Page 290 of 308 FirstFirst ... 190240280288289290291292300 ... LastLast
Results 4,336 to 4,350 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #4336

    Default

    По шенкела се чуква леко.
    https://youtu.be/2vI4JuVU7YI

  2. #4337
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    По шенкела се чуква леко.
    https://youtu.be/2vI4JuVU7YI
    Да прав си....и то не леко, а точно и отсечено, че ако изплесне чука маншона на шарнира пак може да даде фира, ама за това си трябва ръка....
    п.п..а бе това младите сте много прибързани, отговора го чаках от колегата дето се завира на майстора в ръцете за да разбере нещо, а не от теб виртуални приятелю....)....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #4338
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Да прав си....и то не леко, а точно и отсечено, че ако изплесне чука маншона на шарнира пак може да даде фира, ама за това си трябва ръка....
    п.п..а бе това младите сте много прибързани, отговора го чаках от колегата дето се завира на майстора в ръцете за да разбере нещо, а не от теб виртуални приятелю....)....
    Не помня от къде се познаваме с теб ? И от къде черпиш информация, какво знам, умея и тн ?
    Аз мога и сам да си правя ремонтите и също толкова успешно колкото в кой да е сервиз, просто нямам нужните условия.
    145-цата е влизала в сервиз само за обслужване на ангренаж, всичко друго съм си сменял сам (11 години).. занимаваше ми се.
    В момента след 4 години още се кара с носачите, който съм монтирал - лично.

    Не разбирам какво е това заяждане и пренебрежително отношение към всеки ?
    Ти научен ли се роди "Бобби" или имаш видения от някъде как стават нещата ?
    Не съм в ръцете на 'майсторите' гледам отстрани, може пък да науча нещо майсторско да си подобря уменията.
    Сега поне ходя при кадърни, защото съм ходил и при некадърници .. 'майстори*'

    Ще взема под внимание съветът ти за маншонът = тампон.
    Last edited by flipz; 17-04-2021 at 21:04.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4339
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891
    Last edited by firedragon; 17-04-2021 at 21:11.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #4340
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Не помня от къде се познаваме с теб ? И от къде черпиш информация, какво знам, умея и тн ?
    Аз мога и сам да си правя ремонтите и също толкова успешно колкото в кой да е сервиз, просто нямам нужните условия.
    145-цата е влизала в сервиз само за обслужване на ангренаж, всичко друго съм си сменял сам (11 години).. занимаваше ми се.
    В момента след 4 години още се кара с носачите, който съм монтирал - лично.

    Не разбирам какво е това заяждане и пренебрежително отношение към всеки ?
    Ти научен ли се роди "Бобби" или имаш видения от някъде как стават нещата ?
    Не съм в ръцете на 'майсторите' гледам отстрани, може пък да науча нещо майсторско да си подобря уменията.
    Сега поне ходя при кадърни, защото съм ходил и при некадърници .. 'майстори*'

    Ще взема под внимание съветът ти за маншонът = тампон.
    Не бе готин...страдаш от някаква заблуда, не те знам и познавам, но писанията ти в форума не са много в час.....не те карам да приемаш това което пиша, но опита при подържане на която и да е кола, е от значение...та в тоя ред на мисли, какво общо има тук 145...?... дори и автора на темата не се е сблъскал първи до 159 тук....ами е Стоенчо от твоя град, ама както и да е....ако го познаваш, черпи инфо от него......хайде с здраве и попивай по добре...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #4341

    Default

    Все едно сме се наговорили... Наскоро ми дойде същата идея, но се отказах да правя цялата гимнастика и поръчах много приятно разклонителче с 3 порта, 1.5м кабел и ще бъде захранено от запалката в багажника, а самото то ще е в подлакътника. Поне нещо такова ми се върти... Като го приспособя ще кача снимка.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #4342

    Default

    Шарнира се избива със скоба и не се къса маншончето му,а това където къса маншоните като ги избиваш се казва вилица
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  8. #4343
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    Шарнира се избива със скоба и не се къса маншончето му,а това където къса маншоните като ги избиваш се казва вилица
    Имаш право до някъде...въпроса е кой, как го захване.....с чука става най бързо и добре, стига да го умееш.......приятен обяд, или вечеря с вилицата...тя се изполузува за други неща...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #4344

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    Шарнира се избива със скоба и не се къса маншончето му,а това където къса маншоните като ги избиваш се казва вилица
    И аз ползвам скоба и никога не съм късал маншоните. Интелигентна работа е, няма блъскане и тряскане с големия чук, няма наранени повърхнини. Много мразя като видя някой как е млатил и е побил и размазал шенкел или носач.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #4345
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не бе готин...страдаш от някаква заблуда, не те знам и познавам, но писанията ти в форума не са много в час.....не те карам да приемаш това което пиша, но опита при подържане на която и да е кола, е от значение...та в тоя ред на мисли, какво общо има тук 145...?... дори и автора на темата не се е сблъскал първи до 159 тук....ами е Стоенчо от твоя град, ама както и да е....ако го познаваш, черпи инфо от него......хайде с здраве и попивай по добре...
    От нищо не страдам. Писанията ми във форума са въпроси и отговори от опит.
    Опит дали мой или на сервизни техници, който са ремонтирали колата ми.
    Примерът тук с 145 е такъв, че не падам от луната и знам какво е автомобил и мога да го разглобя и сглобя
    Черпя специфична информация от форума и от сервизни техници.
    Какво ти се струва адекватно или не .. честно казано изобщо не ме интересува.

    Без лоши чувства Колата ми е в отлично състояние, добре поддържана
    На пътя не съм оставал и не съм аварирал никога.
    Като се чупи ще ползваме автоасистанс
    Нали за това сме тук, за да обменяме опит и идеи .. а не да се нареждаме кой какво и колко знае ..
    Пич си но някой път и аз не мога да те разбера.

    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    Шарнира се избива със скоба и не се къса маншончето му,а това където къса маншоните като ги избиваш се казва вилица
    Реално се нарича "Универсална скоба за шарнири"
    Може би може да се използва друг вид скоба ..
    Прав си. но и техникът има право .. за 2 удара с чука в кръга на шегата - безконтактно разкачане
    Last edited by flipz; 17-04-2021 at 22:35.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #4346
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    От нищо не страдам. Писанията ми във форума са въпроси и отговори от опит.
    Опит дали мой или на сервизни техници, който са ремонтирали колата ми.
    Примерът тук с 145 е такъв, че не падам от луната и знам какво е автомобил и мога да го разглобя и сглобя
    Черпя специфична информация от форума и от сервизни техници
    Какво ти се струва адекватно или не .. честно казано изобщо не ме интересува.


    Реално се нарича "Универсална скоба за шарнири"
    Може би може да се използва друг вид скоба ..
    Прав си.
    Сериозни техници в форума няма...!!!...тези, който отбираха преди време, както и сега са платени, ако ме разбираш.....)).......живота е меркантилен....и ако разсъждаваш така, помощта, която можеш да получиш тук е минимална от хора който споделят от добра воля.......е те няма как да ти помогнат при сериозен проблем....и от там нататък опираме до тези, който са вложили средства, знания и са създали автосервизи.......ае моля...майстор тричко и специалист по всичко...)
    п.п...
    Кой, от къде пада е друг въпрос...друг е въпроса колко страда от избора си на кола и т.н...А при нас с Алфите това е пословично.....а бе чети темата от начало, за да предобиеш някъква представа с какво си се сдобил....и не виждам , какво ново си открил........
    Last edited by Бобби; 17-04-2021 at 23:24.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #4347

    Default

    Колеги дайте мнение за задни пружини мойте са омекнали, насочил съм се към kayaba но ако имате добро мнение за други дайте предложения 159 седан не е TI
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  13. #4348

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    Колеги дайте мнение за задни пружини мойте са омекнали, насочил съм се към kayaba но ако имате добро мнение за други дайте предложения 159 седан не е TI
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=1#post1575911

    По-надолу в темата съм написал отзиви след някъв период. Все още съм доволен от избора си. Не съжалявам.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #4349
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    В темата за носачите попитах, но никой не даде мнение, та се надявам тук да го получа...
    TRW или Meyle, за долни носачи става въпрос..? Разликата в цената е малка, та тя в случая не е определящия фактор...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  15. #4350

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    В темата за носачите попитах, но никой не даде мнение, та се надявам тук да го получа...
    TRW или Meyle, за долни носачи става въпрос..? Разликата в цената е малка, та тя в случая не е определящия фактор...
    Статистиката сочи, най-добрата комбинация е горните да са Meyle HD, a долните TRW. За долните и хора от сервизи го потвърждават.


    Специално за Meyle не знам някой да е слагал долни и не съм срещал мнение и отзиви, а горни TRW в никакъв случай, много народ изреваха, че се разкърцват много бързо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 290 of 308 FirstFirst ... 190240280288289290291292300 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •