоставка за почти незабавно счупване и на новите, което обезсмисля смяната?
    Да знаеш, че повечето евтинджоси са супер крехки и още по-важното са без изолацията. Хората реват, че им е шумно. Все пак ти решаваш. Лесно можеш да отрежеш стърчащата част... Но пък да купиш и преправяш, някак не се връзва...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #3311

    Default

    Аз купувах.Бяха евтини -по 28лв единият.Има няколко вида- пасват на 100% набраздените с улеи.

    Има едни гладки, не пасват на 100%- не са достатъчно широки.

    Старите оригинални ги оставих при Румен който си ги хареса да ги взима.Според него бяха наред, но според мен бяха отчупени точно отпред където казваш.Опжията р да ги резнеш 5-6см отпред преди да ги качиш, но аз се отказах, защото сложих гуми оригинална височина и с тях ако е закачило за 5000км е било 2 пъти, а и 28лв не са много за един подкалник.

    Старите бяха буквално много меки, от някаква много гъвкава пластмаса.Как ги е счупил предният собственик не зная.
    Нямаха дупки, но имаха цепнатини вътре 1 или3 на подкалник.Не е много, но ме дразниха.

    Поръчай ги задължително с опция "преглед" и е поръчката пиши, че искаш само с жлебове/вдлъбнатини.Те пасват по широчина.

    Ще ги счупиш, ако си д по-ниски гуми от оригиналните или си версия TI.

    Или ако качваш бордюри.Аз не качвам.

    Новите подкалници да от твърда пластмаса, закачал съм ги, но не да счупили и нямам проблем с тях.
    Last edited by alfa racer GTA; 30-07-2019 at 15:16.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #3312
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колеги, малко лаишки въпрос, но не съм в час по темата. Говорихме си по темата с познати и твърдят, че при ремапнат двигател смяна на интеркулера, в моя случай от 1,9 на 2,4 или челен кулер, ще има осезаем ефект фурху динамиката и егективноста на двигателя. Има ли такова нещо и ако взема, че се вкарам в този филм (изглежда свободното време ми идва в повече напоследък ) ще трябва ли да се правят допълнителни настройки на софтуера?
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  13. #3313
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Кулерът на 1.9 и 2.4 е един и същ.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #3314

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Колеги, малко лаишки въпрос, но не съм в час по темата. Говорихме си по темата с познати и твърдят, че при ремапнат двигател смяна на интеркулера, в моя случай от 1,9 на 2,4 или челен кулер, ще има осезаем ефект фурху динамиката и егективноста на двигателя. Има ли такова нещо и ако взема, че се вкарам в този филм (изглежда свободното време ми идва в повече напоследък ) ще трябва ли да се правят допълнителни настройки на софтуера?
    Aко усещаш, че колата ти умалява в най-големите жеги и/или при повече даване на газ, тогава наистина имаш нужда от друг кулер.

    Но трябва да се смята и да се слагат изпробвани неща, защото твърде голям кулер с малко турбо ще резултира в много голям лаг - забавяне докато малкото турбо "напълни" големия кулер.

  15. #3315

    Default

    Мисля, че кулерът на 159 е достатъчно голям, за да поеме ремап от 40-50 коня Вече за по-нагоре си требе нещо по-голямо
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 221 of 308 FirstFirst ... 121171211219220221222223231271 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •