Page 159 of 308 FirstFirst ... 59109149157158159160161169209259 ... LastLast
Results 2,371 to 2,385 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2371

    Default

    Привет колеги,

    да питам и аз за един проблем , който се появи днес - педалът на съединителя като го отпускам и спира в положение на полу съединител стои там 1-2 сек и после рязко отпуска докрай.. дали на някой му се е случвало такова нещо? Преди месец е сменен комплект съединител . Колата е 1.9 jtd

    Мерси предварително
    Да. На мен.Нещо подобно.

    Оказа се че новите гумени стелки и по-скоро тази на водача съм я "качил" много нагоре с цел да не цапам.То да ми стои под седалката 10-20 см няма никакъв смисъл.И аз я "издърпах максимално нагоре.


    В един момент на един по-дебел/широк пътен полицай при натискане на съединител, за да изляза от скорост и да мина на по-ниска скорост съединителят си остана натиснат ...И след това -2-3 секунди изведнъж "падна" или по-скоро педала се вдигна нагоре и си застана в нормално положение.Добре че беше на свободна скорост. След гърбицата спрях колата и слязох .

    И преди това след като сложих гумените стелки ми се струваше, че нещо ми задържа педала на съединителя и имаше някакво странно усещане, че при натискане понякога нещо му пречи да иде до долу, а пък след това леко "запецваше" , но не бях сигурен до този ден.

    Като слязох от колата се оказа, че стелката съм я мушнал почти върху поне 1/3 от дупката в която влиза педала на съединителя.

    Издърпах стелката под седалката ми и след това не съм имал такъв проблем.

    Сега следя да не би стелката да съм я измъкнал при сядане и при слизане и качване да не би да бутам с краката стелката напред върху дупката на съединителя.

    Тя верно има дупки за застопоряване, но и от тях я измъквам ...

    При текстилните стелки такъв проблем никога не съм имал, макар че те отдолу са гумирани, отгоре е текстил и той няма как да задържи педала на съединителя или който и да е друг педал.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #2372

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Да. На мен.Нещо подобно.

    Оказа се че новите гумени стелки и по-скоро тази на водача съм я "качил" много нагоре с цел да не цапам.То да ми стои под седалката 10-20 см няма никакъв смисъл.И аз я "издърпах максимално нагоре.


    В един момент на един по-дебел/широк пътен полицай при натискане на съединител, за да изляза от скорост и да мина на по-ниска скорост съединителят си остана натиснат ...И след това -2-3 секунди изведнъж "падна" или по-скоро педала се вдигна нагоре и си застана в нормално положение.Добре че беше на свободна скорост. След гърбицата спрях колата и слязох .

    И преди това след като сложих гумените стелки ми се струваше, че нещо ми задържа педала на съединителя и имаше някакво странно усещане, че при натискане понякога нещо му пречи да иде до долу, а пък след това леко "запецваше" , но не бях сигурен до този ден.

    Като слязох от колата се оказа, че стелката съм я мушнал почти върху поне 1/3 от дупката в която влиза педала на съединителя.

    Издърпах стелката под седалката ми и след това не съм имал такъв проблем.

    Сега следя да не би стелката да съм я измъкнал при сядане и при слизане и качване да не би да бутам с краката стелката напред върху дупката на съединителя.

    Тя верно има дупки за застопоряване, но и от тях я измъквам ...

    При текстилните стелки такъв проблем никога не съм имал, макар че те отдолу са гумирани, отгоре е текстил и той няма как да задържи педала на съединителя или който и да е друг педал.
    Хм, аз съм с текстилни стелки още, но и на мен м и чина това наум, проверих , но не е това.. порових и из гуфъл и предположението на лорда звучи доста възможно... тези дни ще ходя при Румбата да каже :Д

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  3. #2373
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Не карайте с токчета бе момчета....))....какви стелки, какви пет лева......не си дръжте левия крак постоянно на съединителя...... и няма често да се получава така.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #2374
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    В един момент на един по-дебел/широк пътен полицай при натискане на съединител, за да изляза от скорост и да мина на по-ниска скорост съединителят си остана натиснат


    Сбогом пътний полицай

    Амин
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #2375

    Default

    Ха-ха.

    "Легналия" полицай


    Като погледнах гумената стелка дори се беше отбелязало "желязото" на педала върху стелката ...

    Не карайте с токчета бе момчета....))....какви стелки, какви пет лева......не си дръжте левия крак постоянно на съединителя...... и няма често да се получава така.....
    Да бе, за един месец му се споминал съединителя.Ако е бил нов и не е менте, едва ли.
    Last edited by alfa racer GTA; 14-11-2017 at 12:16.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #2376
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ха-ха.

    "Легналия" полицай


    Като погледнах гумената стелка дори се беше отбелязало "желязото" на педала върху стелката ...



    Да бе, за един месец му се споминал съединителя.Ако е бил нов и не е менте, едва ли.
    Е па като гледам подписа ти...30-40 до 50 неустановени конски сили при няколко дръпки е на половина тоя съединител...то си зависи и от шофера...ама дълъг живот на да ли...)
    п.п....препоръчах в предишният пост да си махате крака от съединителя, за да не ебавате пружини, помпи и най вече притискателен лагер
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #2377

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Е па като гледам подписа ти...30-40 до 50 неустановени конски сили при няколко дръпки е на половина тоя съединител...то си зависи и от шофера...ама дълъг живот на да ли...)
    п.п....препоръчах в предишният пост да си махате крака от съединителя, за да не ебавате пружини, помпи и най вече притискателен лагер
    Срам ме е да си призная какъв съм пишман шофьор, но предположението за стелката беше печелившото..

    Въпреки, че съм с текстилни стелки, оказа се че те пречеха на свободното движение на педала.. след като ги изкарах и наместих , всичко е както преди

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  8. #2378
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Интересуват ме максимално високи гуми, който може да се монтират на Алфа 159 за 16 цолови джанти или за 17 цолови....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #2379

    Default

    225/60/16

  10. #2380
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    За 17-ки мисля, че ще влязат 225/55,но ако не ме лъже паметта 215/55 са високи колкото 19-ки на TI
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  11. #2381
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Интересуват ме максимално високи гуми, който може да се монтират на Алфа 159 за 16 цолови джанти или за 17 цолови....
    Моята я карам с 205/60/16 и няма проблеми не е много ниска с тях.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  12. #2382
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    215/60/16 при мен влизаха идеално без да опира никъде при никакви обстоятелства
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  13. #2383
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Благодаря за инфото, сложих 205/60/16....другите ми идват малко широки за зимата.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #2384
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Как ги слагате тези 16-ки на 159-ките!?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #2385
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Как ги слагате тези 16-ки на 159-ките!?
    Ами 1.9-та фабрично си излиза така....мога да ти изтъкна доста предимства пред 17, 18 и 19-ки....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 159 of 308 FirstFirst ... 59109149157158159160161169209259 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •