Page 176 of 308 FirstFirst ... 76126166174175176177178186226276 ... LastLast
Results 2,626 to 2,640 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2626

    Default

    Виждал съм да се продават тампони за горните носачи,които са на ексцентрик и може да се коригира наклона допълнително. Но не съм чувал някой да е слагал от тях, нито пък съм намирал нвкакви мнения специално за тия тампони.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2627

    Default

    Колеги, маркуча за високо налягане на 2.4 и 3.2 еднакъв ли е ? Не мога да намеря инфо в нета, но на снимки ми изглежда различен.. ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #2628

    Default

    Колеги, проблем. Както карах с колата, изведнъж заби муцуната и не иска да ускорява. Изписа engine check, и glow sparks not available. Турбото не надува. Оставил съм я в сервиза, но ме човърка какво може да е?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #2629
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    При мен беше дпф. Колата си го търсеше а е махнат.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  5. #2630

    Default

    Оправиха я. Нагорели кабели около ЕГР. Направо били като заварени. От там горят и бушони и т.н. Отново сме в играта
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  6. #2631

    Default

    Някой който разбира да ме светне как се нарича тампона на двигателя на 159-ка 2.4 които стои и крепи двигателя в долната част зад пробката.Мисля че отпред откъм предната броня е пробката, а отзад на картера/двигателя на същата височина е захванат този тампон- едната му част хваща двигателя за картера/долната част на двигателя, а другата за корпуса/шасито на колата.

    Трябва да купувам такъв, а не знам дали е се нарича "заден" и "в средата" - изглежда като първите два: https://www.autodoc.bg/rezervni-chas...18931-2-4-jtdm
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #2632

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Някой който разбира да ме светне как се нарича тампона на двигателя на 159-ка 2.4 които стои и крепи двигателя в долната част зад пробката.Мисля че отпред откъм предната броня е пробката, а отзад на картера/двигателя на същата височина е захванат този тампон- едната му част хваща двигателя за картера/долната част на двигателя, а другата за корпуса/шасито на колата.

    Трябва да купувам такъв, а не знам дали е се нарича "заден" и "в средата" - изглежда като първите два: https://www.autodoc.bg/rezervni-chas...18931-2-4-jtdm
    http://axm-auto.com/index2.php?brand...=14&subcat=104 ?
    За това ли става въпрос ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #2633
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Долу на "мотора" са 2 разпънки. Едната зад картера, другата зад кутията. 2те са различни на вид (приличат си, на кутията е под различен ъгъл), така че внимавай като поръчваш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #2634

    Default

    Зад картера е моята.На практика е свързана с картера, но в задната му част.На една педя или по-малко по-напред към предната броня е пробката на картера.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #2635

    Default

    Колега здравей! Аз искам да те попитам дали след като ти е за смяна този тампон ти потропва колата? Питам понеже смених горните носачи, че бяха за смяна, но продължавам да чувам потропване, когато слизам от по - голям легнал полицай или вляза в по - голяма дупка...при огледа ми казаха, че са горните носачи, при смяната попитах нещо друго има ли и ми казаха, че няма, може би си въобразявам, но се чудя дали не може да потропва от някой тампон на двигател или нещо такова...
    Имам и Поло 2005-та след смяна на ходова част е буквално като топка по дупките, не се чува грам хлопане , тропане и тн а от Алфонсо продължава...какво да погледна според вас? Не ми се струва нормално Поло 2005-та да вози по - добре от Алфа 159...

  11. #2636

    Default

    Има нещо точно такова, но няма скърцане.Просто има нещо като съвсем леко похлопване и то се чува само ако музиката/звукът в колата е спрян и никой не те залисва/говори, а ти се заслушваш когото минаваш през легнали полицаи.Чува се и на дупки когато минаваш.

    Аз вчера при смяна на масло го видях, той гумения тампон направо си е разплескан и е излезнал извън металната рамка, като в долната час е направо размазан/разплескан...

    Най-вероятно ти е тампон на двигателя, ако всичко друго са ти го оправили.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #2637

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Колега здравей! Аз искам да те попитам дали след като ти е за смяна този тампон ти потропва колата? Питам понеже смених горните носачи, че бяха за смяна, но продължавам да чувам потропване, когато слизам от по - голям легнал полицай или вляза в по - голяма дупка...при огледа ми казаха, че са горните носачи, при смяната попитах нещо друго има ли и ми казаха, че няма, може би си въобразявам, но се чудя дали не може да потропва от някой тампон на двигател или нещо такова...
    Имам и Поло 2005-та след смяна на ходова част е буквално като топка по дупките, не се чува грам хлопане , тропане и тн а от Алфонсо продължава...какво да погледна според вас? Не ми се струва нормално Поло 2005-та да вози по - добре от Алфа 159...
    Тампоните на макферсона сменени ли са ? Гумите нови ли са ? И аз вчера бях на оглед на ходова част, тъй като като минавам през неравности чувам тропане. В сервиза казаха, че окачването е чук и няма нищо. Единствено тампоните на макферсона няма как да се видят. Но колата я купих с гуми ДОТ 2011, и като ги сменя края на месеца ще се разбере дали е било от тях или не.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  13. #2638

    Default

    http://axm-auto.com/index2.php?brand...=14&subcat=104 ?
    За това ли става въпрос ?
    За едното от двете, но не съм сигурен кое стоеше зад пробката на разстояние една педя на същата височина като нея в задната част на картера.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #2639

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    За едното от двете, но не съм сигурен кое стоеше зад пробката на разстояние една педя на същата височина като нея в задната част на картера.
    https://alfa-romeo.7zap.com/en/159/x...93900007151802
    Погледни тук. 4 и 5 картинка.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  15. #2640
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вкарайте на 5та скорост и лашнете колата напред/назад. Ако е въпросния тампон, двигателя ще лашка в коша и в крайните си положения ще хлопне.

    Пс Когато е шарнир също има хлопания при легналите полицаи. Малко по-трудно се хваща шарнира че е разбит. Когато тествах моята по традиционния начин с вдигане на крик и щанга под гумата нищо не усетих. Наложи проба на канал и щанга запъхната между носача и шенкела като колата е долу на колелата си.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 176 of 308 FirstFirst ... 76126166174175176177178186226276 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •