Page 185 of 308 FirstFirst ... 85135175183184185186187195235285 ... LastLast
Results 2,761 to 2,775 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2761

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Въпросния кабел не имитира ли чейнджъра?
    Ако е така просто трябва да натиснеш копчето за него и трябва да тръгне уж
    https://www.aliexpress.com/item/AUX-...747744342.html
    Това е въпросният кабел. Доколкото знам се пъха в жълтата букса, а синята е за чейнджъра. Може да пробвам да го сложа и да видя дали ще тръгне на чейнджър.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #2762

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    https://www.aliexpress.com/item/AUX-...747744342.html
    Това е въпросният кабел. Доколкото знам се пъха в жълтата букса, а синята е за чейнджъра. Може да пробвам да го сложа и да видя дали ще тръгне на чейнджър.
    Няма, аз и там пробвах .. стои ти в сиво неактивен бутона cdc

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  3. #2763
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз преди време гледах подобен кабел (син) който имитираше чейнджър, но се отказах защото трябва да си махна чейнджъра, а аудио дисковете се чуват завидно прилично.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #2764

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз преди време гледах подобен кабел (син) който имитираше чейнджър, но се отказах защото трябва да си махна чейнджъра, а аудио дисковете се чуват завидно прилично.
    А как записваш аудио дисковете ? Просто записваш МП3-ките на диска ли? Или го правиш аудио файл с мп3?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #2765

    Default

    Универсален аудио файл плейван на повечето устройства.Мисля че програмата автоматично си го прави MP3.

    С Roxio Easy media creator се записват като Audio CD.

    Проблемът е че по този начин дискът не събира много песни, но в зависимост от 8-9 до 17-18, дори съм стигал до 22 песни. Обикновено обаче 12.


    На другата възможност Jukebox Disc на един диск се събират до 99 песни, но пък тогава CD чейнджъра не ги разпознава и не ги плейва, а ги разпознава само навигацията и само тя ги плейва.

    Няма проблем да имате заредена карта и зададен маршрут и да извадите диска с картите на навигацията, а на нейно място да сложите Jukebox диска.

    При изваждането на диска с картите навигацията ви пита " Искате ли да запазите зададения маршрут и да продължите да ползвате навигацията?" .Кликвате/натискате "ДА/Yes", изчаквате да зареди целият диск с картите и да запази маршрута и след това изкарва диска и можете да сложите другият диск с песните.

    И аз съм доволен от CDC имам около 8-10 диска с около 120-130 песни и "парчета" с най-различна музика от поп и техно до класическа музика.

    Използвам ги само когато пресичам разни планински проходи и дефилета и радио не се хваща.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #2766
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    А как записваш аудио дисковете ? Просто записваш МП3-ките на диска ли? Или го правиш аудио файл с мп3?
    С уйнодуските глупости. Аудио диск, като едно време дисковете за домашната стара уредба, но на най-ниска скорост. Чейнджъра събира 10 диска, което си ме уатройва по принцип.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #2767

    Default

    Флашки не четете ли? Рядкост ли е тази екстра?




  8. #2768

    Default

    Не мога да съм 100% сигурен, но това е след фейслифта, а и отделно не съм сигурен дали има такива Blue & Me + CDC . Без да съм сигурен мисля, че само едното е налично в колите.

    Може разбира се да се ползва FM Wi-fi адаптер който да се хваща на вълните на радиото, но аз например не искам - предишният собственик на колата ми имаше такъв, но мен просто не ме устройва, предпочитам дисковете.


    П.П. И още нещо устройството CDC и навигацията чете дискове които са записани на х2 и максимум на х4 скорост.Пробвал съм на х8 скорост на запис и не ги чете, изписва "грешка" .Тази проба я правих с дискове купени от една опаковка от 10-на диска и рабира се една марка и партида.

    П.П.2. Картите на навигацията обаче които "търкаляме" във форума са стари,Поне така си мисля, защото колкото пъти отида в Гърция, толкова пъти някъде около границата(КПП-то) или най-много 20-на км след него навигацията се губи, в смисъл има карта, показва уж къде е колата, но на тази карта няма магистрала, а все се опитва да ме прекара по разни пътища и все гледа да ме изкара извън магистралата.А бре на картата все едно магистрала не съществува - не се вижда такъв път.
    То това е нормално донякъде де, тъй като като гледам Google Maps или Google Earth на значителна част от магистралата по която пътувам, през 2012 или 2014 когато Google колите са я снимали магистрала по нашенско разбиране е нямало а е някакъв първокласен скоростен път с две платна, които не са разделени нито с мантинела, нито с бетонни плоскости.

    Сега вече пътят е разширен с второ само еднопосочно платно и единият(старият )път вече е само за едната посока, а новото разширение е само за другата посока, като между двете има бетонни плоскости/ограничители(мантинела).Някъде може да има и метална мантинела, но нямам спомен или не съм забелязал в Гърция да има метална мантинела, помня само бетонната такава.
    Last edited by alfa racer GTA; 19-06-2018 at 10:16.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #2769

    Default

    Намерих и по-евтин вариант на Yatour-a:
    https://www.aliexpress.com/item/New-...5c623c00NHQmVA

    Излиза към 65 лв, и отзивите са добри, че звука е на ниво и няма смущения. Чакам колегата с Roidmi 3s да напише отзиви и ще реша на кое от двете да заложа
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  10. #2770
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #2771

    Default

    И това е някакво решение, за да може някой да слуша музика като бял човек в двадесет и първи век. С всякакви възможности - блутути, флашки, телефони, айподи... :





    Вярно, някой може да мрънка че е грозно, но пък е ефективно, функционално и евтино.

    Видях го от тази кола, която също е интересна: http://www.autodelta.co.uk/cars-for-sale

  12. #2772
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Голяма грозотия е тва. Тия афтърмаркет плеъри и навигация развалят целия интериор според мен. Ако нямате blue and me има и по-интелегентни варианти за музика - например дигитален цейнджър - yatour и други подобни. Не са скъпи и вършат същата работа, но не развалят интериора.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  13. #2773
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Намерих и по-евтин вариант на Yatour-a:
    https://www.aliexpress.com/item/New-...5c623c00NHQmVA

    Излиза към 65 лв, и отзивите са добри, че звука е на ниво и няма смущения. Чакам колегата с Roidmi 3s да напише отзиви и ще реша на кое от двете да заложа
    Така за roid mi - то, ми за тея пари си заслужава. Тъй като не си падам чак такъв меломан - не намирам разлика с песните от флашката. Удобството е, че можеш да си плейваш всичко от спотито без проблем. Зарежда телефона удивително бързо и съм крайно доволен! Смятам, че си заслужава пробата с 35 лв и няма да останете разочаровани.

    П.С - в е39 ката на баща ми намери още по голямо приложение, защото той няма вграден блутут и май ще взимам второ 😁.
    Поздрави!

  14. #2774
    започва да се пристрастява bralivia's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    39

    Default

    Здравейте колеги, може ли да се сложи товаhttps://www.aliexpress.com/item/New-...5c623c00NHQmVA на местото на blue & me и ако да, дали ще си работи мулти волана?

  15. #2775

    Default

    Здравейте, някой заигравал ли се е с говорителите на колата ? Интересува ме какви са размерите на дълбочината и диаметъра на предните врати и задните врати. Намират ми се един модел Hertz и се чудя дали ще мога да ги бодна на предната линия С навигация съм, без Босе.
    Ако някой е правил други интервенции, нека сподели
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 185 of 308 FirstFirst ... 85135175183184185186187195235285 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •