Page 170 of 308 FirstFirst ... 70120160168169170171172180220270 ... LastLast
Results 2,536 to 2,550 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2536

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Въобще не се заблуждавай с този клип,защото при него акцента е върху отделно устройство и неговите настройки.
    По принцип не е нормално, колата да е на Р и да ти отчитат сензорите,освен ако не е пипано нещо .
    Цитирам съобщение от колега:
    "колега когато имаш монтиран преден и заден парктроник фабрично, то той се включва автоматично при превключване на задна скорост
    и след това сам се изключва когато вдигнеш определена скорост
    другият вариант е да го изключиш от бутона на плафониерата

    за това ако един път си минал през задна скорост и след това отидеш на паркинг е нормално да работи парктроника докато се изключи

    ако парктроника е само заден то се включва и изключва при включване/изключване на задна скорост"

  2. #2537

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Цитирам съобщение от колега:
    "колега когато имаш монтиран преден и заден парктроник фабрично, то той се включва автоматично при превключване на задна скорост
    и след това сам се изключва когато вдигнеш определена скорост
    другият вариант е да го изключиш от бутона на плафониерата

    за това ако един път си минал през задна скорост и след това отидеш на паркинг е нормално да работи парктроника докато се изключи

    ако парктроника е само заден то се включва и изключва при включване/изключване на задна скорост"
    Виж вече ако е с парктроник и отпред,може и така да е,не знам. Моята ,а и на колеги,които са само със заден,не следи нищо щом е на Р.

    Твоята отпред има ли парктроник?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #2538

    Default

    Все още не е моя, бях на оглед УТре ще я вкарам в сервиз и ще се разжере дали ще бъде моя или не

  4. #2539

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Залагам едно шише марково питие, че като натисне съединителя чукането ще изчезне...

    Колега, когато натисна съединителя спира. Прав беше демпфер ли ще да е?

  5. #2540

    Default

    Някой да знае какво са ми отрязали това е под шофьорската седалка и показва грешка на еарбега.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180305_122210.jpg  
    Last edited by ИванМ; 05-03-2018 at 15:17.

  6. #2541
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    А грешката, какво гласи?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #2542

    Default

    AIRBAG FAILURE CONSULT HANDBOOK

  8. #2543
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ИванМ View Post
    AIRBAG FAILURE CONSULT HANDBOOK
    Трябва да се направи диагностика на ербега за да се видят конкретните грешки. Съдейки по снимката, това трябва да е буксата за страничната възглавница, обтегача на колана и датчика на колана.
    Last edited by ecotronic; 05-03-2018 at 18:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #2544

    Default

    Най-вероятно колата е удряна и за по-лесно са резнали буксата...

    Това коя точно букса е под шофьора или под пътника отпред?

    Ей, много боклук за изхвърляне има измежду автоджамбазите ...Мам*** им

    ================================================== =====


    ИЛИ

    На някои коли, не само на алфа, например на БМВ при които дава грешка от компа на airbega или от самата букса - или при почистване на салона на колата -бутват с прахосмукачката компа на еърбега който е под седалката на пътника на предната седалка или при мокро почистване от влагата влиза в компа на еърбега или пък в буксата и дава грешка.

    Горното може да се случи и ако от някоя врата влиза вода при дъжд, сняг или при миене на колата отвън- тогава под двете седалки отпред е най-ниското място и там се събира вода и от нея дава грешка.

    В първият случай просто вътре сам си чистиш колата, защото в противен случай рискуваш да ти свети 1, 2, 3 дни грешката за еърбега - при мен последно юли месец ми светна когато две момчета ученици, много старателно я бяха чистили вътре и бяха разбутали букси или компа на еърбега.


    Тези неща сравнително лесно се оправят и почти без пари- просто контактен спрей или затягане на клеми/гайки на жици, или пък просто с подмяна на уплътнението което е под кората на вратата която пропуска(сваля се кората и с прозрачен термоустойчив силикон се минава съвсем лек слой по края на металната планка която държи електромотор и стъкло и другите джаджи за прозореца) или на всички врати, за да няма в бъдеще такъв проблем.

    Ама ако са били прости автоджамбази за по-лесно е било да отрежат жицата... особено ако е трябвало да плащат за горните процедури ...
    Last edited by alfa racer GTA; 05-03-2018 at 20:55.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #2545

    Default

    За удар имало е лек удар отпред понеже са лепини щипките на фаровете и мало кит в предната част на капака.Влиза вода само от шофьорската страна но само когато я карам в дъжд.На диагностиката показа проблем в буксата.
    Last edited by ИванМ; 05-03-2018 at 21:08.

  11. #2546

    Default

    Не разчитай, че влиза вода само когато си в движение.Влиза и когато стои на място под дъжда или е в автомивка.

    Има 2 теми погледни ги има и снимки и оправи уплътнението.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #2547

    Default

    Колеги, отскоро съм във форума и от днес се сдобих с 159 2.4 q tronic. Търсих за ръководство за модела, но не успях да намеря. Дали има такова и ако има, евентуално дали има на български език. Благодаря

  13. #2548
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Колега, когато натисна съединителя спира. Прав беше демпфер ли ще да е?
    Едва ли....караш ме да гадая..)...симптомите при него са други, ....може да е някоя демпферна пружинка на феродовият диск или на самият маховик... (адаша от Вентура гараж го беше коментирал, ама той е професионалист, а аз съм аматьор гадател).....знам ли....като загрее малко колата чукането изчезва ли....?....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #2549

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Едва ли....караш ме да гадая..)...симптомите при него са други, ....може да е някоя демпферна пружинка на феродовият диск или на самият маховик... (адаша от Вентура гараж го беше коментирал, ама той е професионалист, а аз съм аматьор гадател).....знам ли....като загрее малко колата чукането изчезва ли....?....
    Да! като загрее изчезва и колата започва да работи, като швейцарски часовник!

  15. #2550

    Default

    Колега ето линк за ръководството:
    https://www.manualslib.com/manual/44...Romeo-159.html
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Page 170 of 308 FirstFirst ... 70120160168169170171172180220270 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •