Page 218 of 308 FirstFirst ... 118168208216217218219220228268 ... LastLast
Results 3,256 to 3,270 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3256

    Default

    Нямам USB в жабката
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #3257

    Default

    Нормално ли е когато дам на контакт и числата на климатика за температурата да мигат 8-9 пъти ?! Няма записани грешки в климатика? Не съм обръщал внимание досега дали мигаше или не..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #3258
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Когато температурата е по- висока, а климатика изкл. и зададена доста по- ниска температура ... примигат няколко пъти.
    При мен обикновенно ако не променя температурата докато примига се вкл. сам климатика.
    Примигване ... цък цък цък цък .. в интервал някакъв.
    Last edited by flipz; 21-06-2019 at 12:35.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #3259

    Default

    Да... Намерих инфо по темата след 2 дена ровене..
    https://www.alfaowner.com/Forum/alfa...this-help.html
    Тенк ю
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #3260
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Здравейте, колеги! Да ви се похваля. От днес вече си имам една 159-ка. Прибрах се с нея до Варна са си я регистрирам. Много добре върви, меко вози, но има две неща които ми направиха впечатление. Първото е че датчика за температурата си стои твърдо на 90°, но от време на време пада на 80° и пак се качва, но не е минавала 90°. Другото е, че на таблото си пуснах да гледам моментния и средният разход. Като я пусна по инерция моментния разход се качва до 50.00 и спада чак като подам газ. Надявам се не е нещо сериозно.
    П.П: забравих да кажа че в началото беше 50 км/л, преди малко от менюто го направих да е л/100 км. И мисля че всичко е наред, защото даде среден разход около 10/100, със стъпка и включен климатроник
    П.П 2: борд компютъра ми даваше че средната ми скорост е 19 км/ч, а не съм падал под 80
    Last edited by Spaceblade; 25-06-2019 at 17:24.

  6. #3261
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Извинявам се. Става въпрос за 1.9 JTDm.
    П.П: и един глупав въпрос, но със ремък или верига е мотора, защото не ги разбирам, а сега ще я обслужвам? И какъв тип масло?

  7. #3262
    Младши алфист Daniel_nikolov_46's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Veliko Tarnovo
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by Spaceblade View Post
    Здравейте, колеги! Да ви се похваля. От днес вече си имам една 159-ка. Прибрах се с нея до Варна са си я регистрирам. Много добре върви, меко вози, но има две неща които ми направиха впечатление. Първото е че датчика за температурата си стои твърдо на 90°, но от време на време пада на 80° и пак се качва, но не е минавала 90°. Другото е, че на таблото си пуснах да гледам моментния и средният разход. Като я пусна по инерция моментния разход се качва до 50.00 и спада чак като подам газ. Надявам се не е нещо сериозно.
    П.П: забравих да кажа че в началото беше 50 км/л, преди малко от менюто го направих да е л/100 км. И мисля че всичко е наред, защото даде среден разход около 10/100, със стъпка и включен климатроник
    П.П 2: борд компютъра ми даваше че средната ми скорост е 19 км/ч, а не съм падал под 80
    Здравей колега.И при мен е същата работа моментен разход от порядъка на (26 35 40 50л) /100км със минимално натиска на газта , като я пусна на 4та без газ заковава 50?!?!?! От какво беше при теб и оправили се ?

  8. #3263
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Spaceblade View Post
    Извинявам се. Става въпрос за 1.9 JTDm.
    П.П: и един глупав въпрос, но със ремък или верига е мотора, защото не ги разбирам, а сега ще я обслужвам? И какъв тип масло?
    С ремък.
    Моторното масло е SELENIA WR 5W40.
    Можеш да избереш и друга марка, пълна синтетика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #3264
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С ремък.
    Моторното масло е SELENIA WR 5W40.
    Можеш да избереш и друга марка, пълна синтетика.
    Много ти благодаря.

    Quote Originally Posted by Daniel_nikolov_46 View Post
    Здравей колега.И при мен е същата работа моментен разход от порядъка на (26 35 40 50л) /100км със минимално натиска на газта , като я пусна на 4та без газ заковава 50?!?!?! От какво беше при теб и оправили се ?
    Здравей. При мен беше от настройките на компютъра. Беше нагласено да показва km/l, след това го оправих на l/ km, от менюто (опция Units). Надявам се да съм ти бил от полза.

  10. #3265
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Благодаря, колеги. Имам още едно въпросче: Откъде мога да намеря капак за това, че не ми харесва така отворено? Нещо не намирам. Благодаря ви предварително.
    Click image for larger version. 

Name:	20190630_164816.jpg 
Views:	53 
Size:	105.3 KB 
ID:	170285
    Last edited by Spaceblade; 30-06-2019 at 17:45.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 HP

  11. #3266

    Default

    Добър ден, мисля да си сменя сам накладките и дисковете, като ми се иска да направя профилактика и на водачите да се движат по-лесно.
    Има ли нещо по-пипкаво в смяната? Мисля да си взема медна паста за накладките да намажа. Доколкото гледах не е нещо сложно да се сменят, но все пак 1-2 съвета от патили е в полза
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #3267

    Default

    1. С медна грес се мажат водачите и ъгълчетата на накладките, където се плъзгат по улеите. Както и съвсем съвсем малко по гърба на накладките, за да лепнат и да се връщат задно с буталото.
    2. Прегледай гумените маншончета в какво състояние са, ако има някое скъсано го смени.
    3. Не знам как ще връщаш буталата, за различните коли е различно, но в повечето случаи трябва специален инструмент.
    4. Като смениш дисковете и накладките с нови, нивото на течността в казанчето може да се повиши малко. Провери и при нужда издърпай със спринцовка.

  13. #3268
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Добър ден, мисля да си сменя сам накладките и дисковете, като ми се иска да направя профилактика и на водачите да се движат по-лесно.
    Има ли нещо по-пипкаво в смяната? Мисля да си взема медна паста за накладките да намажа. Доколкото гледах не е нещо сложно да се сменят, но все пак 1-2 съвета от патили е в полза
    dhtj е написал основните неща, аз мога да добавя, че предните бутала се прибират с натискане, но задните искат натискане и въртене едновременно, съответно ти трябва от онези специалните инструменти, които обаче не са скъпи -25-30лв. Също напръскай всички болтове с ВД40, както и между диска и главината, изчакай и чак след това почвай да отвиваш, ще ти улесни работата много.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  14. #3269
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    Аз да попитам едно бързо въпросче - мап сензора сгъна и е време за смяна. Моля да ми препоръчате по-голям от стандартния - става дума за 1.9jtdm.

  15. #3270
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    1. С медна грес се мажат водачите и ъгълчетата на накладките, където се плъзгат по улеите. Както и съвсем съвсем малко по гърба на накладките, за да лепнат и да се връщат задно с буталото.
    2. Прегледай гумените маншончета в какво състояние са, ако има някое скъсано го смени.
    3. Не знам как ще връщаш буталата, за различните коли е различно, но в повечето случаи трябва специален инструмент.
    4. Като смениш дисковете и накладките с нови, нивото на течността в казанчето може да се повиши малко. Провери и при нужда издърпай със спринцовка.
    Аз само няма да се съглася изцяло за медната грес. За гърба на накладката, там е добре да се намаже, но контактните повърности не е добре да се мажат, защото медната грес изсъхва и запича. За водачите пък съвсем не е добре. Има специални смазки за тази цел, която освен, че не изсъхва, не е агресивна към гумата и няма да разяде маншоните на водачите.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Page 218 of 308 FirstFirst ... 118168208216217218219220228268 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •