Page 201 of 308 FirstFirst ... 101151191199200201202203211251301 ... LastLast
Results 3,001 to 3,015 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3001
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колеги, я дайте малко акъл, че един колега я закъса след смяна на маслени повдигачи на 1,9
    jtdm- ако коляновия вал е на белега за зацепване, разпределителния вал бяга от белега с 3 зъба и обратно. Да не би да има някаква последователност при поставяне на капака на клапаните която е объркана.

    Проблема е решен "белезете" при коляновия вал се оказа, че не са белези, с инструмент за зацепване всичко си дойде на място....
    Last edited by marin_mv; 11-12-2018 at 19:21.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  2. #3002
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Шпонката, която фиксира демпферната шайба, ли взехте за белег?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #3003
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Някой може ли да удари едно рамо с намирането на това: Fiat/Alfa №71740641
    В АУ искат 83 лева са тези три уплатнения.
    В ибей намерих цял комплект за 45 евро с доставката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 8F6F81E8-7BCE-4CCD-9FD7-48A9F3545CA9.jpg   271FC23C-D34E-47C3-BB66-9371D6BBC435.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #3004

    Default

    Смяна на :

    1. Термостат Behr - 78 лева
    2. Преден ляв и десен подкалници- 56 лева общо
    3. Стабилизиращ тампон на двигателя (дългия/големия) - 160 лева с доставка от Италия
    Досипване на антифриз -20 лева за 2 литра.

    Труд за смяна = 80лв

    Принудителна/наложителна смяна на три броя тънки маркучи ricambi originali за термостат 160 лева с доставка, доставката =40 лв, маркучета 120 лева.
    Труд за смяната им- 30 лева.

    Антифриз 30лв 3 литра

    С Тея маркучета за термостата се изприщих- в Е-пера излизат по номера на Вин с едни номера, в английска страница за алфа части с други номера(има и снимки, ама като не съм ги виждал дали са тези), направих поръчка в немска фирма car parts или нещо подобно - дойдеха на 9-тия ден от деня на поръчката в интернет, гледам други номера, като в приложената разпечатка на поръчката немеца задраскал моите номера и синаписал негови- е съвпадаха с тези от английската страница.До монтажа не бях сигурен дали съм ги уцелил.
    Обаждах се в ТиН - имате ли ги ?
    -Имаме ги.
    - кога можете да ми ги доставите и на каква цена ?
    - 53лв, 58лв, 55 лв, срок за доставка 2 седмици.

    Алоооу... Нали ги имате к'во са теа 2 седмици аз от Англия като ги поръчам ще дойдат за 8-9 дни...
    Идват празници, ще пътувам!

    На ТиН това им беше първо и последно обаждане от мен...

    Имам запаметени поне 20-на интернет страници за резервни части на алфа...

    Общо всичко 614 лева.
    Last edited by alfa racer GTA; 20-12-2018 at 21:34.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #3005

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Принудителна/наложителна смяна на три броя тънки маркучи ricambi originali за термостат 160 лева с доставка, доставката =40 лв, маркучета 120 лева.
    Труд за смяната им- 30 лева.
    В който и магазин/сервиз за газови уредби да беше влязъл, щяха да ти извадят всякакви диаметри маркучи устойчиви на антифриз по 5-10 лева метъра.
    Добронамерен съвет само давам, може да не си се сетил.

    Иначе с оригинала си е най-хубаво.

  6. #3006
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    В който и магазин/сервиз за газови уредби да беше влязъл, щяха да ти извадят всякакви диаметри маркучи устойчиви на антифриз по 5-10 лева метъра.
    Добронамерен съвет само давам, може да не си се сетил.

    Иначе с оригинала си е най-хубаво.
    Мхм. И с бърза връзка за 159.



    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #3007

    Default

    Всичко може да измисли българския гений.
    На мен маркуча за съединителя ми го направиха в един хидравличен сервиз за трактори и багери.
    30 лева, два часа, стана идеално, две години карам вече.

    Италианците ми искаха 150лв и 10 дни доставка...
    И той беше със специфични краища.

  8. #3008
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Всичко може да измисли българския гений.
    На мен маркуча за съединителя ми го направиха в един хидравличен сервиз за трактори и багери.
    30 лева, два часа, стана идеално, две години карам вече.

    Италианците ми искаха 150лв и 10 дни доставка...
    И той беше със специфични краища.
    Стига бе.....!!!!!...ти пак изтрепа рибата....скоби, тел, в най лошият случай, две свински опашки и си ти..........усещаш ли се какви ги приказваш...маркуч за съединителя, или за хидравликата ти щамповаха в МТС-то...?...използвайки старите ти накрайници, или и тях изработиха......?.......бегай да ти изработят маркучите, дет ти показа скрапера....ще успеете.....ако мазнете леко със селиконче, и по силно прихванете с тел....ще се получи временно....))....а престани.....или ми кажи в кое Плевенско МТС....да ходя да си спретна една бегачка...просто ми звучиш много грамотно и сам възхитен от твоите идеи....а и ако ми кажеш до къде стигна със засилването на 156 тс.....направо ще ти стана фен.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #3009
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ее Боби, какво против имаш телтЪ и свинЦките опашки ?
    Те са незаменим асортимент на всеки квартален автогуру

    Пс Ако погледнем от сериозната страна на нещата, няма лошо да имаш под ръка в колата такива неща, не се знае кога може да те приберат от пътя при авария, но само толкова.
    Относно правения маркуч, аз лично съм сменял доста правени маркучи по багери и разни подобни земекопни машини, но там няма много варианти и избор когато машината е на обект. Вадиш стария, отиваш да го ремонтират и се връщаш по най-бързия начин, защото машината трябва да копае. Примерно в една такава машина има около 30-40 различни по вид, дължина, дебелина и накрайници хидравлични маркуча, няма как да имаш всички в резерв постоянно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #3010

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Стига бе.....!!!!!...ти пак изтрепа рибата....скоби, тел, в най лошият случай, две свински опашки и си ти..........усещаш ли се какви ги приказваш...маркуч за съединителя, или за хидравликата ти щамповаха в МТС-то...?...използвайки старите ти накрайници, или и тях изработиха......?

    Хаха, бях сигурен, че ще ме цитираш... толкова си прозрачен, само гледаш как да се заядеш... Само че нямаш акъла и знанията, за да се заяждаш успешно

    Първо, не става дума за никакви свински опашки, скоби или тел.
    Второ, не се казва "щамповане" , а кербоване и го правят със специална машина.
    Кербоваха ми нов маркуч със старите накрайници. Два-три пъти по-дебел и по-твърд от оригиналния. Гарантираха ми че ще надживее колата. Държи над 180 bar-a. Ти колко bar-a мислиш че можеш да направиш с лявото си краче? 7-8-10? Ходи в библиотеката първо да прочетеш какво е bar... Съмненията ти относно надеждността са напълно безпочвени.

    И друг път си напиши домашното преди да се изказваш неподготвен. Сигурен съм, че са ти останали доста ненаписани домашни от 7 клас нагоре.

  11. #3011
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Хаха, бях сигурен, че ще ме цитираш... толкова си прозрачен, само гледаш как да се заядеш... Само че нямаш акъла и знанията, за да се заяждаш успешно

    Първо, не става дума за никакви свински опашки, скоби или тел.
    Второ, не се казва "щамповане" , а кербоване и го правят със специална машина.
    Кербоваха ми нов маркуч със старите накрайници. Два-три пъти по-дебел и по-твърд от оригиналния. Гарантираха ми че ще надживее колата. Държи над 180 bar-a. Ти колко bar-a мислиш че можеш да направиш с лявото си краче? 7-8-10? Ходи в библиотеката първо да прочетеш какво е bar... Съмненията ти относно надеждността са напълно безпочвени.

    И друг път си напиши домашното преди да се изказваш неподготвен. Сигурен съм, че са ти останали доста ненаписани домашни от 7 клас нагоре.
    Оф.... нали обеща да не ми отговаряш, за което ти благодарих в друга тема..... ама пусти сърбежи много те дразнят.... 😃
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #3012
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ее Боби, какво против имаш телтЪ и свинЦките опашки ?
    Те са незаменим асортимент на всеки квартален автогуру

    Пс Ако погледнем от сериозната страна на нещата, няма лошо да имаш под ръка в колата такива неща, не се знае кога може да те приберат от пътя при авария, но само толкова.
    Относно правения маркуч, аз лично съм сменял доста правени маркучи по багери и разни подобни земекопни машини, но там няма много варианти и избор когато машината е на обект. Вадиш стария, отиваш да го ремонтират и се връщаш по най-бързия начин, защото машината трябва да копае. Примерно в една такава машина има около 30-40 различни по вид, дължина, дебелина и накрайници хидравлични маркуча, няма как да имаш всички в резерв постоянно.
    Не разбра иронията ми спрямо индивида dhtj....както и да е...ти намесваш съвсем други неща...аз съм против тънката лайсна, иначе казано цигания....например преди време ми протече датчика за налягане на маслото на 155-та....имах три варианта:
    1. ...0.80ст, до 1.60лв,....болт и затапвам отвора....но не показва на таблото....
    2. ..8лв. датчик от Лада, 10-20 лв. за стругар да ми направи преходник и готово, ама не показва вярно....
    3. вариант.....78 лв. за нормален датчик и всичко е ОК....
    познай, кой избрах...?
    И това момче, ще ми говори за лявото краче....о боже мили, аз с него мога да задействам 20 тона преса...)...всичко е механика, не че я отбирам....но се дразня от убежденията, кое е по добре и колко ще изкара ебати....очаквам скоро време нашето момче да открие форумен сервиз....най малко да щампова, пардон, да кербоване спирачни маркучи.....ново производство....и клиенти бол...това неговото е чист баскетбол, я влезе в коша, я не.....
    Аз отивам в библиотеката....))...да почета.....човек се учи, докато е жив.....лошо е когато, някой прихване простотията....
    Last edited by Бобби; 22-12-2018 at 01:51.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #3013
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Разбрах иронията много добре Боби.
    6точки имаш за идеята за виртуален сервиз, помощ по телефона + диагностика в реално време с тий вивър.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #3014
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Весели празници момчета, живи и здрави да сте..dhtj, и за теб се отнася същото.......никога не изпитвам злоба, най малко виртуално....съвсем друго е да те ебавам....)....макар и да те защитавам в някой моменти, който не си разбрал....Наздраве....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #3015

    Default Днес ми се случи нещо странно

    Честита Коледа на всички, много здравен на семейството и близките, и много години с Алфа Ромео.Амин.


    Уточнявам:

    -Миналата зима при спускане от Юндола до Белово около 26 километра, 5-6 километра преди Белово при външна температура около 3-4 градуса и неизправен термостат Behr вътре станаха хладно и по предния прозорец започна конденз.

    -Тази зима, днес, при спускане от Доспат до Пещера(около 66 километра всичко), някои ще е репликират, че Доспат е по-ниско от Широка поляна, е вярно е по-ниско е със...150 метра...Ама след Доспат има изкачаване няколко километра(5,6 или 10-на), след което си е спускане.Та още доста км преди Доспат за около 6-7 км 159-ката си вдигна 90градуса, при околна температура под 0 градуса на сянка(локвите на сянка си бяха замръзнали в 14'00 след обяд когато тръгвах от Огняново.
    Тази година с нов термостaт Behr, сложен преди точно 20-на дни, при Допспат 90-градуса, при излизане от Доспат също.В Доспат температурата беше -1.5 градуса под нулата.Имаше 5-7 или 10км изкачаване, след което следва спускане към Широка поляна.След Доспат имаше леко заледяване и заснежаване на пътя, та затова шофирах на 4-та и повече на 3-та, за да използвам най-вече моторната спирачка, вместо другата, защото така най-малко има шанс да занесе или поднесе.Преди Широка поляна стана -2.5 градуса навън по показания на датчика на колата.На Широка поляна -3.5 под нулата стана навън и пътят още по-заснежен.
    Започнах спускане към Цигов Чарк.По-едно време ми стана леко хладно, при положение че температурата в колата е настроена от климатроника на 21.5 градуса зимата и сега също.Толкова ми е комфортно и не ми се приспива докато шофирам.По ризка .Гледам темепратурата показва 90 градуса(не бяхме стигнали още Цигов чарк) казвам на жената "Да не си настроила нещо твоята част на 19 градуса?На отиване и било топло на 21.5 и нейната част я смъкна на 19 градуса.Тя ми казва "Не, не съм.

    Казвам си, тая температура не ми се струва да е като за 21.5, ама както и да е.Обливат ме хладни вълни в същото време се ми капят капки пот от косата отзад във врата ...

    Стигнахме Цигов чарк, там една патрулка дебне на кръстовището.Поех към Батак.Минах Батак(там беше -1.5 градуса под нулата) и от там към Пещера.По едно време точно преди табелата на Пещера поглеждам температурата на антифриза и гледам 53-55 градуса...Казвам си "тая кола еб@ мамата на новия термостат ...

    Минавам Пещера на 3-та почти по инерция по нанадолното.

    След това газ на трета, 4-та и дори 5-та, температурата се вдигна на 90 градуса.Успокоих темпото.След 5 минути гледам температурата отново пада от 90 на 85 градуса, казвам си е, тая кола вярно прецака и тоя термостат ...
    Докато си казах това, гледам температурата отново започна да се вдига и стигна 90-градуса...

    Тази година поне нямаше конденз по предния прозорец...

    През цялото време когато не съм изкачвал при спускане съм карал на 3-та или 4-та скорост почти по инерция, като използвах моторната спирачка.

    Поне едно 50-на км е било спускането.След това на равното си държеше без проблем 90 градуса.

    Климатроникът беше пуснат през цялото време.

    Гледам Вагините имат същата дилема: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=24&t=238676

    Разход по борд ми даде 6.2 литра на 100км, като по време на изкачването след Доспат беше стигнала 9,7 средно(само извънградско от Огняново до след Доспат, с преминаване през 2-3 села и през Доспат).А не е да не шофирам за удоволствие - при изкачване си я натискам на 4-та най-вече.И чат пат на 3-та, само ако е много стръмно.

    На следващото палене, тези дни ще отида да я напълня догоре да видя колко е реалният разход за около 300км.
    Last edited by alfa racer GTA; 26-12-2018 at 18:33.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 201 of 308 FirstFirst ... 101151191199200201202203211251301 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •