Page 179 of 308 FirstFirst ... 79129169177178179180181189229279 ... LastLast
Results 2,671 to 2,685 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2671

    Default

    Дпф-а и егр-а са оперирани много отдавна, още с взимането Добре, благодаря ти колега! А във някой от форумните сервизи дали ще ми свършат тази работа?

    [QUOTE=mirchozo;1546686]Относно катализатора, режеш, махаш, софтуерно изключване на дпф и егр и бой.

  2. #2672
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Дпф и катализатор са в един корпус, затова писах дпф.

    След турбото също има един "тумбак" дето някой му казват катализатор, всъщност е искрогасител. Ако са махнати както казваш, значи са пипнати и софтуерно, т.е. не ти трябва софтуерна намеса ако ще махаш искрогасителя.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #2673

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Дпф и катализатор са в един корпус, затова писах дпф.

    След турбото също има един "тумбак" дето някой му казват катализатор, всъщност е искрогасител. Ако са махнати както казваш, значи са пипнати и софтуерно, т.е. не ти трябва софтуерна намеса ако ще махаш искрогасителя.
    Тоя катализатор или искрогасител,както казваш,знам че не е добре да се маха заради турбото или ако се махне се преправя генерацията точно там. Поне така съм чул и чел.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #2674
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Тоя катализатор или искрогасител,както казваш,знам че не е добре да се маха заради турбото или ако се махне се преправя генерацията точно там. Поне така съм чул и чел.
    За пръв път чувам че не било добре да се маха, може и така да е. Моя е изкормен, колата върви пушка вече 2г откакто е в мен и се кара всеки ден. Това че моя е така не е критерий де.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #2675

    Default

    Точно горе при турбото е! Софтоерно е правена след като махнах дпф-а и егр-а да. Значи сега отивам някъде и само го махат и няма да имам проблеми?

  6. #2676

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    За пръв път чувам че не било добре да се маха, може и така да е. Моя е изкормен, колата върви пушка вече 2г откакто е в мен и се кара всеки ден. Това че моя е така не е критерий де.
    Нали знаеш,мнения колко и каквито щеш в нета и форумите
    Факт е ,при теб няма проблем и това е показателно,че може и без него,но при пиложение, че нямаш и ДПФ.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #2677
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Е да, то затова се маха всичко. Иначе дпф се задръства много бързо. Тогава турбината може много бързо да приключи.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #2678

    Default

    Колеги, проблем. Багажника не иска да се отваря от дистанционното и плафона. Релето ве чува, че цъка под волана като натисна копчето, отзад при багажника също се чува лек звук( не типичния за отключване) и не иска да освободи багажника. Под задна лява седалка намерих едно въженце и почнах да го дърпам като мисля, че е за багажника, но и то не помръдва, а го дърпах бая силно. Задните седалки падат, ако има нещо в багажника да освободи,мога да вляза вътре
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #2679

    Default

    Би трябвало с това въженце да се отвори, но не прекалявай с опъна да не го скъсаш и опъвай плавно.

    Прекъснали са ти се жиците в багажника или развален механизъм за отключване, което е по-скъпия вариант.

    Според мен са жиците и трябва да се запоят.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #2680

    Default

    Ситуацията е доста комична Преди седмица свалях стоповете да си поиграя да ги затъмня с фолио и при монтирането им обратно изпуснах една от гайките вътре в багажника Домързя ме да я изкарам тогава и явно от лашкането по завоите е застанала точно на чопчето за отключване, като не позволява на механизма да отвори.. Свалих кората и механизма и видях гайката вътре. Изкарах гайката и вече всичко е тип топ
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  11. #2681

    Default

    За колегите с прецакани механизми на стъклата:
    https://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROME...72.m2749.l2648
    Купих си такива за двете задни.
    Дойдоха от Полша за няколко дни, пускат и линк за проследяване на пратката.
    Общо взето заспаха - просто сменяш старото с новото.

    Няма да описвам в какво трагично състояние бяха старите елементи..
    А рециклирането им е 90лв на стъкло...
    Last edited by Quadriv; 10-05-2018 at 14:45.

  12. #2682

    Default

    Благодаря за споделянето.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #2683

    Default

    Аз си купих механизъм за предно ляво вместо да рециклирам старото и не съм доволен...когато стъклото пада при спирането така се удря долу че ми излиза чак прах от кората и разтриса цялата врата...предложиха ми 2 варианта по-евтин и по-скъп и взех по-скъпия, който беше от порядъка на 100 кинта и така...Тези може да са други, но аз смятам, че е по добре да рециклираш старите. Да не говорим, че не е същото, като оригиналното на визия

  14. #2684

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Аз си купих механизъм за предно ляво вместо да рециклирам старото и не съм доволен...когато стъклото пада при спирането така се удря долу че ми излиза чак прах от кората и разтриса цялата врата...предложиха ми 2 варианта по-евтин и по-скъп и взех по-скъпия, който беше от порядъка на 100 кинта и така...Тези може да са други, но аз смятам, че е по добре да рециклираш старите. Да не говорим, че не е същото, като оригиналното на визия
    Моите и двете работят перфектно, жилата са точната дължина, качват се и се свалят плавно и колкото трябва.

    Елементите може да са с различен цвят, но иначе е същото нещо. Държал съм го в ръцете си и не видях разлика от оригинала. Да не говорим, че оригиналните всъщност са си от кофти пластамаса, което е и причината да се чупят толкова масово. Жилата буквално се бяха врязали в ролките наполовина, като го видях, се зарадвах, че не съм я закарал да ми ги "рециклират"

    Предполагам всичко, което са ти предлагали, както и това, което съм взел аз, е китайско, но с различни качества.
    Предстои дългосрочния тест, но засега съм напълно удовлетворен.

    П.С - А стъклото "обучено" ли ти е?
    Last edited by Quadriv; 10-05-2018 at 17:21.
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  15. #2685

    Default

    Моето работи от август миналата година и не е сдало багажа още, но е по-бавно от оригиналното на лявата врата. Пък моето е от интеркарс мисля, но най вероятно има най различни, може пък да са читави тия�� а какво имаш в предвид под "обучено"? Извинявай за глупавия въпрос��

    ---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

    Btw кокеги, дали може да ме осветлите малко относно "ЕТ-то" на джантите... Гледам едни джанти 17" с ЕТ 40 и се чудя много ли ще са навътре? Нали колкото по голямо е ЕТ толкова по навътре стоят? Примерно ЕТ ако е 35 по навън ли ще стоят отколкото 40? 🤔

Page 179 of 308 FirstFirst ... 79129169177178179180181189229279 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •