Page 199 of 308 FirstFirst ... 99149189197198199200201209249299 ... LastLast
Results 2,971 to 2,985 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2971
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    А дисковете предни и задни как са?

    Гледай преди всичко предните, но може всички да са за смяна.

    При мен беше така и се оказаха предни дискове- сигурно не бяха сменявани 70-80 000 км ...
    Като ги свалихме от тях падаха цели люспи ръжда по-големи от нокътя на мъжки палец ...
    Отделно, че имаха ръб 3-4 милиметра и бяха съвсем изтънели ...

    Като ги смених спря и "брум"-а и вибрациите ...

    Що нито си го сменял, нито си зареждал и май не си го изобщо "поглеждал" мога да ти кажа, че тресенето и мудното запалване вероятно е от акумулатор.

    С този акумулатор съсипваш и стартер и алетранатор.Вероятно вече нито има приличен стартов ток нито има капацитет ...Първото съсипва стартера от въртене докато запали, второто съсипва алтернатора, защото постоянно го зарежда и все не е зареден ...

    Сменяш ли спирачни дискове задължително сменяш и накладки - иначе брумовете може да продължат, а може и новите дискове да "заминат" ...
    Значи, когато дисковете са заминали, криви....вибрации се усещат на волана, а не на педала на спирачката.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #2972
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    И там се усещат и то много.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  3. #2973
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Здравейте!След две години и 61к безпроблемни км.в един момент педалът но съединителят ми стана доста твърд.Веднага поръчах комплект съединител с лагер помпа.Докато го чаках използвах колата само на къси разстояния,до 10км.На втория ден в един момент акимулаторът започна да отслабва замерих го и останових,че динамото не зарежда грам!Поръчах и него.Странното беше че нямаше една индикация на таблото за проблем!Дабре,че всичко стана пред вкъщи,че щеше да ме остави на пътя.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  4. #2974

    Default

    Здравейте колеги. Имам следния проблем: точно под гнездото на масления филтър има едно пластмасово капаче захванато с четири болта, от него ми капе масло. Някой знае ли какво представлява въпросното капаче, какво да очаквам като го сваля? Колата е 159 2.4 JTD

  5. #2975

    Default

    Quote Originally Posted by Митко145 View Post
    Здравейте!След две години и 61к безпроблемни км.в един момент педалът но съединителят ми стана доста твърд.Веднага поръчах комплект съединител с лагер помпа.Докато го чаках използвах колата само на къси разстояния,до 10км.На втория ден в един момент акимулаторът започна да отслабва замерих го и останових,че динамото не зарежда грам!Поръчах и него.Странното беше че нямаше една индикация на таблото за проблем!Дабре,че всичко стана пред вкъщи,че щеше да ме остави на пътя.
    Ако имаш ремап (направен от някой, който не е точния човек) е възможно да не ти показва някои неща. При мене спря да ми показва, когато ми е изгоряла крушка на фар, но си ми показва габаритите и стоповете кой знае, колко още неща не ми показва а освен това до колкото знам и на диагностика, като отидеш не ти показва някои неща, но за това не съм сигурен.

  6. #2976

    Default

    Сигурен ли си, че някога ти е показвало когато има изгоряла крушка на фар?
    Няма логика, ти първо ще видиш на пътя че не ти свети фара, няма нужда от индикация на дисплея.

    При 156 е същото - показва габарити и стопове, но не показва за изгорели фарове.

  7. #2977
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    И на моята 159 фейс не показва за изгорял фар,но пък показва дори и за крушките на номера,което тъпо според мен
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  8. #2978
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    ...При мене спря да ми показва, когато ми е изгоряла крушка на фар...
    Нещо си се объркал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #2979

    Default

    Когато я купих светеше на таблото, че има изгоряла крушка и се оказа на преден ляв фар, когато я смених спря да свети. След ремапа (дълго след това) ми изгоря пак крушка и я видях съвсем случайно. А информацията за това, че след некачествен ремап започва да не ти показва някои неща ми я дадоха в един от форумните сервизи а си спомням дори, че някой тук също го беше писал. Освен да не си спомням правилно, което не е невъзможно.

  10. #2980
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Някакво съвпадение е станало. Системата за следене на неработещи светлини не следи къси и дълги светлини.

    Това пък, некачествен ремап на ECU - то да рефлектира върху функции на боди компютъра, са някакви градски легенди.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #2981

    Default

    Възможно е да е съвпадение като се замисля защото габаритите ми се ебават чат пат и спират да светят ту единия ту другия и като ги почукна светват

  12. #2982
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Почисти цоклите на габаритните крушки и напръскай с контактен спрей конекторите на фаровете и най-вероятно, проблемът ще изчезне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #2983

    Default

    Привет, случи ми се нещо странно снощи. Пуснах си чистачките със задържане на лоста да пръска по-продължително около 7-8 секунди и след спиране забелязах, че трите пръскалки на десния фар и те са пръскали. Досега никога не са работили, така я купих. Предполагам са спрени софтуерно (не съм сигурен дали може) или механично. Интересно, че левия фар беше сух.. После ще пробвам само с натискане на лоста дали ще пръскат отново или цялата работа е заради задържането на лоста по-продължително.
    Някой има ли идея дали се спират софтуерно и дали със задържане на лоста по продължително се пускат пръскалките на фара ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  14. #2984
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    ПръЦкалките на фаровете тръгват заедно с пръскалките на джама, но само когато фаровете са включени, на габарити не работят. Не могат да се спрат без софтуерна намеса, т.е. от настройките вътре.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #2985

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    ПръЦкалките на фаровете тръгват заедно с пръскалките на джама, но само когато фаровете са включени, на габарити не работят. Не могат да се спрат без софтуерна намеса, т.е. от настройките вътре.
    Значи трябва да се поразровя из MES-а да видя дали са спрени от там софтуерно ? В кое меню да ги търся? И преди съм пускал чистачки вечерно време, но не е пръскало и на фара.. Явно нещо е дало фира и затова снощи са пръскали.. Довечера след работа ще пробвам пак да видя как ще е положението.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 199 of 308 FirstFirst ... 99149189197198199200201209249299 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •