Page 135 of 308 FirstFirst ... 3585125133134135136137145185235 ... LastLast
Results 2,011 to 2,025 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2011

    Default

    Така.Забравих само да кажа, че малките колонки или "пищялките" както ги наричат са хванати за кората с някакви малки пластмасови щипки.

    1.Можеш да извадиш цялата колонка от щипките- те са много крехки и се чупят лесно да знаеш.Тогава цялата колонка/пишялка остава да виси на жиците си.Кората е освободена от колонката.

    или

    2. има жицата със захранването и музиката за колонката, която влиза в нея(колонката) с някакво пластмасово щифтче, което се натиска от едната страна и се издърпва леко като се държи натиснато- всички жици в(заедно с него) това щифтче се освобождават и излизат от колонката/пищялката.Колонката си остава на кората от вътрешната й страна ако са здрави щипките на кората, ако не са пада.Жицата си остава да виси отделно без колонката/пищялката.

    И по двата начина може да освободиш кората, в единият случай след това гласиш колонката да пасне и щракне в кората, а в другият само вмъкваш в генздото на пищялката/колонката пластмасовото щифтче със жиците в него за захранването и музиката за колонката.

    Успех.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #2012
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Аз се оправих с тях защото си оправях ел.стъклото обаче малката пищялка е изгоряла и се чудя от къде да взема същата ,за да пасне на стойката и да я завия...

  3. #2013
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ......

    Успех.
    Мерси колега! Още не съм я почнал, че разни други по-спешни задачи ми възникнаха. Извадих си и PDF на цялата процедурата от eLearn, така че мисля няма да има проблеми (Надявам се де).

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Аз се оправих с тях защото си оправях ел.стъклото обаче малката пищялка е изгоряла и се чудя от къде да взема същата ,за да пасне на стойката и да я завия...
    Ами има не малко обяви в mobile.bg, за разпродажба на части на ударени или с блокирали мотори 159-ки. Не знам за друга пищялка, освен оригиналната, която най-добре да пасне на стойката. Обаждаш се и се пазариш, защото цените варират. Само ще те предупредя да бягаш далеч от MN-Car (Драгичево), че ако тръгнеш да купуваш части от тях, ще трябва да си продадеш единия бъбрек.


    EDIT: Вчера направих процедурата и вече съм с нови огледала. Благодаря на колегата alfa racer GTA, който много ми помогна с инструкциите!
    Всъщност няма нищо сложно, особено след като веднъж свалиш една кора. Смяната на второто огледало ми отне точно половин час. Разбира се не се мина без "инциденти" - единия торкс (мисля M5 беше), който държи огледалото падна във вратата, та се наложи да разколачвам цялата врата, но понеже джама беше в най-долно положение, така и не можах да го открия с магнита. Оставих го така и за сега няма проблем, ама ако се разхлопа, ще трябва да разглобявам всичко.
    Last edited by AlfaMan; 22-06-2016 at 09:20.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #2014
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Хайде и аз да се включа със смяна на съединител (маховика се оказа читав):

    1. Комплект съединител Valeo - 268 лв.
    2. Лагер/помпа Luk - 192 лв
    3. Труд - 180 лв.
    Или всичко: 640 лв.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #2015
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Не знам дали съм в точната тема.

    Търся си тапицер който да ми претапицира пасажерската седалка (седалищната част която е за цялостно правене явно е залята с нещо и изгоряла от слънцето интересното е ,че облегалката е много добре). Седалката е Ti кожа в района много хора не се наеха да я правят. В Габрово само се съгласиха да я правят в GB Design ,но само за тази седалищна част ми искат 400 лева. Просто са твърде много пари за половин седалка.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160621_094154.jpg  

  6. #2016
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    От тези http://www.avtointerior.com/index.html имам преки впечатления, работят добре и цените са им човешки - поне до преди две години.

    Ей на тези http://www.vilner.eu/en , съм виждал, разни "ръкоделия" на две коли и съм впечатлен от качеството им на материалите и изработката, но доколкото знам, цените са им доста сериозни.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #2017
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    От тези http://www.avtointerior.com/index.html имам преки впечатления, работят добре и цените са им човешки - поне до преди две години.

    Ей на тези http://www.vilner.eu/en , съм виждал, разни "ръкоделия" на две коли и съм впечатлен от качеството им на материалите и изработката, но доколкото знам, цените са им доста сериозни.
    Тези от Авто Интериор не се занимават с шиене само с реновиране. (звънях им)

  8. #2018
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами като гледам на снимката как е съдрана седалката, просто с шиене няма да стане - то ще стане, ама ще е грозно. По-добре я реновирай, ама ти си знаеш най-добре, защото ти даваш парите.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #2019
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Имах в предвид ,че боядисват седалки,кори,волани и освежават нещата по колата.

  10. #2020

    Default

    Две крушки H7 55 вата къси светлини -2х7лв=14лв

    +
    1 крушка w5w вата или каквато е водят изгоряла на заден номер осветлението =60 стотинки

    Изгоря ми само едната крушка на късите и то точно по време на годишния технически преглед

    Купих две и смених и здравата крушка, защото е стара и може да свети различно.Двете стари крушки за къси светлини- изгоряла и неизгоряла бяха БОШ и ОСРАМ марки.

    Моите са две Валео.Имаше и БОШ на същата цена от 7лв.Можех да избирам, избрах Валео.

    Старата неизгоряла крушка за късите светили оставих за резерва.

    Изгорялата беше БОШ, неизгорялата беше ОСРАМ ...

    Гледам в Амазона и Ебау има за късите светлини диодни крупки КРЕЕ с вградено съпротивление, но ще ги мисля по -натам...

    Бе, ша я поглезя моята-ще взема да й сменя в следващите 6 до 10 месеца(според зависи) и предните халогенни фарове...

    Имам 1-2 дреболии да оправя по визията- екстериор и интериор и ще е 100% пушка...

    Добре че засега няма нищо сериозно по нея за правене-той предишния собственик каквото има сериозно е правил де.


    С моите 4000-6000 км годишно у мен все повече "узрява" идеята за 3.0 битурбо бензин
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #2021
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    С моите 4000-6000 км годишно у мен все повече "узрява" идеята за 3.0 битурбо бензин
    Демек ще вземеш стара 3-ка?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #2022
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post

    Гледам в Амазона и Ебау има за късите светлини диодни крупки КРЕЕ с вградено съпротивление, но ще ги мисля по -натам...
    То отдавна има, ама мисля сериозен проблем е охлаждането им, а и трябва да се дупчат капачките. Точно заради тези работи, нещо не ме привлича особено цялата тази идея. Ако някой има опит с ледове (H7), да сподели какво е положението. Иначе за късите и дългите не са необходими съпротивления, ако са халогени, защото не се следят от бодито.
    Last edited by AlfaMan; 31-07-2016 at 21:47.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #2023

    Default

    Как така? Нали или се "следят" или не се следят?

    На мен ми изписа грешка компа веднага след като изгоряха.И ми изписа за късите изписа ми и за едната лампа на задния номер.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #2024
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    На мен и на двете не ми изписваше при изгорели къси. Вероятно зависи от годината на производство...

    EDIT: На електрическата схема липсва какъвто и да е чек контрол. Ако си с ксенон, вече не знам - може и да има, не съм проверявал.
    Last edited by AlfaMan; 01-08-2016 at 09:11.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  15. #2025
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    На мен и на двете не ми изписваше при изгорели къси. Вероятно зависи от годината на производство...
    И при мен няма чек на късите (за дългите не съм пробвал).
    Иначе моят опит с диодните е описан в тази тема. С Furious155 пробвахме крушките и на неговото Волво, където монтажът им ни се стори още по-неудобен.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 135 of 308 FirstFirst ... 3585125133134135136137145185235 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •