Page 283 of 308 FirstFirst ... 183233273281282283284285293 ... LastLast
Results 4,231 to 4,245 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #4231
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Залагам тампони долни носачи
    Тампоните на долните носачи са сменени(всички), същата седмица когато сложих гумите.
    Когато отидох в сервиза за обслужване и им казах всичко да се провери .. каквото трябва се сменя.
    Нямаше никакви други почуквания, освен ляв горен носач.
    Качиха се .. покараха колата .. не спирала добре, смениха всички тампони на долните носачи ..
    Регулираха предницата..
    Може би самото регулиране не е било съвсем точно.
    Скоро ще посетя сервиза да сменя лагер-главината и да регулират предницата. За 30к -40к ако е имало малко отклонение, нормално.
    Гумите спрямо новите са 1/2 от разстоянието до маркера. Т.е. едните ако са 6мм над маркера .. тези са 3мм

    ПС: в този сервиз са ми регулирали на 145-цата предницата един и същи човек, може би 5 пъти и не съм имал подобни проблеми.
    Старите гуми, който свалих .. бяха износени неравномерно по същият начин .. - по спомен пак вътрешно.
    Ако гумата е с 4 канала .. то след най- вътрешният 1/3 от гумата след него е двойно по износена, другата част е както цялата гума.
    Last edited by flipz; 15-03-2021 at 13:38.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #4232

    Default

    Ако и гумите са ти на такъв пробег, не мисля че има някакъв проблем.
    И при мен се износват повече отвътре, като всичко е изправно, колелата са направени да стъпват паралелно и т.н.

    Окачването ми е сменено със стандартно, защото не ми се рискуваше някъде да спукам картер, и пак като погледнеш отстрани стои по-разкрачена от останалите коли, може би си е характеристика на модела.



  3. #4233

    Default

    И аз изтърках един чифт предни гуми по същия начин, а уж си беше регулирана предницата и колата си стъпваше стабилно.

  4. #4234
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Скоро като посетя сервизът ще се консултирам.
    Гумите са на ~30к и са нормално износени с изключение на най- вътрешната част .. гумата е 225 .. да кажем 2см вътрешно е двойно по изядено, спрямо цялата гума.
    Аз не пестя пари и не отлагам ремонти .. каквото се появи се ремонтира.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #4235

    Default

    Ако се зачетеш в алфаоунъра, ще видиш и оплаквания с износени до теловете гуми за около половината на твоя пробег.



  6. #4236

    Default

    Купих колата с летни 215/55/17 стари, китайски гуми. Тези гуми за 10К се износиха отвътре до неузнаваемост. Нищо не пипах ,а сложих нови летни 225/50/17 и не мръднаха повече. После ги продадох с джантите и купих нови 225/50/17 зимни и нови 235/45/18 летни за комплектите
    джанти които вече имах. Гумите се износват абсолютно равномерно без нищо да съм пипал по предницата. Умишлено не бързах с реглаж за да не ми бърникат сходимостта преди да се убедя, че проблема не е от нещо друго.... в случая китайски боклуци с грешен размер... даже бяха и криви.
    3-та зима съм със зимните гуми и две лета имам с летните..според мен е важно гумите да са хубави и да са с правилен размер и няма да има проблем,естествено ако предницата е здрава и регулирана.
    Last edited by undy; 15-03-2021 at 17:30.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #4237
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Гумите ми са правилният размер, както са по книга.
    HANKOOK Ventus V12 Evo2 K120 225/50 R17 98Y XL
    В множесто публикации са на 4-то място от всички съществуващи марки по качество.
    Нямам никакви оплаквания .. освен това странно износване. (те вече ще са задни, изобщо не им пречи)
    Идеята е да не се случи и с новите от преди месец същото

    Ще се прегледа цялото окачване за проблеми.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #4238

    Default

    Дали е крив шенкела може да се разбере като се иде на стенд и ако наклоните са зле значи може да е крив шенкела може и носач да има крив и пак да е зле наклона, а за сходимоста колегите са ти дали информация в какви стойности трябва да е
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  9. #4239

    Default

    Ако не е имало сериозен удар вероятността да е шенкел клони към нула. Здрави ли са долните тампони, нещата се ориентират към хубав стенд с нужните градуси.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #4240

    Default

    A каква е вероятността след набиването на новите тампони и регулиране, да са се изместили леко тампоните и от там да яде гумата ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  11. #4241

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    A каква е вероятността след набиването на новите тампони и регулиране, да са се изместили леко тампоните и от там да яде гумата ?
    Ако всичко е направено кадърно и тампоните са качествени, няма кой знае каква вероятност да е от тях. Все пак оригиналните тампони и те са отделни елементи, и те се набиват при сглобяването на носача.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #4242
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Минимален пробег за едни нови гуми е 30 хил км....максимален 60 хил. или пет години...това се определя от качеството на самата гума...относно неравномерното износване играе роля цялото окачване, както отпред, така и от зад.....ако няма тропане, луфтове във волана....най лесно се разбира, че има някъде проблем, като на прав участък забележиш, че воланът ти, не е на център, а колата върви напрао .....е тогава има проблем в сходимоста, ако е минала реглаж и смяташ, че всичко е наред........ама не, гумите са зле за кратък период.....е
    трябва си задалбочена проверка на носачи, макферсони,тампони, шенкели, шарнири, кормилни накрайници и т.н...
    При независимо окачване е важно да се регулира не само предният мост, но и задният, което е от голямо значение за сходимоста и пътното поведение на колата...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #4243
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Минимален пробег за едни нови гуми е 30 хил км....максимален 60 хил. или пет години...това се определя от качеството на самата гума...относно неравномерното износване играе роля цялото окачване, както отпред, така и от зад.....ако няма тропане, луфтове във волана....най лесно се разбира, че има някъде проблем, като на прав участък забележиш, че воланът ти, не е на център, а колата върви напрао .....е тогава има проблем в сходимоста, ако е минала реглаж и смяташ, че всичко е наред........ама не, гумите са зле за кратък период.....е
    трябва си задалбочена проверка на носачи, макферсони,тампони, шенкели, шарнири, кормилни накрайници и т.н...
    При независимо окачване е важно да се регулира не само предният мост, но и задният, което е от голямо значение за сходимоста и пътното поведение на колата...
    След като посетя сервиз ще споделя.
    Така и така поръчам лагер главина .. ще има и обстоен преглед.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #4244
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    След като посетя сервиз ще споделя.
    Така и така поръчам лагер главина .. ще има и обстоен преглед.
    Ами от мен да знаеш, реглаж на преден и заден мост се прави само при здраво и изправно окачване, иначе е абсолютно безмислено....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #4245
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И аз изтърках един чифт предни гуми по същия начин, а уж си беше регулирана предницата и колата си стъпваше стабилно.
    ...)))...преноебец.....а бе ти, тая кола я кара две седмици, а историята и над 15 години разказваш, ебати и опита...)
    Last edited by Бобби; 16-03-2021 at 19:17.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 283 of 308 FirstFirst ... 183233273281282283284285293 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •