Page 178 of 308 FirstFirst ... 78128168176177178179180188228278 ... LastLast
Results 2,656 to 2,670 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2656

    Default

    И ако е пълен резервоара помпата дърпа отгоре,така ли? Или на половина като е дърпа от средата? Помпата е фиксирана и смуче от едно и също ниво. Задълбавате май в грешна посока.
    Не ми се вярва проблема да е заради студения мотор,нито пък заради малкото гориво. По скоро си има някаква грешка...я турбо,я маркуч,я клапан,селеноид...ЕГР(ако има)....и още 20 неща.
    Та една диагностика ще покаже.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2657
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Първо трябва да се прочете грешката. После ще умуваме от какво може да е. Пълния резервоар спомага за по-доброто охлаждане на горивната помпа, също и намаляването на конденза по стените на самия резервоар. Както казаха колегите по-горе, може да са няколко причините.

    Пс Аз също ще добава още едно : медуза по корпуса на помпата в резервоара, вследствие на "заразена" с бактерия нафта. Ако ще вадиш помпата, задължително оглеждане на резервоара с фенерче и почистване ако има нужда.
    Last edited by mirchozo; 25-04-2018 at 09:11.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #2658

    Default

    Тъй, ДПФ и ЕГР при мен са оперирани, тъй че не би трябвало да има проблем от там, но скокнах до Ромпетрол и заредих, след което тръгнах от Дружба към Хладилника и на София ленд грешката изчезна! Прибрах се, гасих, палих, гасих, палих и не светна повече... нямах пушеци нито проблем с вървежа докато светеше грешката...А относно количеството гориво не казвам, че помпата си сменя позицията а се чудя дали е възможно да се плават някакви боклуци отгоре на нафтата и когато падне нивото на горивото съответно и боклуците да падат и да ги засмуче помпата, но това беше просто разсъждение, което нз дали е възможно да се случи Та както и да е, сега не свети грешка

  4. #2659
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    При всички положения е добре да хвърлиш едно око на регистрираната грешка.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #2660

    Default

    Да, ще погледна задължително, но знаете ли, от известно време на сам се заслушвам, когато подавам газ от към двигателния обсег се чува един звук все едно нещо малко, се подмята в двигателя, не знам как точно да го опиша...опитах се да го запиша, но не се чува от записа достатъчно различимо. Представете си все едно да сложите кламер в консервна кутия и да я друсате, някакъв подобен е звука и се чудя, понеже, когато махаха клапите 2 ги нямаше а една беше паднала в колектора и я извадихме, но в сервиза ми казаха, че най вероятно е ремонтиран двигателя защото няма как 2 клапи да са паднали и аз да си карам безпроблемно 10 000км... та се чудя възможно ли е нещо да е паднало или да е останало в цилиндрите или някъде там? Или пък по лошо, клапите да са там, да не е ремонтирана и по някакъв начин да си карам до сега без проблем? В сервиза ми казаха относно това " ммм не звучи добре " и толкоз!?

  6. #2661

    Default

    Колеги, има ли шанс да бодна "това" на плеъра? https://www.aliexpress.com/item/Micr...999.295.sumoh7
    С навигация съм и CD changer :/
    Някой подкарвал ли е такъв кабел ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  7. #2662

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Колеги, има ли шанс да бодна "това" на плеъра? https://www.aliexpress.com/item/Micr...999.295.sumoh7
    С навигация съм и CD changer :/
    Някой подкарвал ли е такъв кабел ?
    Аз пробвах такъв бо само аукс и не можах да го подкарам На навигация

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  8. #2663
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default



    Те хората са го написали... :/

  9. #2664

    Default

    Тъй, някой може ли да ми каже дебелия маркуч за какво е? От там ми бягаше маслото и след като смениха един О- пръстен там, теча и на щека и на борд спря а и на самото място вече не омаслява, но в сервиза ми казаха, че не е нормално да има масло там, че това масло ходи там или от турбото или от двигателя, че нямало работа там и не се връщало в двигателя, но при положение, че на щека и борд си е ок маслото значи би следвало да се връща в двигателя?! Тааа някой, който разбира нещата , ако може да ми пусне 1,2 реда как стоят нещата? Освен това ми казаха, че този о-пръстен не бил предназначен да задържа маслото и щял пак да протече и, че нямало как от там да ми е избягал 1 литър масло за 9 000км , но ето, че след смяната на о-пръстена масло не бяга...

    Click image for larger version. 

Name:	31358038_2068799756691165_3163117111400726528_n.jpg 
Views:	90 
Size:	89.9 KB 
ID:	163473
    Click image for larger version. 

Name:	31369684_2068799783357829_8077642562359263232_n.jpg 
Views:	69 
Size:	85.1 KB 
ID:	163474
    Last edited by Doctora88; 27-04-2018 at 13:05.

  10. #2665
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Тая дебелата тръба е за входящия въздух (ако правилно се ориентирам коя имаш предвид). Вариантите са няколко : проблем с турбото, запушена картерна вентилация заради която количеството маслени пари вместо да отиват в ония утайник зад мотора отиват през тръбичката преди турбото и оттам през него и кулера към мотора. Ако имаш голяма загуба на масло, много внимавай. Тогава турбото може да напълни кулера с масло, а понякога това масло тръгва към мотора и колата се форсира на макс като не изгася докато не свърше маслото. В този вариант гасиш на скорост по най-бързия начин.

    Принципно е нармолно да има омазняване, но не и да имаш липса на масло по щеката. А за литър и нагоре изобщо не е нормално. Провери кулера да не е пълен с масло че...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #2666

    Default

    Ще го проверя, но при положение, че след смяната на о-пръстена престана да бяга маслото и по щека и по борд, си мисля, че не ходи в кулера?! Но все пак ще го проверя колега, че да спя спокойно��

  12. #2667

    Default

    Колеги, открих от какво е този шум, все едно нещо се подмята в цилиндрите! Качих колата на канала, застанах отдолу, баща ми подаде гас и хопааа чива се от катализатора! Явно се е поразпаднал вътре... Сега искам да попитам според вас да го махам ли или да го сменям? И ако го махна трябва ли да се прави нещо софтуерно?

  13. #2668
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Извинявам се ако въопроса не е за тази тема. Остават още около 1000км до смяна маслото и индикаторите на таблото вече постоянно дават, че нивото е две черти под максимума. Щеката ми за масло е леко разтегната и немога да преценя какво е нивото. Искам да купя нова щека, но никъде не намирам. Някой може ли да помогне.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  14. #2669
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Относно катализатора, режеш, махаш, софтуерно изключване на дпф и егр и бой.

    Относно щеката, в раздел продава имаше 1.9 159 на части, втора ръка щека ще ти върши работа предполагам.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #2670
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Относно катализатора, режеш, махаш, софтуерно изключване на дпф и егр и бой.

    Относно щеката, в раздел продава имаше 1.9 159 на части, втора ръка щека ще ти върши работа предполагам.
    Благодаря! Вече пробвах с щека втора ръка и имаше забележки. Честно казано предпочитам нова, но никъде не намирам за момента ....
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

Page 178 of 308 FirstFirst ... 78128168176177178179180188228278 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •