Page 194 of 308 FirstFirst ... 94144184192193194195196204244294 ... LastLast
Results 2,896 to 2,910 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2896

    Default

    Днес си измих около мотора - разни тръби на турбо и каквото имаше наслоено като прах и мръсотия с годините.Аз я имам от три и половина години и не бях мило вътре в коша, днес я измих.Лъсна .


    Нямаше никакъв проблем.


    Смених и крушките на габаритите отпред с ЛЕД.Мисля успешно замениха предишните с нажежаеми жички.Интересното беше че след като смених моите, намерих същата ЛЕД крушка която сложих хвърлена и увивана с някакъв лекопласт или нещо подобно.


    ЛЕД крушките си светят достатъчно силно, като консумацията им е 4.8 вата и не дават грешка на компа.Предишните LED които бяха 2 вата консумация и даваха грешка ги преместух по плафоните вътре в купето.Ще сменя и крупките-бушони в купето на плафона отпред и багажника които са 10 вата.Интересното е че след загасяне на колата отпред по плафона ЛЕД крушките не светеха, а на задния плафон продължиха да мъждукат.След това след 4 часа когато се прибрах и загасих колата пък беше обратното- задните не мъждукаха и нямаха никаква светлина, а предните при изваден ключ си мъждукаха...Ама те тези крушки и като габарити си мъждукаха 1-2 минути и гаснеха...


    Смених със същите ЛЕД крупки от по 1-2 вата и тези плафончета на вратите отпред които като отвориш ти светят в земята да видиш къде стъпваш.


    Шлайфах с микрошлайф на батерия и няколкото точки ръжда на ламарината на компа на двигателя който е в една метална част до акумуалтора и за него може да го охлажда е хваната една метална черно боядисана ламарина - от пръските на електролита на акумулатора имаше няколко "капки"(петна) ръжда - изшлвайфах ги и ги боядисах с термоустойчива черна боя какъвто си е оригиналния цвят на ламарината.


    Ще трябва да отворя отред пластмасовата лайсна/пластина/капак и да почистя от наслояванията които (сигурно) има, тъй като от там отива въздуха към охладждащия радиатор/конднзатор на климатроника, а и да почистя самият радиатор на климатроника през който минава въздух отвън за да го охлади и вкара в купето.


    Емблемите на колелата не ги лепете с фабричните им лепки с които идват, а със лепило или силикон.Днес едната докато чистех коша беше паднала, добре че не е станало в движение - утре ще ги лепя наново и четирите...


    А бре те не са много скъпи, ама що да е като съм купил чисто нови преди няма и месец и ги сложих преди 10 дни...


    Напръсках всички емблеми предварително със УВ устойчив лак, та по-бавно да избледняват ...


    Ей тва са крупките за предни габарити които не дават грешка : https://www.aliexpress.com/item/Car-...15a14c4dVzvowO
    с десет диаода се всяка една.

    Три крушки - по малко от 5 лева.Ползвам ги вместо дневни.


    До момента бяха ей тези: https://www.aliexpress.com/item/10pc...15a14c4dVzvowO
    И тея 10 ЛЕД крупки за около 5 лева.


    Стават, ама дават грешка на компа на таблото.За плафончета и за вратите стават.Светят достатъчно и не горят много ток.


    Поръчал съм и едни ЛЕД за късите, сигурно тази седмица ще дойдат, ще видя как светят и дали ще дават грешка- уж късите компа не ги следял, поне за халогенките де, за колите които не са със ксенон.


    Предстои ми закупуване на фарове за мъгла - старите работят нормално, но на единият му е пукнато стълото отпред, а и двата според мен отдолу където ги плискала вода им е паднала отражателната повърхност и вместо да изглеждат отдолу като хром огледало, те са се "жълтнали" в долната си част.


    Жената не е много доволна, че вместо за почивки по Гърция харча по колата, но това са непредизвикани харчове, тоест не са на 100% наложителни, а само за да изгледжда добре колата, а и оттам и аз да се чувствам сигурен и добре с нея.

    А и като знам мои познати как си купиха опели "защото са много здрави" и какво ги направиха - единият му ръждясва отдолу и по прагове и калници, другият три пъти и сменя датчик колянов вал за 2 години и половина...Само датчиците + труда за смяната му е струвала поне 600 левчета ...А я купи, "защото само ще сипва и ще кара..."

    ---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

    Заедно с двигателя/тръбите около него и коша измих и радиатора отпред + двете таралежчета които мисля за маслото на турбото + кондензаторчето/радиаторчето на климатроника, което е по-малко и е пред радиатора за антифриза за охлаждане на двигателя.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #2897
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Каквато и крушка да сложиш на късите или на дългите, чекът няма да реве, защото той не ги следи.

    Ще се учудя, ако LED светят добре на късите.

    Защо не си вземеш от двуцветните китайски и не ги ползваш като дневни и мигач? Цената им е съизмерима с тази на тези дето си сложил на габаритите, само дето светят доста по-добре, като дневни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #2898

    Default

    Двуцветни какви- халогенки/обикновенни или говорим за ЛЕД ?


    Целта ми е основно да снижа консумацията когато съм в колата, като това не е възможно с обикновенни крушки.Трябват ми led за целта.


    Гледам има доста народ сложили са на мястото на габаритите някакви цветни, като предимно са сини и лилави, та да се виждат добре през деня и да не им правят проблем полицията и да не ги спира.Е, да ама тези едва ли светят толкова добре на тъмно и дъдж/мъгла колкото безцветните(бяла светлина).


    Нямам спомен в закона да се изисква някакъв точен вид цвят/келвина светлина за дневните и може би заради това толкова народ има със сини, лилави и "електрожени" ...Та дори през деня са като електрожени ...Светят много тези "електрожените", ама това си е идиотско- заслепяваш този насреща и дори това на прав път да не е толкова фатално, то при заслепяване в завой може и ти да го отнесеш ...

    ---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

    А с тези които ги чакам, да ги "закача" на късите просто експериментирам .Те са евтиния - 10/15 лева двете.


    Ще гледам от време на време за нещо сносно ЛЕД, няма да оставям нещата така.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #2899
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Двуцветни какви- халогенки/обикновенни или говорим за ЛЕД ?
    https://www.aliexpress.com/item/2pcs...545a4c4dUOpSNw

    Last edited by ecotronic; 16-09-2018 at 00:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #2900

    Default

    Интересно предложение.Ще помисля.


    Не ми харесва отнова металното оранжевото - трябва го мисля къде да му е мястото...И да го закревам, че си е бая толуп в сравменение с крушките...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #2901
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Интересно предложение.Ще помисля.


    Не ми харесва отнова металното оранжевото - трябва го мисля къде да му е мястото...И да го закревам, че си е бая толуп в сравменение с крушките...
    Това са съпротивления за да не реве чекът за мигачите. Хващаш ги където решиш със свински опашки. Така или иначе не греят кой знае колко.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #2902
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това са съпротивления за да не реве чекът за мигачите. Хващаш ги където решиш със свински опашки. Така или иначе не греят кой знае колко.
    Пуснал съм ги свободно вътре във фара, втора година няма проблем.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  8. #2903

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Пуснал съм ги свободно вътре във фара, втора година няма проблем.
    И аз така,само гледах да са по-към капачката и да не се допират до другите кабели,понеже си се понагряват.Изтествах го, за около минута и не могат да се пипнат вече.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #2904
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Удобно място за разполагане на въпросните резистори са означените места до кабелните кутии:



    Връзката към шаси се прави на M6 шпилката а тази към +12V - към кабелите за мигачите, които минават в сноповете в кутиите. Само трябва да се намерят, кои са

    Както и да е. Тези резистори вършат работа но са баята работа, защото греят вселената. Да не говорим, че това, което пише по тях "CANBUS error canceler" са пълни глупости, широко тиражирани от търговци и пр. в мрежата.

    В момента експериментирам с доста по-интелигентен способ за "лъженето" на чека, при който практически греене няма.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #2905

    Default

    Ако реша да взимам такива свободно няма да ги оставя, да не направят някоя беля било при завой било при друсане от дупка или преминаване през "легнал полицай".
    Вероятно ще ги хвана със силикон за аквариум за самата вътрешна пластмасова черна част на фара.


    Добре де, не ви ли подбива от клатушкането отвътре хромираната лъскава отражателна част на фара/отражателите на крушката???


    Не ви ли е страх, че от топлината и нагряването може да разтопи отражател?

    ---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

    Еко-то ме е изпреварил с една минута.Не съм прочел преди да пиша написаното от него.
    ЕКо тя твоята е направо като нова с този измит кош и двигател бре.Като аптека си я направил.
    И моята я мих, ама толкова чиста поне при мен не е била.Друга година отново ще я измия и тогава сигурно ще лъсне повече . Къде ти е капачката която липсва и на какво е тази капачка, че в момента не се сещам???




    Сега се сетих, че това не е твоята 159-ка.
    Last edited by alfa racer GTA; 17-09-2018 at 14:36.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #2906
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ако реша да взимам такива свободно няма да ги оставя, да не направят някоя беля било при завой било при друсане от дупка или преминаване през "легнал полицай".
    Вероятно ще ги хвана със силикон за аквариум за самата вътрешна пластмасова черна част на фара.


    Добре де, не ви ли подбива от клатушкането отвътре хромираната лъскава отражателна част на фара/отражателите на крушката???


    Не ви ли е страх, че от топлината и нагряването може да разтопи отражател?

    ---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

    Еко-то ме е изпреварил с една минута.Не съм прочел преди да пиша написаното от него.
    ЕКо тя твоята е направо като нова с този измит кош и двигател бре.Като аптека си я направил.
    И моята я мих, ама толкова чиста поне при мен не е била.Друга година отново ще я измия и тогава сигурно ще лъсне повече . Къде ти е капачката която липсва и на какво е тази капачка, че в момента не се сещам???
    Снимката не е на моята. Аз никога няма да карам дизелова кола


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #2907

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ако реша да взимам такива свободно няма да ги оставя, да не направят някоя беля било при завой било при друсане от дупка или преминаване през "легнал полицай".
    Вероятно ще ги хвана със силикон за аквариум за самата вътрешна пластмасова черна част на фара.


    Добре де, не ви ли подбива от клатушкането отвътре хромираната лъскава отражателна част на фара/отражателите на крушката???


    Не ви ли е страх, че от топлината и нагряването може да разтопи отражател?

    ---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

    Еко-то ме е изпреварил с една минута.Не съм прочел преди да пиша написаното от него.
    Няма такова нещо. Рефлектор е доста напред и няма страшно за него. Все пак на човек започва да му пари на пръстите още от 60°С, а за да се разтопи пластмасата или нещо друго, ще трябват бая повече. Пък и то греят само когато си на мигач,дневните не минават през тях. Въпреки това аз си ги наместих, така че да не допират до нищо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #2908
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Няма такова нещо. Рефлектор е доста напред и няма страшно за него. Все пак на човек започва да му пари на пръстите още от 60°С, а за да се разтопи пластмасата или нещо друго, ще трябват бая повече. Пък и то греят само когато си на мигач,дневните не минават през тях. Въпреки това аз си ги наместих, така че да не допират до нищо.
    +1

    Когато работят мигачите, въпросните резистори греят с мощност 10,5 W.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #2909

    Default

    Тези не са ли малко по-евтини с беzплатната доставка?
    http://s.aliexpress.com/6BN3mMNz?fro...y to Clipboard

    Дали вършат същата работа? Гледам че са с топ поръчки.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  15. #2910
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че са същите. 30W са, когато цъфнат налъмите . Реалната им мощност е около 2W, което е предостатъчно.

    Наскоро се занимавах с такива:



    https://www.aliexpress.com/item/Tcar...ceBeautifyAB=0

    И при тях лъжат но по-малко. Реалната им мощност е 10W. При нея светят доста силно но след 5 минути светене радиаторите парят. Наложи се да ги намаля на 5 W. И при 5W светят почти като дълги светлини.
    Last edited by ecotronic; 17-09-2018 at 20:59.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 194 of 308 FirstFirst ... 94144184192193194195196204244294 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •