Page 252 of 308 FirstFirst ... 152202242250251252253254262302 ... LastLast
Results 3,766 to 3,780 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #3766

    Default

    Има намаление 40% днес на дискове и накладки ей тук: https://www.pkwteile.de/autoteile/al...2/bremsscheibe . Дискове АТЕ предни 330мм за 100 кинта единият. На накладките намалението е само 20%
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #3767

    Default

    Това е същото приложение като AutoDoc, цените и промоциите са идентични и винаги са еднакви на едни и същи артикули. Демек едно и също е Без промоцията от 40% предните АТЕ са около 60-65евро... сега са 55 мижи да те лажем е всичко, но все пак има някаква файда, ако се вземат 4бр.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3768

    Default

    Не е така.Виждал съм ги и по 150лв предните и по 179 лв на тази и на страницата за която говориш.Аз моите ги "купих" през форумен сервиз и заплатих само за предни дискове АТЕ(обикновенните) + накладки обикновенни АТЕ + труд = 540 лв.

    Сега преден диск можеш да закупиш за 101-102 лева.С предни накладки по -малко от 300лв за два предни диска + комплект накладки.

    За 540 лв с монтажа им можех да закупя спортни АТЕ дискове с дупки и бразди.Не че много съм приритал, като натискам спирачка, да "се включва озвучаването", но все пак фактът си е факт...

    Поне го следя редовно, а от няколко месеца им "дадох възможност" да ми пращат съобщения за намаленият и от време на време по телефона ми цъфне някое намаление.

    Оня ден ми изпратиха на телефона оферта за окачване с 27% намаление= амортисьори, тампони, пружини и т.н. и цената на 4 бр. предни+задни амортисьори + 4 бр пружини всичко Сакс за общо 720лв.

    В интерес на истината изгледах една камара клипове за амове и пружини, но мисля че автомеханика ми е прав - нямам нужда от смяна на амове и пружини засега.Но покрай гледането намерих още една марка на която евентуално да обърна внимание за в бъдеще за амове+пружини и със сигурност за останалото окачаване.

    Във всички случаи ще следя написаното от вас за амове и пружини.
    Last edited by alfa racer GTA; 23-04-2020 at 22:07.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #3769

    Default

    Същото е и аз получавам известия от АутоДок и точно на тая промоция от 27% за която говориш си поръчах амортисьори и пружини. Поне 7-8 сайта за онлайн поръчки знам и всички са еднакви. Ако е както казваш как аджеба една и съща част липсва във всички сайтове или пък друго, информацията им е идентична. Или пък трето, отваряш някой от тия сайтове и веднага ти излиза предложение за инсталация на някое от приложенията.... именно заради това, че са навързани и работят с една складова база.
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20200424-074038.jpg 
Views:	14 
Size:	13.0 KB 
ID:	171317

    Няма значение, не обичам да споря
    Last edited by undy; 24-04-2020 at 07:42.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #3770

    Default

    Една част "са навързани", друга не са.

    Аутодок-а им гледам фирмите когато ми дойдат частите.
    Едната е "Аутодок", втората е "Аутодок1" гмхб или каквото им е съкращението, но има и други не са само тези.

    Досега съм поръчвал поне от 3 различни търговеца - когато го няма при единият, при другият.Декември 2018г. ми се наложи спешно да поръчвам 3бр. маркучета за термостат като ми оставаха 17 дни до Коледа (пътуване) с направена предварителна резервация.
    Първо се обадих "на първия" в София+а може би и в България) магазин за изцяло и само резервни части за италиански автомобили започнал дейност още 1992г.Който е имал алфа през 1999-2001 и преди това и е поръчвал части се сеща за кой магазин говоря.
    Тези първо ми обявиха цена за 3 маркучета 260лв и второ като им казах че на другия ден искам да си взема от куриер ми отговориха "А-а-а-а-а....Ама тонпри нас се работи с поръчка!" . И като ги попитах колко време ще я чакам тази поръчка отговорът им беше "Минимумът е 2 седмици" -просто затворих телефона. За 2 седмици ще си хвана самолета ще отида на Малдивите в Индийския океан и ще се върна и техните части още няма да са "пристигнали" .Ако правят така бизнес са живи умрели - да им платя парите предварително и да ги чакам те с моите пари да "въртят бизнес"...

    И не, не се доверявам само на тези имам още един куп запаметени страници и гледам дали конкретната част я имат в наличност или не и решавам.

    За разлика от услугата на зъболекар, бояджия, дърводелец, адвокат - една стока от един производител от който и търговец да я поръчал качеството е еднакво, стига да внимаваш да не е менте, но от оборотни интернет търговци това просто не се случва, защото държат на доброто си име, за да запазят високите си обороти и печалби.

    Та тогава тези маркучета ги поръчах от немска фирма, която като се поразрових видях че са започнали като таксиметрова такава във Франкфурт и в един момент са си направили втора фирма само за ремонти на такситата и за търговия с резервни части, защото така им е било по изгодно. Само о номерата на шасито ми и с 2 погрешни ОЕМ номера от 3 дадени им от мен бяха задраскали/коригирали погрешните номера и ми бяха изпратили точните дати за колата.Явно този който е изпълнявал поръчката е знаел точно какво трябва за тази кола, а не е някоя кифла в колцентъра някъде си...
    Използвайте интернет магазините- не боли, дори има голяма полза при спестяването на пари.По същият начин си намерих и блок за свещите от първоначална цена 188лева за само 47лв с доставка куриер и то оригинална част на БОШ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #3771

    Default

    Имах предвид онлайн магазини/сайтове, които имат приложение за телефон в случая AutoDoc. И с отварянето им, директно ти предлага инсталация на телефона.
    Пример https://www.avtochastionline24.bg/ Отвори го през телефона и ще разбереш какво дрънкам.

    А не всички онлайн магазини в света за които ти говориш.
    Last edited by undy; 24-04-2020 at 10:33.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #3772

    Default

    Всички тези teile-meile, avtochasti24, autodoc имат много сходен интерфейс, и не случайно:

    От страниците им с общите условия:

    https://www.avtochastionline24.bg/obsi-uslovia
    Отказа си може да изпратите на адрес: Autodoc GmbH, Josef-Orlopp-Straße 55, 10365 Берлин, Германия, по факс: +49 30 208 478 250 или на имейл: info@avtochastionline24.bg
    https://www.pkwteile.de/agb
    Ihr Vertragspartner für alle Bestellungen auf unserer Webseite ist

    Autodoc GmbH
    Josef-Orlopp-Straße 55
    10365 Berlin



  8. #3773

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Всички тези teile-meile, avtochasti24, autodoc имат много сходен интерфейс, и не случайно:

    От страниците им с общите условия:

    https://www.avtochastionline24.bg/obsi-uslovia


    https://www.pkwteile.de/agb
    Това имах предвид, благодаря ��
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #3774
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Онзи ден забелязах теч от тройника, който се включва в лагер помпата. На тръбичката на самата лагер помпа има един пластмасов фитинг с гумичка накрая, който уплътнява и не позволява спирачна течност да изтича. Click image for larger version. 

Name:	fitting2.jpg 
Views:	24 
Size:	14.1 KB 
ID:	171333. Та тази гумичка накрая беше повредена ( най-вероятно при закачането на помпата) и съответно имаше загуба на спирачна течност в сравнително големи размери. След доста търсене успях да се докопам до номер за тази гумичка. Оригинален на Опел е този: 9200965, също така има и оригинален комплект на Фолксваген с две такива гумички и два о-пръстена с номер: 1К0798741. за целият пластмасов фитинг намерих номер ECC215615B. Самата смяна на гумичката не е много сложна, трябва да се махне акумулатора и стойката му и после всичко се разкрива. Проблема идва след като се смени гумичката да се закачи тройника, тъй като всичко е стегнато и трябва да се натиска към двигателя, а когато се натиска натам цялата тръбичка потъва в камбаната на кутията и не може да се сложи осигуряващия пръстен Click image for larger version. 

Name:	648-27-800.jpg 
Views:	30 
Size:	49.8 KB 
ID:	171334. С доста псувни и помощта на отвертка някак си успях да сглобя цялата щуротия. После задължително обезвъздушаване и връщане обратно на стойката и акумулатора. По местата, които проверих намерих гумичката само с поръчка на невероятната цена от 7,70лв.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  10. #3775

    Default

    Браво колега-авиомеханик.

    Възхищавам се и се радвам на такива колеги които сами си правят колите.


    Аз нямам тези технически умения (и място където да ремонтирам) засега.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #3776

    Default

    Колеги, има ли разлика в самите накладки за моделите до 2007 и след 2007, освен че след 2007 са с един датчик, а преди 2007 са с 2 ?
    https://www.autodoc.bg/ate/956439
    https://www.autodoc.bg/ate/956438
    И каква е причината накладките с 2 датчика да са по-евтини от накладките с 1 ?!
    Възможно ли е да се вземат по-евтините с 2 датчика и кабела на дясната накладка просто да се изреже ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #3777
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    ...Възможно ли е да се вземат по-евтините с 2 датчика и кабела на дясната накладка просто да се изреже ?
    Да, възможно е, но вместо да се реже, е по-добре да се свържат двата "датчика" в паралел. Така, която накладка се износи първа, ще светне алармата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #3778
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Колеги, смених 2та лагера на главините. Утре ще сменя висящия лагер, но ако продължи шума и се окажат лагерите на диференциала трудно ли се сменят? И по-точно как. Трябва ли да се свали капака, който покрива диференциала или може през дупките на полуоските? И ако се сваля капака, ще стане ли без да се сваля моста?

  14. #3779

    Default

    https://www.kfzteile24.de/ersatzteil...931&pv=unipv12\
    Някой пазарувал ли е от въпросният сайт ?
    Цените ми изглеждат доста по-ниски от другите сайтове и аутодок?
    Четох, че били в топ5 на онлайн магазините в Германия, но дали някой има опит с тях ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  15. #3780
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by dddimitrovvv View Post
    Колеги, смених 2та лагера на главините. Утре ще сменя висящия лагер, но ако продължи шума и се окажат лагерите на диференциала трудно ли се сменят? И по-точно как. Трябва ли да се свали капака, който покрива диференциала или може през дупките на полуоските? И ако се сваля капака, ще стане ли без да се сваля моста?
    Трябва да се свали и отвори цялата кутия за да се сменят лагерите, което не е кой знае каква философия, но си е времеемко.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

Page 252 of 308 FirstFirst ... 152202242250251252253254262302 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •