Page 180 of 308 FirstFirst ... 80130170178179180181182190230280 ... LastLast
Results 2,686 to 2,700 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2686

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Моето работи от август миналата година и не е сдало багажа още, но е по-бавно от оригиналното на лявата врата. Пък моето е от интеркарс мисля, но най вероятно има най различни, може пък да са читави тия�� а какво имаш в предвид под "обучено"? Извинявай за глупавия въпрос��

    ---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

    Btw кокеги, дали може да ме осветлите малко относно "ЕТ-то" на джантите... Гледам едни джанти 17" с ЕТ 40 и се чудя много ли ще са навътре? Нали колкото по голямо е ЕТ толкова по навътре стоят? Примерно ЕТ ако е 35 по навън ли ще стоят отколкото 40? 🤔
    По-бавно? И моторчето ли си сменил? Странно ми звучи това..
    За обучаването процедурата мисля е стандартна за всички коли - сваляш прозореца до долу и да задържаш копчето 3-5 секунди, после го качваш и повтаряш същата процедура в горната позиция. Някой да ме поправи ако греша, моите си бяха ок и не съм тествал на алфата.
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  2. #2687

    Default

    Не съм сменял моторчето, само механизма, но се качва по бавно от другото�� а за обучаването, не съм го правил, беше си ок.

  3. #2688
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Колеги, миналата седмица ми направи впечатление, че се чува някакъв звук от ляво при движение, подобен на триене при спиране, но много слаб. Чух го, когато завих в пряката към паркинга и бях изключил от скорост, с отворени прозорци.

    Може би отново от тогава (но го забелязах преди няколко дни тази седмица) при скорост между 40-80 км/ч има една странна вибрация, която се усеща (без да се смеете) лявото бедро най-много. Когато кача над 80 - всичко изчезва.

    Гумите са на няма и месец, под 200 км навъртяни градско, без дупки и бордюри. Правих им премиум монтаж на някаква уж хубава машина (реклама по един от онлайн магазините за гуми) и всичко е ОК. Прегледах и самите гуми, не виждам подутини и т.н.

    Някаква идея от какво може да е? Запазих си час следващата събота за профилактичен преглед в един от форумните сервизи, но ми се ще да съм подготвен предварително.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  4. #2689

    Default

    Quote Originally Posted by a.parushev View Post
    Колеги, миналата седмица ми направи впечатление, че се чува някакъв звук от ляво при движение, подобен на триене при спиране, но много слаб. Чух го, когато завих в пряката към паркинга и бях изключил от скорост, с отворени прозорци.

    Може би отново от тогава (но го забелязах преди няколко дни тази седмица) при скорост между 40-80 км/ч има една странна вибрация, която се усеща (без да се смеете) лявото бедро най-много. Когато кача над 80 - всичко изчезва.

    Гумите са на няма и месец, под 200 км навъртяни градско, без дупки и бордюри. Правих им премиум монтаж на някаква уж хубава машина (реклама по един от онлайн магазините за гуми) и всичко е ОК. Прегледах и самите гуми, не виждам подутини и т.н.

    Някаква идея от какво може да е? Запазих си час следващата събота за профилактичен преглед в един от форумните сервизи, но ми се ще да съм подготвен предварително.

    Поздрави!
    Заден лагер на главната, ако вдигнеш колелото и завъртиш ще чуеш шум.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #2690
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Заден лагер на главната, ако вдигнеш колелото и завъртиш ще чуеш шум.
    Здравей колега, благодаря ти за мнението!

    Току-що бях при колата, проверих за всеки случай и четирите гуми, вдигнати на крика. До колкото мога да завъртя свободно всяка (направи ми впечатление, че въртенето не е свободно <задни с пусната ръчна, предни с изключена скорост>, трябва да прилагам сила, все едно ги развивам), при всички се чува звук като от леко триене, което вероятно пречи и на свободното въртене, ако изобщо е правилно да се въртят абсолютно свободно. При нито една нямаше нещо по различно в звука, освен гореспоменатото "триене".

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  6. #2691
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако въпросният звук се променя при натискане на спирачката, то е твърде вероятно той да се дължи на затруднено движение на накладките в леглата им.
    Ако е така, почистване на механизмите и смазване с медна грес, обикновено решава проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #2692
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Не ми се чува да се променя звука. Мен по-скоро ме притеснява, че нито една от четирите гуми не се върти свободно, а май трябва. Наистина трябва да вкарам сила, за да ги въртя. Не се озорвам, но както казах все едно ги навивам. Абсурд да мръднат и милиметър сами.

    П.П. Мисля, че е нещо от спирачната система. Иначе няма логика да е едно и също и при четирите гуми. Ще трябва да се види. Благодаря на всички отзовали се.
    Last edited by a.parushev; 13-05-2018 at 14:43.
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  8. #2693

    Default

    Бърз въпрос тук, за да не отварям нова тема:
    Възможно ли е да се преправят инструментите на таблото да светят бяло, вместо червено?
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  9. #2694
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Quadriv View Post
    Бърз въпрос тук, за да не отварям нова тема:
    Възможно ли е да се преправят инструментите на таблото да светят бяло, вместо червено?
    Може, най-лесно е като ги подмениш с такива от "ti" - весията.
    Принципно невъзможни неща няма, ако си достатъчно сръчен, може и rgb-диоди с контролер да сложиш , кеф ти бели, зелени, лилави, розови, червени, сини и т.н. и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #2695

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Може, най-лесно е като ги подмениш с такива от "ti" - весията.
    Принципно невъзможни неща няма, ако си достатъчно сръчен, може и rgb-диоди с контролер да сложиш , кеф ти бели, зелени, лилави, розови, червени, сини и т.н. и т.н.
    Мислих го варианта с ti инструментите, но това значи и друг километраж, което ме спира.
    Имаш ли представа дали самите лампи са цветни, или има някакви цветни плаки под циферблатите?
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  11. #2696
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Quadriv View Post
    Мислих го варианта с ti инструментите, но това значи и друг километраж, което ме спира.
    Имаш ли представа дали самите лампи са цветни, или има някакви цветни плаки под циферблатите?
    Не съм разглобявал километраж на 159 по простата причина че червения цвят много ми допада и не бих го сменил. Виж на Брера, там доста ми допада ама...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #2697
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    белите подсветки не са само при ti
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  13. #2698

    Default

    Червеното е цветът, който дразни най-малко през нощта. И оранжевото.

    Всякакви други табла съм карал, и сини, и зелени, и бели, всичките дразнят и отвличат вниманието...

  14. #2699
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    На фейса са бели подсветките,аз смених таблото с такова преди фейса и по ми харесва.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  15. #2700

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    На фейса са бели подсветките,аз смених таблото с такова преди фейса и по ми харесва.
    Моята е 2006 и си е с бели оригиналдъ. За червеното съм съгласен. Наскоро се возих в един хюндай със СИНИ!!! е тва къв ужас е!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

Page 180 of 308 FirstFirst ... 80130170178179180181182190230280 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •