Page 52 of 308 FirstFirst ... 242505152535462102152 ... LastLast
Results 766 to 780 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #766
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Има бушони.
    На плюсовата клема на акумулатора има захванат един кабел, т.е. кабелите са няколко, но визирам този, който се намира най-близо до калника. Въпросния кабел прави чупка надолу покрай акумулатора и веднага след това има една малка пластмасова кутийка. В нея се намират въпросните бушони/предпазители.
    ОК,може да не съм гледал хубаво.Казвай кво става с тъпия алтернатор ????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #767
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    подкрепям
    Добре, момчета!
    Готов съм да ви изслушам.
    Вече наистина идеите ни се изчерпаха, затова приемам всякакви съвети.
    Както по-горе спеменах, по алтернатора са сменени диодните плочки, реле-регулатора, статорната намотка и е проверен съединителя за приплъзване. Всичко изглежда ОК.
    Алтернатора си зарежда съвсем нормално, но едва когато позагрее двигателя. При загрял двигател, колкото и консуматори да включа, зарядното напрежение не пада под 13.9V - това е резултата от снощните изпитания.
    При студен двигател, с всеки допълнително включен консуматор, зарядното напрежение прогресивно пада. Тук искам да отбежежа и факта, че ако при тези условия вдигна оборотите на двигателя до 1500-1800 об.мин, зарядното напрежение се възстановява на 14.0V.
    Оставя ли двигателя на празен ход - стойностите на напрежението падат.
    Снощи се случи и нещо друго, докато правехме експериментите си. Дали от това, че статорната намотка е нова или от прекомерно натоварване, в един момент започна да мирише на изгоряло лаково покритие. Затова си мисля, че има някъде нещо, което дава прекалено голяма консумация.
    Какво е вашето становище, при така описаните обстоятелства?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #768
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    нормално е да мирише намотката докато се опече. реле регулатора кога го смени. заедно с диодната плочка когато пренавива алтернатора ли. ако да, пробвай да си върнеш стария.
    точка

  4. #769
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    нормално е да мирише намотката докато се опече. реле регулатора кога го смени. заедно с диодната плочка когато пренавива алтернатора ли. ако да, пробвай да си върнеш стария.
    И аз при тези обстоятелства си мисля,че е в релето проблема Също е хубаво да премерите към алтернатора за отечка
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #770
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Абе то пише,че има бушони,ма нещо не ги намирам
    Не ги намираш защото ги нямаш.
    Това е екстра, която се слага допълнително. По-скоро ако ги имаш е изключение, защото в повечето случи тази екстра не се слага толкова често.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #771
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Имам една голяма молба към съфорумниците.
    Моля, ако някой има възможност, нека да измери зарядното напрежение на неговия автомобил, при студен двигате и вкл къси светлини, вентилация на купето на трета степен, подгрев на стъклата и нека сподели после, какъв е резултата.
    Моля!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #772
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Някой знае ли колко трябва да ми е дълга щеката за маслото на 2.0jtdm, че като дам контакт винаги показва 3-4 чертички от 6 за нивото на маслото. А на щеката си е на максимум. Преди контакт колата е стояла цяла нощ на равно в гаража та не е от евентуален наклон. Като се закачи колата на стенд не покава грешка в датчика и затова си мисля да не би тази щека да е за друг двигател.

  8. #773
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Някой знае ли колко трябва да ми е дълга щеката за маслото на 2.0jtdm, че като дам контакт винаги показва 3-4 чертички от 6 за нивото на маслото. А на щеката си е на максимум. Преди контакт колата е стояла цяла нощ на равно в гаража та не е от евентуален наклон. Като се закачи колата на стенд не покава грешка в датчика и затова си мисля да не би тази щека да е за друг двигател.
    Индикацията на таблото е по-скоро ориентировъчна всички дават по-малко отклонение, а да е друга щека - едва ли.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #774
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    По малко отклонение да ама 40-50% отклонение. А на други съм виждал като дадат контакт е на макс и по клипове в youtube също е така, а на мойта макс - никога.А колко му е някой да е сменил щеката или италянците да са объркали да са сложили за 1,9 примерно(едва ли де). Та как може да се разбере колко трябва да е дълга и дали с 1,9 е същата. А може да е дефектна щека.

  10. #775
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Имам една голяма молба към съфорумниците.
    Моля, ако някой има възможност, нека да измери зарядното напрежение на неговия автомобил, при студен двигате и вкл къси светлини, вентилация на купето на трета степен, подгрев на стъклата и нека сподели после, какъв е резултата.
    Моля!
    13.7 фарове,реотан,вентилатор в купето и музика

    ---------- Post added at 06:53 ---------- Previous post was at 06:52 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не ги намираш защото ги нямаш.
    Това е екстра, която се слага допълнително. По-скоро ако ги имаш е изключение, защото в повечето случи тази екстра не се слага толкова често.
    Бобка тва мисля че го имат всички 159 с дву и три зонов климатроник днес пак ще погледна за бушоните
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #776
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    13.7 фарове,реотан,вентилатор в купето и музика
    Това при студен двигател, което значи че работят и подгревните свещи?!
    Благодаря ти Мурджев!

    Значи драмата при мен продължава...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #777
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Поръчах си гумичка за педала на съединителя - 21лв с ДДС от Аутоиталия. Пускам и такава за спирачка на автоматик, в случай, че на някой му трябва оригиналния номер. Като гледам цените в нета сигурно ще е към 30лв, ако я има в Бг.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails гумичка.jpg   гумичка автомат.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #778
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Това при студен двигател, което значи че работят и подгревните свещи?!
    Благодаря ти Мурджев!

    Значи драмата при мен продължава...
    На мен включих къси, дълги халогенни, подгряване на стиклата, отопление на hi и вентилатора до края и колата на 750об./мин. беше 13,7, но след 10 секунди почна да пада и стигна до 11,7, изкарах я от гаража стана 12,4 и като тръгнах се нормализира на 13,9 после на 14,1. Абе всеки път ми е различно някой път като си карам показва 13 друг път 13,4 или 14,1 даже и 14,7 ми е показвала. Тия показания ги гледам на антирадара, който има вграден волтметър и постоянно показва напрежението. Сравнявал съм го с мултицети и показва вярно. Не бях се заглеждал до сега ама и на мен ми падна до 11,7. А всичко ми е здраво, поне така трябва да е колата е на 6 месеца. Е динствено ако акумулатора ми не е добре зареден, защото не я карам много.

  14. #779
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    До преди да дефектира алтернатора ми, никога не съм си правил труда да обследвам, как точно се променя зарядното напрежение сутрин, при стартиране на двигателя и в последствие - при управлението на автомобила.
    Като чета сега поста на колегата, нещата които той описва се покриват на 100% с моя случай. Може би това е нормалното поведение на захранващата система при студен автомобил и леко разреден акумулатор?

    Има ли и др колега с подобно поведение на колата?

    Да не се окаже, че "революцията отдавна свърши, а ние още влакове взривяваме"?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #780
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не ги намираш защото ги нямаш.
    Това е екстра, която се слага допълнително. По-скоро ако ги имаш е изключение, защото в повечето случи тази екстра не се слага толкова често.
    Верно ги нямам,освен голямата бушониера,други бушони около акумулатора нямам

    П.С.Понеже в сервиза поддържаме Н на брой Тойота Авенсис след 2004 г. и те на празен ход с консуматори не зареждат,ама нямат проблеми,смисъл на пр.ход с консуматори зареждат на 12.7,особено като пуснеш реотана на задни жамек
    Last edited by Mury; 24-01-2013 at 15:11.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 52 of 308 FirstFirst ... 242505152535462102152 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •