Page 204 of 308 FirstFirst ... 104154194202203204205206214254304 ... LastLast
Results 3,046 to 3,060 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3046

    Default

    Проблема днес сутринта пак си се появи... бях при Румката (отново се доказа като супер точен) и наистина са прави колегите гласували за егр-а Живот и здраве предстои затапване, дотогава пеш

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  2. #3047
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако не се лъжа си писал софтуерно затапен егр ?
    Явно само сфтуерна намеса има ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3048

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ако не се лъжа си писал софтуерно затапен егр ?
    Явно само сфтуерна намеса има ?
    Дам, така мисля. В мултиекускана го дава изключен, но самият егр доколкото разбирам не е затапен... Не знам, другата седмица ще се види

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  4. #3049
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Знаете ли какви са крушките на габарита в задната врата, че една е изгоряла, а не ми се ще първо да разглобяване, а после да купувам?
    Shit happens, sometimes...

  5. #3050

    Default

    Каква задна врата?

    Sportwagon ли е?

    Ако става въпрос за задния стоп крушката за габаритите е 21w/5w комбинирана- се жички в една крушка.21 вата за стопа и 5 за габарита.

    Но напръскайте с контакт спрей или wd40 първо - понякога при влага или зимно време може да не дава добър контакт.
    Last edited by alfa racer GTA; 19-01-2019 at 01:33.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #3051
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Каква задна врата?

    Sportwagon ли е?

    Ако става въпрос за задния стоп крушката за габаритите е 21w/5w комбинирана- се жички в една крушка.21 вата за стопа и 5 за габарита.

    Но напръскайте с но факт спрей или wd40 първо - понякога при влага или зимно време може да не дава добър контакт.
    Мисля,че говори за тази в самия капак на багажника на комбито. Може да се види в оунърс хендбук.по-късно ще пиша
    Last edited by ivo_red; 18-01-2019 at 10:05.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #3052
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Да де, габарита, който е във вратата на комбито. Книжката ми е на немски и не я разбирам, ама ще потърся в нета.
    Shit happens, sometimes...

  8. #3053

    Default

    Английски?

    Дано ти свърши работа:
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #3054
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    P21/5W, благодаря!
    Shit happens, sometimes...

  10. #3055
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Смяна на :

    1. Термостат Behr - 78 лева
    2. Преден ляв и десен подкалници- 56 лева общо
    3. Стабилизиращ тампон на двигателя (дългия/големия) - 160 лева с доставка от Италия
    Досипване на антифриз -20 лева за 2 литра.

    Труд за смяна = 80лв

    Принудителна/наложителна смяна на три броя тънки маркучи ricambi originali за термостат 160 лева с доставка, доставката =40 лв, маркучета 120 лева.
    Труд за смяната им- 30 лева.

    Антифриз 30лв 3 литра

    С Тея маркучета за термостата се изприщих- в Е-пера излизат по номера на Вин с едни номера, в английска страница за алфа части с други номера(има и снимки, ама като не съм ги виждал дали са тези), направих поръчка в немска фирма car parts или нещо подобно - дойдеха на 9-тия ден от деня на поръчката в интернет, гледам други номера, като в приложената разпечатка на поръчката немеца задраскал моите номера и синаписал негови- е съвпадаха с тези от английската страница.До монтажа не бях сигурен дали съм ги уцелил.
    Обаждах се в ТиН - имате ли ги ?
    -Имаме ги.
    - кога можете да ми ги доставите и на каква цена ?
    - 53лв, 58лв, 55 лв, срок за доставка 2 седмици.

    Алоооу... Нали ги имате к'во са теа 2 седмици аз от Англия като ги поръчам ще дойдат за 8-9 дни...
    Идват празници, ще пътувам!

    На ТиН това им беше първо и последно обаждане от мен...

    Имам запаметени поне 20-на интернет страници за резервни части на алфа...

    Общо всичко 614 лева.
    Кои са номерата на тези маркучи?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #3056

    Default

    Поръчах това:

    55228393
    55195625
    55202903
    виж и ел.фактура.




    А дойде това: -виж прикач.файл с хартиена фактура.

    Немецът задраскал с химикал част от цифрите и ги сменил с други.Опулих се като ги получих.

    Оказа се всичко е Originali ricambi, но на опаковките на два от маркучите пишеше "Made in Turkey", a на един "Made in Italy" .

    Предполагам оттам идва и разликата в номерата.Идват от различни заводи и поради това са с разлика в номерата.

    Всички паснаха на 100%.

    В английски сайт ги имат по евтини, но не всичките .Май нямат италианския, защото номерата им съвпадат с тези произведени в Турция.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Заснемане.jpg   пристигнала немска фактура.jpg  
    Last edited by alfa racer GTA; 19-01-2019 at 01:27.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #3057
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Немецът задраскал с химикал част от цифрите и ги сменил с други.
    Немецът Мустафа


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #3058

    Default

    През 1986 г. в Турция Фиат открива Join venture с Коч холдинг .Сега от този завод се изнасят автомобили за САЩ.Предимно така наречените "баничарки", но и новият FIAT Tipo се прави там.Лично за мен ако исках нова кола за 20 000лв това щеше да е изборът ми.

    А ето линка от фирмата от която съм ги купил: http://oe-parts-catalog.genuine-car-...-subaru282.htm

    https://www.carparts-pros.com/

    Тези поддържат на склад над 15000 резервни оригинални и афтърмаркет части.
    Задължително попълваш в заявката номер на рама на автомобила, за да не стане грешка- проверяват, сравняват, ако трябва питат те и тогава изпращат.
    Отделно че е възможно с фейслифта за "новия двигател" да са променени номерата им в каталозите.

    Всичко си беше опаковано в еднократно отваряеми пликчета с надписи ricambi originali които като се скъсат няма как да се поправят/затворят отново и кутийки с надписи Ricambi originali. A същите части със същите номера, без една(маркуче за термостата) се предлагат и в английския сайт тук: http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/...e___pipe.shtml

    А пратката си я проследих в реално време по товарителница на DHL.

    EKO и ти като един друг от друг форум- "Купуваш равенола от "АТО24 който е собственост на руснаци, а си мислиш че купуваш равенол и че е от немци".

    Ами не. Купувам Равенол VST 5W40 PAO маслоhttps://www.ravenol.de/produkte/verw...sae-5w-40.html от официалния магазин на Равенол в Германия на цена с доставка до България +15/+17 лева (общо за 7 литра) повече от Бардал полусинтетика хидрокрек XTC 5w40 който тук толкова го хвалят.

    Ама понеже е играч, ще продължи да си шофира с хидрокрека ...

    Щото за последно имаше миналата година блокирал двигател на GTV по път за Италфеста при шофиране с нормална скорост от 60-80кмч и точно с бардал...Същото и за мотула...Продават бутилки с отлепящи се етикети, без щампа на бутилката за номер, дата, час и минута на производството,,,

    Някой хора правят милиони от менте масла, други правят двигатели ...
    Last edited by alfa racer GTA; 19-01-2019 at 12:26.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #3059
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Рацер, исках да кажа, че турците на които някога викахме "гастарбайтери", понастоящем, в Германия, притежават сервизи, пицарии, кафенета, хотели..........

    А гастарбайтерите сме ние.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #3060

    Default

    Здравейте, имам питанка Както карах колата ( 159 2,4 Qtronic) и автомата не искаше да сменя от 4-та на 5-та. вдигаше си оборотите до 2500-600 но не сменяше на 5-та. По принцип сменя около 2000 оборота. Изключих колата и се оправи. На следващото палене пак ми направи веднъж такъв проблем, но я стъпках хубаво и си смени скоростите. Не изписва грешка на MES. Забелязах, че когато е на 6-та скорост, индикацията в MES е, че е на 5-та. Не знам дали е нормално? Всички скорости си ги отчиташе правилно и накрая от 5-та на 6-та си седи индикация, че е на 5-та скорост.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 204 of 308 FirstFirst ... 104154194202203204205206214254304 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •