Page 21 of 308 FirstFirst ... 1119202122233171121 ... LastLast
Results 301 to 315 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #301
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    Да се включа и аз като нов във форума.
    Съвсем скоро си взех една 159-ка 2,4 JTDm и още докато я разучавах ето ти и първия проблем - при палене започна да ми изписва ABS not available, които надпис изчезваше като заработи двигателя.
    Дотук добре, както казвал падащия от 10-я етаж, но вчера освен този надпис ми изписа, че липсват и VDC, ASR и Hill Holder-a, и този път надписа си остана, светнаха и индикаторите на таблото.
    Закарах я на майстор и се оказа, че си е заминал предния десен датчик на ABS-a. Всичко много хубаво, но се оказа, че магазините които обиколих такъв датчик няма наличен, а само по поръчка която траела поне месец, а пък не ми се кара в това време така.
    Въпросът е - има ли магазин където се поддържат наличности от части или всичко става с поръчка?
    Не ми се вярва да е от датчика, но все пак имам такъв датчик и струва стотина лева
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #302
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    По-скоро от акумулатора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #303
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Харесвам 159 (но предпочитам фаровете на 156 фейс) и започнах да се позаглеждам и тук. И виждам същото - купуват се коли на старо и се започват от едни проблеми, които са ясни още при купуването. Един от тях е, е колите обикновено се продават със скапани - не, с много скапани акумулатори. И всеки се услушва да го смени. А после идват грешка тук, грешка там, смени това, смени онова ... И проблемът остава
    А после Алфите били скапани

  4. #304
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    На мен това ми се случи преди 2 седмици. Датчика беше проблема. В специализираните сервизи го има.

    2.4JTDm

  5. #305
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Не ми се вярва да е от датчика, но все пак имам такъв датчик и струва стотина лева
    Quote Originally Posted by Mury View Post
    По-скоро от акумулатора
    Баш датчика си беше проблема. Беше протрита платстмасата на корпуса му и е дал накъсо.

  6. #306

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    Да се включа и аз като нов във форума.
    Съвсем скоро си взех една 159-ка 2,4 JTDm и още докато я разучавах ето ти и първия проблем - при палене започна да ми изписва ABS not available, които надпис изчезваше като заработи двигателя.
    Дотук добре, както казвал падащия от 10-я етаж, но вчера освен този надпис ми изписа, че липсват и VDC, ASR и Hill Holder-a, и този път надписа си остана, светнаха и индикаторите на таблото.
    Закарах я на майстор и се оказа, че си е заминал предния десен датчик на ABS-a. Всичко много хубаво, но се оказа, че магазините които обиколих такъв датчик няма наличен, а само по поръчка която траела поне месец, а пък не ми се кара в това време така.
    Въпросът е - има ли магазин където се поддържат наличности от части или всичко става с поръчка?
    и на мен ми светва така АБС-а по абсолютно същия начин! Ще се гледа датчика!

  7. #307
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    Баш датчика си беше проблема. Беше протрита платстмасата на корпуса му и е дал накъсо.
    Това си е изключение приятелю някой бездарник е убъркал нещо
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #308
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Това си е изключение приятелю някой бездарник е убъркал нещо
    Най-вероятно,същите работи се случват и с предните машинки за фаровете,някой бездарник като Обърка планката,и се чупи биалетката
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #309
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Това си е изключение приятелю някой бездарник е убъркал нещо
    Сигурно си прав, знам ли... Бездарникът тогава е работник от завода-производител

  10. #310
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    Сигурно си прав, знам ли... Бездарникът тогава е работник от завода-производител
    Ти какво си мислиш,че там няма такива ли..............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #311
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Има, има и то много!
    EX 156 1.6 TS

  12. #312
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Да използвам темата, за да попитам нещо...
    До сега не ми е правило впечатление, но онзи ден забелязах, че когато включа на контакт, всички уреди по таблото светват и стрелките им показват текущите стойности на параметрите, които мерят - гориво, температура на охл. течност и пр. Единствено бууст метъра показва стойности над нулата, въпреки, че двигателя не е стартиран и няма налягане.
    Когато после стартирам двигателя, и заработи на празен ход, стойностите на бууст метъра остават същите, както при неработещ двигател (не се променят). При подаване на газ, вече започва да отчита разни стойности. Максималната стойност, която ми е отчитал бууст метъра е около 1,5 бара.
    Това ли е нормалния начин на работа на този уред?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #313
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Да използвам темата, за да попитам нещо...
    До сега не ми е правило впечатление, но онзи ден забелязах, че когато включа на контакт, всички уреди по таблото светват и стрелките им показват текущите стойности на параметрите, които мерят - гориво, температура на охл. течност и пр. Единствено бууст метъра показва стойности над нулата, въпреки, че двигателя не е стартиран и няма налягане.
    Когато после стартирам двигателя, и заработи на празен ход, стойностите на бууст метъра остават същите, както при неработещ двигател (не се променят). При подаване на газ, вече започва да отчита разни стойности. Максималната стойност, която ми е отчитал бууст метъра е около 1,5 бара.
    Това ли е нормалния начин на работа на този уред?
    Абсолютно,той показва само надналягане а не абсолютно налягане Демек не показва атмосферното
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #314
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ти какво си мислиш,че там няма такива ли..............
    Едно време Максим Бановски (Аутогама - първият вносител на Алфа в Бг) ми каза - не си взимай не по поръчка кола и такава произведена в понеделник и петък

  15. #315
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Абсолютно не бууст метъра и той трябва да не показва нищо когато колата не работи, тоест да си е във вертикална позиция и само при подаване на газ при запален двигател да показва различни стойности.
    EX 156 1.6 TS

Page 21 of 308 FirstFirst ... 1119202122233171121 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •