Page 238 of 308 FirstFirst ... 138188228236237238239240248288 ... LastLast
Results 3,556 to 3,570 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3556

    Default

    Благодаря.. Реших проблема като взех пробно пробка http://stars94.bg/probka-obezvazdush...Kp5CqfHKUmi1es
    , която се оказа, че е 1:1 резбата Plug and play
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #3557

    Default

    Сега като се съберат почивни дни почвам да ровя по две алфи...
    За 156цата няма да ви питам, щото ми е ясна.

    Ама 159ката ще и разглабям едната задна врата, че не работи ел.стъклото, тва мисля че ще се справя, поне да видя какво е.

    Но на лоста на скоростите ми е скъсана гумичката, която крие празното пространство, в което се плъзга лоста (автомат). Някой правил ли го е това, как се сваля лоста, от къде се намира такава гумичка или ще се наложи да си изрежа от нещо?

  3. #3558

    Default

    Топката с бутона се вадят лесно. Отдолу имаш един лъскав ринг(пластмасов) с нещо тънко го сваляш надолу, после отдолу под топката имаш още един (черен), пак го вадиш, натискаш бутона и топката излиза.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #3559

    Default

    Така е да, мерси.
    А конзолата около лоста се маха като подпъхнеш една пластмасова карта тип "кредитна" откъм ръчната и дръпнеш нагоре със сила. Лоста трябва да е на N.
    Пъха се под ламарината с бутоните за аср, аварийни и врати, а не под пластмасата с бутона спорт.

  5. #3560

    Default

    Задното стъкло не ти работи защото ти е счупен механизма на 90% съм сигурен
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  6. #3561

    Default

    Сигурно, и аз го чувам че клопа по дупките нещо от тая врата.

    Какво се чупеше най-често , едни пластмасови държачи ли?

  7. #3562

    Default

    Аха.

    Ама като ще я отваряш за поправка или поправяй всичко или сменяй с ново.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #3563

    Default

    А намалява ли тракането на тая селскостопанска техника ако има кора под мотора или не?

    Щото при мене липсва и да знам с какъв приоритет да я сложа в списъка с разходите.

  9. #3564
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Кората под мотора ще способства за малко по-бързото загряване на мотора. За тракането, инвестирай в тапи за уши или в силна музика


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #3565

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А намалява ли тракането на тая селскостопанска техника ако има кора под мотора или не?

    Щото при мене липсва и да знам с какъв приоритет да я сложа в списъка с разходите.
    Намалява с правилното масло.

    А кора трябва да имаш.Не че няма форумци и хора със 159-ки които карат без кора, ама се продават и не са скъпи.

    Имам чисто нова, не е оригинална, купивах я защото мислех, че моята е скъсана, ама се оказа че не е.Ако имаш интерес пиши на лични.Мога да пусна и снимки, не слага, не е използвана още си е с етикетите.Не е като оригиналната - тя си е по-дебела, ама не е и на нейната цена .

    А като нямаш кора, имаш ли болтовете/винтовете за кора.И такива имам - купих си ги от чужбина, защото не обичам да имам "рапидки" или както там се наричат.Ако ще слагаш кора си виж отдолу дали поне болтовете с широката сплесната глава ти стоят и си преброй колко от тях стоят и колко ще ти трябват, защото иначе кората може да виси в някоя си част и да я закачаш -било на пред като шофираш, било назад.При мен така беше изпаднала рапидка от някоя "Майстор" който ми е изгубилв един момент пластмасовата кора се беше подвила и опираше в земята.


    А кора трябва да имаш не за друго, а защото като минаваш най-вече зимата през локви или киша и пръсне ледена вода от предните колела на двигателя/картера не му се отразява добре това внезапно изстудяване ...

    За шума в купето си виж дали имаш кече/изолация под предния капак над двигателя( не декоративния) а големия метален който дава достъп до двигателния кош.
    Изолация има между двигателя и пътническото купе от страната на двигателния кош - като отвориш предния капак гледаш там където е блока за управление на свещите зад него.Хванато е с нещо като нитове за ламарината на колата и е черно на цвят(изолацията).

    От три двигателни масла с които съм ползвал тази кола, с бардала 5w40 XTC тракаше най много, та чак звънтене се чуваше.Със селенията и равенола значително по-малко, като с последното и по-меко работи.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #3566

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Кората под мотора ще способства за малко по-бързото загряване на мотора. За тракането, инвестирай в тапи за уши или в силна музика
    Ще измислим някакъв noise cancelling.
    На по-новите тракалници им пускат тракане с обърната звукова вълна през говорителите в купето.

    Ако оставим майтапа на страна, тракането е малък проблем.
    По-трудно ми е да свикна с тежкото купе, тежката предница и твърдия волан. Извънградско и на магистралата е супер, но в града не е готинo за бързо маневриране и шмугване в тесни улички... Малко чувството е, че карам камион.
    А като клопне в некоя дупка така се "гмурка" предницата с тоя петак, че имам чувството че ше потъна под земята.
    Иначе имам документи от някакъв тест на амортисьорите преди 2-3 месеца и всичко е в норма. Просто си е такава колата явно.

  12. #3567

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Имам чисто нова, не е оригинална, купивах я защото мислех, че моята е скъсана, ама се оказа че не е.Ако имаш интерес пиши на лични.Мога да пусна и снимки, не слага, не е използвана още си е с етикетите.Не е като оригиналната - тя си е по-дебела, ама не е и на нейната цена .
    Ок, ще видя какви болтове имам, ще си помисля още малко дали искам да я карам тая кола или ще я продавам и може да направим някаква търговия с тебе за излишните ти чаркове.

  13. #3568

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А намалява ли тракането на тая селскостопанска техника ако има кора под мотора или не?

    Щото при мене липсва и да знам с какъв приоритет да я сложа в списъка с разходите.
    Кога ти трака,когати си отвън ли,защото вътре колата нито трака,нито се чува и усеща като 147 и 156 ?
    Но кора под мотора си сложи....ма така като те слушам,скоро ще я продадеш....та все тая.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #3569

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Кога ти трака,когати си отвън ли,защото вътре колата нито трака,нито се чува и усеща като 147 и 156 ?
    Но кора под мотора си сложи....ма така като те слушам,скоро ще я продадеш....та все тая.
    Tрака отвън повече, да. Но както казах, не е това основния проблем.

    Иначе за продаването не знам още, голяма дилема е.
    Едната кола не става за магистрала, другата не става за града.

    A и ако ще я карам 159ката, за да ми харесва ще трябва да я ремапна, да сложа андроид навигация, зимен комплект гуми с джанти, малко реновиране на кожата и на боята отвън и прочее дреболии, тоест да налея още 2-3 хил лв в нея... Които никой никога няма да оцени. И не съм сигурен дали няма да съжалявам после...

  15. #3570
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ти ще останеш в историята на АР като най-колебаещият се фен


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 238 of 308 FirstFirst ... 138188228236237238239240248288 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •