Page 151 of 308 FirstFirst ... 51101141149150151152153161201251 ... LastLast
Results 2,251 to 2,265 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2251

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Как успяха да ти направят тази мизерия?Пистолетът на дизела е по широк и не може да се вкара в гърловината на бензинова кола!!!
    Не знам, никога не съм си наливал сам бензин. Не съм ги разглеждал. Може гърловината на колата с която бях да е била широка.
    Вчера един на бензиностанцията ми обясняваше как нещо и било развалено на гърловината защото пистолета изключваше и се наложи да стиска докато го напълни. Разбират много, когато не спят.
    Last edited by lordliness; 17-06-2017 at 23:39.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2252
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Принципно има стандарт за пистолетите-бензиновите са по тесни, дизеловите по широки, като гърловините на автомобилите са съобразени с това.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #2253

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Принципно има стандарт за пистолетите-бензиновите са по тесни, дизеловите по широки, като гърловините на автомобилите са съобразени с това.
    Нещо не е било по стандарта. Половинчат стандарт, бензин влиза навсякъде, дизел само на дизел.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #2254
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нещо не е било по стандарта. Половинчат стандарт, бензин влиза навсякъде, дизел само на дизел.
    Ами така се получава!Доста от новите дизелови автомобили имат клапи, които не се отварят ако пистолета не съответства на големината на гърловината.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #2255
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Да запитам още нещо...До скоро, предеди да бъде запален автомобила, колата правеше check на системите, както и нивото на малслото. От скоро, не ми показва да прави чек на нивото на маслото. Вчера откачих акумулатора, с цел да се рестартита компа, но няма промяна. Дали има някой изгорял датчик или просто настройка за това нещо?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #2256
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Да запитам още нещо...До скоро, предеди да бъде запален автомобила, колата правеше check на системите, както и нивото на малслото. От скоро, не ми показва да прави чек на нивото на маслото. Вчера откачих акумулатора, с цел да се рестартита компа, но няма промяна. Дали има някой изгорял датчик или просто настройка за това нещо?
    Ти не беше ли с нов софтуер ? Ако да - твърде вероятно там има нещо гнило.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #2257
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Не съм сменял софтуера. Замислих се дали не е заминал някой датчик...?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #2258
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Smile

    Здравейте! От няколко дена минах от 166 2,4jtd на 159 1,9jtdm 8v 2008. Имам горен и долен носач за смяна. Вие какви слагате, колко пари струват и по колко издържат(относително) ? Поръчал съм от евтиното Старлайн 225лв. долен и 67лв. горен. На другата Алфа са такива и за 20к км. няма грижи

  9. #2259
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Не съм сменял софтуера. Замислих се дали не е заминал някой датчик...?
    Едва ли, моята (вече бивша) ей така спря да показва зимата ама аз нещо бутнах из менюто и то май когато пуснах функцията да ми показва статуса на аудио системата на малкия дисплей. После я продадох и не можах да си поиграя с менюто да го изключа за да видя дали няма да дойде чека, но не мисля че има нещо изгоряло.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  10. #2260
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Рових си из мненията но не намерих това където бях питал та..
    Да питам.
    Преди известно време си махах инжекторите да ги почистя и се появи проблем. Моментният разход ми го дава наобратно. Като ускорявам намаля а като пусна газта се вдига рязко и стига до 50 на 100. Какво може да съм "обърнал"?? Диагностика?

    И вторият въпрос.. В дясно имам скърцане където вече доста рядко чувам след смяна на биелетка. Преди смяната скърцаше ужасно а сега понякога след като потегля прискърцва няколко пъти и спира. Чува се и леко тропане. Горен носач е сменен. Тампон(и) на долният?
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  11. #2261
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Рових си из мненията но не намерих това където бях питал та..
    Да питам.
    Преди известно време си махах инжекторите да ги почистя и се появи проблем. Моментният разход ми го дава наобратно. Като ускорявам намаля а като пусна газта се вдига рязко и стига до 50 на 100. Какво може да съм "обърнал"?? Диагностика?

    И вторият въпрос.. В дясно имам скърцане където вече доста рядко чувам след смяна на биелетка. Преди смяната скърцаше ужасно а сега понякога след като потегля прискърцва няколко пъти и спира. Чува се и леко тропане. Горен носач е сменен. Тампон(и) на долният?
    В момента ти мери не литра на 100км , а км за 1литър!Оправи си го от менюто.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #2262
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    В момента ти мери не литра на 100км , а км за 1литър!Оправи си го от менюто.
    Еййййййй какво билооо.. Толкова време чудене щях да разглабям пак всичко. Много благодаря колега!

    Остана само това:

    "И вторият въпрос.. В дясно имам скърцане където вече доста рядко чувам след смяна на биелетка. Преди смяната скърцаше ужасно а сега понякога след като потегля прискърцва няколко пъти и спира. Чува се и леко тропане. Горен носач е сменен. Тампон(и) на долният?"
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  13. #2263
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нещо не е било по стандарта. Половинчат стандарт, бензин влиза навсякъде, дизел само на дизел.
    Не е баш така...)......сипвал съм на тойота айго доволно дизел, а тя е бензин....просто мислех, че зареждам по навик жтд-то...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #2264
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Гледам тука спор се завихря за разхода на гориво при различните двигатели , но на бас съм готова да се хвана , че няма толкова икономичен модел като моята

    Гори 0 на 100 от 0 на 100 възможни
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0311.jpg   IMAG0309.jpg  
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  15. #2265
    Младши алфист YNN's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Лошо така като стане Какво те сполетя?

Page 151 of 308 FirstFirst ... 51101141149150151152153161201251 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •