Page 11 of 308 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast
Results 151 to 165 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #151
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by gostenka View Post
    Колеги някой забивало ли му е самопочистването на ДПФ-а и знае ли от какво може да забива?
    И това ми се е случвало. Аз ти казвам, че имаш моя проблем дето беше, ти не вярваш. Интересно, че друг не се е оплаквал, а точно ти с 2.4.

    2.4JTDm

  2. #152
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    И ти как го отстрани какво излезна?

  3. #153
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    За всеки случай да сме сигурни, че това е проблема, изкарай я на магистрала и поддържай известно време високи обороти над 3000-3500, но понякога става и над 2300 и скорост над 140 км/ч и след това смъкни под 100 км, да видим ще ти се появи ли грешка и да не ти работи, както трябва турбото. Лошото е, че не винаги става. На мен в началото ми ставаше това да кажем веднъж на 5 пъти. Но накрая вече беше постоянно. И когато вече ми блокира и веднъж дпф-а на един баир извън градско, колата тресеше и не искаше изобщо да върви, вече бях много избеснял. Софтуера явно нещо не беше в ред. Проблема го решихме с чипосване. Аз лично доста се дърпах, но в крайна сметка, момчетата ми обещаха да ми върнат парите и стария софтуер, ако се появи проблема отново и се съгласих. И наистина нямам проблеми оттогава. Явно нещо софтуера, който ни слагат не е нещо в ред. Незнам и аз, не разбирам чак толкова, но така станаха при мен нещата. Виж дали има нов софтуер без да се налага да я чипосваш, може и така да се оправи.

    2.4JTDm

  4. #154
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    единия ми датчик на парктроника е умрял и целия парктроник не работи....някой да ме насочи за датчик 1бр(заден,десен)те май са еднакви ама нейсе.......и оригинален носач горен,ляв от елит кар -290лв добре ли е?
    За датчика потвърждавам - оригинален излиза между 218 и 228, и аз сменях 2. А и също така, напълно еднакви са и са взаимозаменяеми, няма значение преден-заден или ляв-десен.

    И аз да споделя за пресен ремонт от вчера - след преглед на цялото окачване поради 9 месеца каране в България и лошо тропане по него, се оказа че е заминала само една биелета (задна) - цена за оригинална 57 лева (с отстъпката). Трябва да призная, че колицате ме изненадва доста приятно ... поне засега, пу пу. След усилено каране по Варненските пътища (който е от Варна да каже какво е състоянието им цяла зима и особено сега, когато е нарязано навсякъде) да замине само една биелета ... За мен това си е атестация за прилично здрав автомобил и качество на окачването.
    Alfa 159 2.4 JTDm

  5. #155
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gostenka View Post
    Колеги някой забивало ли му е самопочистването на ДПФ-а и знае ли от какво може да забива?
    Просто не изпълнявате процедурата докрай,или има нужда от принудителна регенерация.Ако се е задръстил много,се оправя само с принудителна регенерация
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #156
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Принудителна регенерация или бензинова кола (в кръга на шегата)!
    EX 156 1.6 TS

  7. #157
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    Днес я закарах в Динекспрес и ми почистиха дебитомера и датчика на диференциално налягане и казаха че ако пак го направи трябва да се смени дебитомера. Ще я покарам и ще си проличи лошото е ако и когато сменя дебитомера не се оправи,но каквото дойде.

    ---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    За всеки случай да сме сигурни, че това е проблема, изкарай я на магистрала и поддържай известно време високи обороти над 3000-3500, но понякога става и над 2300 и скорост над 140 км/ч и след това смъкни под 100 км, да видим ще ти се появи ли грешка и да не ти работи, както трябва турбото. Лошото е, че не винаги става. На мен в началото ми ставаше това да кажем веднъж на 5 пъти. Но накрая вече беше постоянно. И когато вече ми блокира и веднъж дпф-а на един баир извън градско, колата тресеше и не искаше изобщо да върви, вече бях много избеснял. Софтуера явно нещо не беше в ред. Проблема го решихме с чипосване. Аз лично доста се дърпах, но в крайна сметка, момчетата ми обещаха да ми върнат парите и стария софтуер, ако се появи проблема отново и се съгласих. И наистина нямам проблеми оттогава. Явно нещо софтуера, който ни слагат не е нещо в ред. Незнам и аз, не разбирам чак толкова, но така станаха при мен нещата. Виж дали има нов софтуер без да се налага да я чипосваш, може и така да се оправи.
    Колега моя проблем е друг.Колата си върви супер но нали през определено време включва автоматично почистване но при мен явно нещо по веригата не му дава правилна информация и когато филтъра се задръсти колата влиза в авариен режим! И като я закачим записва грешка ,,Почисти ДПФ филтъра".

  8. #158
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by gostenka View Post
    Днес я закарах в Динекспрес и ми почистиха дебитомера и датчика на диференциално налягане и казаха че ако пак го направи трябва да се смени дебитомера. Ще я покарам и ще си проличи лошото е ако и когато сменя дебитомера не се оправи,но каквото дойде.

    ---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:07 ----------



    Колега моя проблем е друг.Колата си върви супер но нали през определено време включва автоматично почистване но при мен явно нещо по веригата не му дава правилна информация и когато филтъра се задръсти колата влиза в авариен режим! И като я закачим записва грешка ,,Почисти ДПФ филтъра".
    Колежке проблема 100% не е в дебитомера
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #159
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    А според теб от какво може да е? (не ми се иска да махам ФАП-а)

  10. #160
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    В момента проблема ти е неправилен сервиз и некачествена диагностика.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  11. #161
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    светна ми Hill Holder и VDC Sistem.Сега?

  12. #162

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    светна ми Hill Holder и VDC Sistem.Сега?
    Сега най добре в ММ до лукойла на магистралата при вихрен.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #163
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    И на мене ми светна преди 2 седмици, че нямам Хил холдър, на следващото палене надписа изчезна и хил холдъра пак работи
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #164

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    И на мене ми светна преди 2 седмици, че нямам Хил холдър, на следващото палене надписа изчезна и хил холдъра пак работи
    В интерес на истината за 2 год от както имам колата ми е светвал 2-пъти и то по време на движение за секунда някъде дори не успях да прочета цялото съобщение само началото Hill holder и иконка някаква,но си работи при мен системата нямам проблем но мисля да направя една диагностика профилактично.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #165
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    При колите с ръчни скорости светва от време на време,от машинката на съединителя,тя се бъзика,и светва грешка.Н а мен ми го е правило няколко пъти и се оказа от това,няма нищо страшно,карайте си колите всичко е ок
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 11 of 308 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •