Page 5 of 308 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 61 to 75 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #61
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Верно и аз изкам да знам да тези диоди от каде да си купя ,а иначе по темата която се заформи за дневните светлини аз съм твърдо против просто не ми харесва как стои на колата изглежда ми като накичен ТИР ..!?
    Не изкам никой да се обижда сега от колегите това си е мое мнение просто на мен ни ми харесва -иначе към боянски нека сподели от къде си взе диодите за габаритите.!?
    Аз съм на същото мнение за дневните светлини,иначе аз си карам на фарове,и съм с обикновенни крушки,харесва ми как светят фаровете,затова се отказах да слагам китайски ксенон.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #62
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Понеже ксенона ми е минимум 90лв единия, по-изгодно ми излезе да сложа Дневни светлини. Грозно или не- на мене ми харесва как свети, на жена ми -не й харесва, ама то дето има една приказка:" мненията са като дупетата- всеки си има по едно". А за диодите за габарити, точно под носа ни са:http://www.bktuning.net/
    Last edited by boian; 22-02-2011 at 19:01.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Понеже ксенона ми е минимум 90лв единия, по-изгодно ми излезе да сложа Дневни светлини. Грозно или не- на мене ми харесва как свети, на жена ми -не й харесва, ама то дето има една приказка:" мненията са като дупетата- всеки си има по едно". А за диодите за габарити, точно под носа ни са:http://www.bktuning.net/
    Точно така боянски ,аз затова казвам да не си обиди някой и смятам не си го взел навътре ,обаче аз смятам сега да слагам ксенон на 159 -ката и чип скоро и ако може да споделиш на л.с какъв ти е ксенона и къде сложи чипа на колата ,че много натовархиме темата тука....спааам здраво

    Поздрави и мерси предварително за отговора.!?
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Понеже ксенона ми е минимум 90лв единия, по-изгодно ми излезе да сложа Дневни светлини. Грозно или не- на мене ми харесва как свети, на жена ми -не й харесва, ама то дето има една приказка:" мненията са като дупетата- всеки си има по едно". А за диодите за габарити, точно под носа ни са:http://www.bktuning.net/
    Точно така боянски ,аз затова казвам да не си обиди някой и смятам не си го взел навътре ,обаче аз смятам сега да слагам ксенон на 159 -ката и чип скоро и ако може да споделиш на л.с какъв ти е ксенона и къде сложи чипа на колата ,че много натовархиме темата тука....спааам здраво

    Поздрави и мерси предварително за отговора.!?
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #65
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Понеже ксенона ми е минимум 90лв единия, по-изгодно ми излезе да сложа Дневни светлини. Грозно или не- на мене ми харесва как свети, на жена ми -не й харесва, ама то дето има една приказка:" мненията са като дупетата- всеки си има по едно". А за диодите за габарити, точно под носа ни са:http://www.bktuning.net/
    Абе не знам при теб , но при мен точно с такива диодни крушки за габаритите чека си светеше , дори и след като към тях вързах и дневните светлини защото консумацията е много малка , та се наложи да правим едни номера по включване на допълнително съпротивление по веригата за да имитираме товара от 5 вата на обикновените крушки.Иначе дневните ги сложих точно заради това да не си прецакам ксенона цяла зима с постоянно включване и изключване, че едната крушка само която е с вграден баласт е около 100 лв.даже и китайските.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  6. #66

    Default

    Мнението ми се е дублирало, за което се извинявам ако може някой от модераторите да го изтрие и това също.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #67
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    На по-горе цитирания сайт има точно диодни крушки за габарити, на които чека не отчита грешкаhttp://www.bktuning.net/Photos/Lights/Bulbs/T10CB.jpg. Моя ксенон си е фабричен с бленда /биксенон/, обаче крушката ми е D1S = 90лв. Относно чипа, не съм писал, че имам, но като се видим ще си говорим
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #68
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    На по-горе цитирания сайт има точно диодни крушки за габарити, на които чека не отчита грешкаhttp://www.bktuning.net/Photos/Lights/Bulbs/T10CB.jpg. Моя ксенон си е фабричен с бленда /биксенон/, обаче крушката ми е D1S = 90лв. Относно чипа, не съм писал, че имам, но като се видим ще си говорим
    Е сега като гледах внимателно сайта наистина се оказва , че съм взел от другите -тези в дясно от посочените от теб , с 5-те диода /макар в обявата да са ги писали с 9/, но без функцията за лъгане на чека.Карай , аз и така се оправих.Ксенона ми е същия като при теб.Даже имам и бонус още при покупката , продавача ми даде и резервна ксенонова крушка , но честно казано не съм я и пробвал и не знам дали въобще работи , но е точно филипса от сайта който си посочил
    Last edited by alfageorgi; 23-02-2011 at 01:25.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  9. #69
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Вече и аз съм с диодните крушки. Супер е!! 10х колега.

    2.4JTDm

  10. #70
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Смяна задна дясна лагер главина-250 лв.от Аутоплюс-СНР/за оригинално вграждане/

    П.С.Колата сега е по-тиха от вятъра
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #71
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    250 е добра цена аз на 156 плащах по толкова...след колко километра каране си замина?
    EX 156 1.6 TS

  12. #72
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    250 е добра цена аз на 156 плащах по толкова...след колко километра каране си замина?
    Тя си беше тръгнала още като купих колата на 60 000 км.,но сега стана непоносимо виенето,като карпатски вълк.Иначе знам че им е слабо място главините,мойта се съмнявам че проблема е дошъл от задържащо жило на ръчната,или страничен удър в задното окачване,защото имаше и крива джанта на това място
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #73
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Опс забравих да напиша,Ноември месец смених и горен ляв носач,след като се опитах да го рециклирам,но изкара 3 месеца.Носач от ТиН Фиорела,на вид много добра изработка-200 лв.,имаше и оригинал но беше с малкия шарнир за 159-ки след 2008
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #74
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Незнам ама като чета раздела 159 направо настръхвам.
    Цените за поддръжката, съединители, рейки, главини все хубави цени б*си
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  15. #75
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata View Post
    Незнам ама като чета раздела 159 направо настръхвам.
    Цените за поддръжката, съединители, рейки, главини все хубави цени б*си
    Е кво А6-цата да не е много по-евтинаПлюс това да не забравяме рейката какво производство е-немско?Главините за мен на всяка по-тежка кола си е нормално да заминават бързо.Във всяка кола има нещо което не е изчислено като хоратаВажното е че като се качиш един път в нея,и няма слизане.Аз първоначално въобще не харесвах централната конзола,но бързо свикнах,даже сега ще я модифицирам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 5 of 308 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •