Page 4 of 308 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 46 to 60 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #46
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Искам и аз да използвам темата за да задам тук 1-2 въпроса.
    1 - пръскалките за фаровете не работят, т.е не пръскат, а би трябвало да се включват заедно с тези за предното стъкло, при включени къси светлини. Къде да търся проблема?
    2 - как се регулират пръскалките за предното стъкло, защото едната пръска направо в/у покрива на автомобила? Опитах се да ги въртя на ръка - не помръдват. Не исках да ги насилвам, защото са пластмасови и се опасявам да не ми останат в ръчичките. Отделно, че са под предния капак и е малко труден достъпа до тях.

    Извинявам се, ако въпросите ми Ви звучат "малоумно", но пък аз се чувствам като индианец...

    П.П.
    става въпрос за Алфа 159 1.9 JTDm
    Аз съм имал случай с неработещи пръскалки на фаровете,беше запушен тройника който разделя течноста към двете пръскалки,и отделно на едната линия и беше блокирал клапана.Другото Бобо ти го е казал,с по тънка отвертка ги ръчкай
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #47
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз съм имал случай с неработещи пръскалки на фаровете,беше запушен тройника който разделя течноста към двете пръскалки,и отделно на едната линия и беше блокирал клапана.Другото Бобо ти го е казал,с по тънка отвертка ги ръчкай
    Абе тройника на 159 за да се запуши трябва да глътне костилка от маслина
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #48
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Абе тройника на 159 за да се запуши трябва да глътне костилка от маслина
    Така е ,ма кат блокира клапана е същото,нема отблокиране,аз говоря за кола втора ръка седяла 1 година по автосалони за да се продава
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #49
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Така е ,ма кат блокира клапана е същото,нема отблокиране,аз говоря за кола втора ръка седяла 1 година по автосалони за да се продава
    Специално този екземпляр не се е заседявал, а е бил каран... и то юнашки.
    Предните дискове бяха станали на вестник, а за накладките няма и да споменавам.
    Само за статистиката - колата бе на почти 82 000 км.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Специално този екземпляр не се е заседявал, а е бил каран... и то юнашки.
    Предните дискове бяха станали на вестник, а за накладките няма и да споменавам.
    Само за статистиката - колата бе на почти 82 000 км.
    Колега сподели повече за автомобила тук год . цвят . ниво на обурудване ,мотор и т.н па ако може и снимки.?:
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #51
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Колега сподели повече за автомобила тук год . цвят . ниво на обурудване ,мотор и т.н па ако може и снимки.?:
    Честно казано не съм запознат много добре със 159-ките и кое ниво на оборудване как се нарича и какво включва.
    В общи линии обаче мога да сведа следната информация:
    - Алфа Ромео 159, 1.9 JTDm - 2006 год. Цвят черен, 17" джанти, кожен салон (жълто-кремав на цвят), ел. подгряване на седалките, аудио система BOSE, круиз контрол, ксенонови къси светлини с автоматично регулиране на височината и разни др копчета . Не знам дали има блутуут система, но има някаква тел.слушалка нарисувана на копчето за регулиране звука на аудиото, разположено на волана.

    Утре ще кача и няколко снимки.

    EDIT:
    ето и снимките. Качеството им е ужасно, защото ги правих снощи, на прибиране от работа.
    Извинявам се на Mury, че му оспамих темата! Надявам се да не се сърди много
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image0513.jpg   Image0514.jpg   Image0515.jpg  
    Last edited by Z:)m; 16-02-2011 at 14:48.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #52
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Аз пък от петък съм с това, благодарение на pininfarina
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF2277.JPG  
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #53
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Аз съм така от 3 месеца само дето монтирах дневните не под , а върху никелираните лайсни и ги вързах заедно с габаритите на които пък сложих и диодни крушки с по пет диода.Стана много добре защото светлината от дневните се отразява и в самата никелирана лайсна под нея , а заедно с диодните габарити свети доста добре ,като си карам така денем без въобще да пускам късите.Ще кача и снимки утре.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P210211_17.11.jpg   P210211_17.11_[01].jpg   P210211_17.12.jpg   P210211_17.12_[01].jpg   P210211_17.12_[02].jpg  

    Last edited by alfageorgi; 22-02-2011 at 13:41.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  9. #54
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Те нали се водят "Дневни светлини", не ни трябват късите. Проблема е, че трябва да се мерят разстояния, има изисквания за 60см между двете. Мойте ги вързах да се включват на бензиновата помпа, не на габаритите, щото имам проблем с копчето на светлините и съм го оставил на авто. Много ярко светят обаче през нощта, не знам дали КАТ няма да правят проблем, независимо че имам сертификат. Btw най-накрая си намерих диоди за габаритите, които да не показват грешка на чека.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #55
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Извиняваите за поста ми, но следя раздела, мисля да купувам скоро една 159 и тукмо прочетох за тея габарити. Ако може някакво инфо и откъде да си набавим

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #56
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default Обслужване на 2,4JTDM.

    Някой може ли да каже колко излиза и на колко км се сменят ремъците и ролките на този мотор?

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Абе честно казано така както и аз ги монтирах двете дневни светлини не бяха в границите съгласно това Правило 48 рев.5 на ИКЕ -ООН в отстоянието от външните им краища до двата края на автомобила -400мм.т.к. то бе повече.Между тях си ги имаше 600 мм.,за височината няма проблем.Именно за да спазвам всичко с точност сложих диодите на мястото на габаритите и ги вързах заедно с дневните.В това положение вече копче не могат да ми кажат т.к.са изпълнени изискванията защото средната секция на фара където са диодите на габарита , както и мигачите вече са на по-малко от 400 мм от двата края на автомобила, но съм сигурен , че 99.9% от полицаите не знаят нищо за това правило.Алтернативата да слагам дневните отдолу около халогените над или под тях на бронята изобщо не ме кефи.
    Last edited by alfageorgi; 20-02-2011 at 23:15.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  13. #58
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Те нали се водят "Дневни светлини", не ни трябват късите. Проблема е, че трябва да се мерят разстояния, има изисквания за 60см между двете. Мойте ги вързах да се включват на бензиновата помпа, не на габаритите, щото имам проблем с копчето на светлините и съм го оставил на авто. Много ярко светят обаче през нощта, не знам дали КАТ няма да правят проблем, независимо че имам сертификат. Btw най-накрая си намерих диоди за габаритите, които да не показват грешка на чека.
    ООО, кажи ги тея диоди, обиколил съм сумати еладжии и никой не помага.

    2.4JTDm

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    ООО, кажи ги тея диоди, обиколил съм сумати еладжии и никой не помага.
    Верно и аз изкам да знам да тези диоди от каде да си купя ,а иначе по темата която се заформи за дневните светлини аз съм твърдо против просто не ми харесва как стои на колата изглежда ми като накичен ТИР ..!?
    Не изкам никой да се обижда сега от колегите това си е мое мнение просто на мен ни ми харесва -иначе към боянски нека сподели от къде си взе диодите за габаритите.!?
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    ООО, кажи ги тея диоди, обиколил съм сумати еладжии и никой не помага.
    Верно и аз изкам да знам да тези диоди от каде да си купя ,а иначе по темата която се заформи за дневните светлини аз съм твърдо против просто не ми харесва как стои на колата изглежда ми като накичен ТИР ..!?
    Не изкам никой да се обижда сега от колегите това си е мое мнение просто на мен ни ми харесва -иначе към боянски нека сподели от къде си взе диодите за габаритите.!?
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 4 of 308 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •