Page 88 of 308 FirstFirst ... 3878868788899098138188 ... LastLast
Results 1,306 to 1,320 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1306
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Здравейте, карам 159-та от подписа от юни месец т.е. първа зима. Искам да се посъветвам с вас относно компресора на климатика. При включване на FULL AUTO автоматично компресора тръгва, дори и при отрицателни температури - вдигах капака и се вижда, че съединителят е зацепил. На 156-цата при ниски температури това не се случваше, всъщност на всички коли, които до момента съм карал. Към климатроника има всякакви щуротии (датчици) - за слънчева радиация, замърсеност на въздуха. Изобщо живее си някакъв самостоятелен живот - компресора тръгва когато си реши. Като е топло караш си по магистралата и в един момент станало топло и той се включил. Започва да вали и опа - пак се включил.
    Имам и една друга екстра - включвам фаровете и задната чистачка прави един оборот - без да е на задна, чистачките не са на ауто - нищо. Понякога това се случва и с предните чистачки, но по - рядко. Принципно държа фаровете постоянно включени и при поставяне на ключа някоя чистачка почва да се движи. Ще се радвам, ако някой ме просветли.

    ---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

    Нещо подписа ми не е наред. Колата е 1,9 JTDM, ниво но оборудване High.

  2. #1307
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Здравейте, карам 159-та от подписа от юни месец т.е. първа зима. Искам да се посъветвам с вас относно компресора на климатика. При включване на FULL AUTO автоматично компресора тръгва, дори и при отрицателни температури - вдигах капака и се вижда, че съединителят е зацепил. На 156-цата при ниски температури това не се случваше, всъщност на всички коли, които до момента съм карал. Към климатроника има всякакви щуротии (датчици) - за слънчева радиация, замърсеност на въздуха. Изобщо живее си някакъв самостоятелен живот - компресора тръгва когато си реши. Като е топло караш си по магистралата и в един момент станало топло и той се включил. Започва да вали и опа - пак се включил.
    Имам и една друга екстра - включвам фаровете и задната чистачка прави един оборот - без да е на задна, чистачките не са на ауто - нищо. Понякога това се случва и с предните чистачки, но по - рядко. Принципно държа фаровете постоянно включени и при поставяне на ключа някоя чистачка почва да се движи. Ще се радвам, ако някой ме просветли.

    ---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

    Нещо подписа ми не е наред. Колата е 1,9 JTDM, ниво но оборудване High.
    Климатроника е така,особено ако си серия 2,там е страшно положението,тръгва си сам когато си поиска,мери влажност,температура и т.н. ако не му хареса нещо,и хоп включваме компресора.Един съвет от мен,дръж си го на Ауто,а не на Фул ауто,ще се справя по адекватно.

    Това с чистачките е доста странно,според мен колата ти има проблем,трябва се види лостовата система
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #1308
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Мъри, благадаря за инфото, това с чистачките за момента май изчезна след откачане на акумулатора и рестарт. Не помня предходния път дали не бяха включени на ауто, когато закачах акумулатора.

  4. #1309
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Здравейте, карам 159-та от подписа от юни месец т.е. първа зима. Искам да се посъветвам с вас относно компресора на климатика. При включване на FULL AUTO автоматично компресора тръгва, дори и при отрицателни температури - вдигах капака и се вижда, че съединителят е зацепил. На 156-цата при ниски температури това не се случваше, всъщност на всички коли, които до момента съм карал. Към климатроника има всякакви щуротии (датчици) - за слънчева радиация, замърсеност на въздуха. Изобщо живее си някакъв самостоятелен живот - компресора тръгва когато си реши. Като е топло караш си по магистралата и в един момент станало топло и той се включил. Започва да вали и опа - пак се включил.
    Имам и една друга екстра - включвам фаровете и задната чистачка прави един оборот - без да е на задна, чистачките не са на ауто - нищо. Понякога това се случва и с предните чистачки, но по - рядко. Принципно държа фаровете постоянно включени и при поставяне на ключа някоя чистачка почва да се движи. Ще се радвам, ако някой ме просветли.

    ---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

    Нещо подписа ми не е наред. Колата е 1,9 JTDM, ниво но оборудване High.
    и при мен е така но задната чистачка не се включва свиква се
    155ex 159ex 530new

  5. #1310
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    При мен на FULL AUTO снежинката свети ... ама нема никой. Компресора е мъртвец .. имам предвид в момента при сегашните температури рано сутрин. Иначе на режим AUTO при зададена температура например 27.5 градуса, като тръгна вентилатора е на 1 чертичка, малко след като отлепи 50-то градуса на антифриза - стават 2 чертички - демек втора степен на вентилатор. При 60 градуса по уред вече - вентилатора е на максимална степен и духа, което си е малоумно отново щото колата далеч не е загряла както трябва.

    Относно задната чистачка - подобен проблем имах със 147-цата, обаче не мога да се сетя кво точно беше и как го оправих. Имам някакви спомени, че акумулатора беше сдал багажа и се появяваха някакви такива полтъргайсти по разните системи на колата и като го смених се успа работата ... ама за чистачките, не съм сигурен, че тогава се оправиха. Беше бая отдавна.
    Last edited by DiStefano; 25-12-2013 at 06:38.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #1311
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    При мен на FULL AUTO снежинката свети ... ама нема никой. Компресора е мъртвец .. имам предвид в момента при сегашните температури рано сутрин. Иначе на режим AUTO при зададена температура например 27.5 градуса, като тръгна вентилатора е на 1 чертичка, малко след като отлепи 50-то градуса на антифриза - стават 2 чертички - демек втора степен на вентилатор. При 60 градуса по уред вече - вентилатора е на максимална степен и духа, което си е малоумно отново щото колата далеч не е загряла както трябва.

    Относно задната чистачка - подобен проблем имах със 147-цата, обаче не мога да се сетя кво точно беше и как го оправих. Имам някакви спомени, че акумулатора беше сдал багажа и се появяваха някакви такива полтъргайсти по разните системи на колата и като го смених се успа работата ... ама за чистачките, не съм сигурен, че тогава се оправиха. Беше бая отдавна.
    При мен работата на климатика е аналогична с тази разлика, че отлепи ли от 50 градуса имам четири или пет чертички на дисплея. Вероятно е разлика в самите уреди на колите. Това, което ме притесни е, че при показания на термометъра за външна температура -3, -3,5 градуса (и очевидно по ниски от нулата температури - заледявания) снежинката светва, вдигам капака и гледам компресора се върти. Помислих си, че може и да се прецака при такъв режим. От друга страна в началото на лятото при Бобо беше заринато с 59-ки със счупени компресори. Възможно е такъв да си им е модела , работи целогодишно и се чупи често.

    П.С. Весела Коледа на Всички !

  7. #1312
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Моят компресор в момента не работи при тези температури. Иначе да - доколкото съм запознат има няколко вида управление на климата при 159. Моят Мурджев го гледа и каза нещо от сорта - "Добре, че не е от ония другите" - не знам кво точно имаше предвид, но проблеми не съм имал нито лятото нито сега.

    Поздрави на всички и весело изкарване на празниците
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #1313
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    При мен работата на климатика е аналогична с тази разлика, че отлепи ли от 50 градуса имам четири или пет чертички на дисплея. Вероятно е разлика в самите уреди на колите. Това, което ме притесни е, че при показания на термометъра за външна температура -3, -3,5 градуса (и очевидно по ниски от нулата температури - заледявания) снежинката светва, вдигам капака и гледам компресора се върти. Помислих си, че може и да се прецака при такъв режим. От друга страна в началото на лятото при Бобо беше заринато с 59-ки със счупени компресори. Възможно е такъв да си им е модела , работи целогодишно и се чупи често.

    П.С. Весела Коледа на Всички !
    При 159 се монтират 4 вида компресори,като тези на 2.4 са най трошливите

    ---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    При мен на FULL AUTO снежинката свети ... ама нема никой. Компресора е мъртвец .. имам предвид в момента при сегашните температури рано сутрин. Иначе на режим AUTO при зададена температура например 27.5 градуса, като тръгна вентилатора е на 1 чертичка, малко след като отлепи 50-то градуса на антифриза - стават 2 чертички - демек втора степен на вентилатор. При 60 градуса по уред вече - вентилатора е на максимална степен и духа, което си е малоумно отново щото колата далеч не е загряла както трябва.

    Относно задната чистачка - подобен проблем имах със 147-цата, обаче не мога да се сетя кво точно беше и как го оправих. Имам някакви спомени, че акумулатора беше сдал багажа и се появяваха някакви такива полтъргайсти по разните системи на колата и като го смених се успа работата ... ама за чистачките, не съм сигурен, че тогава се оправиха. Беше бая отдавна.
    Защо да е малоумно бе брат,реално при 60 градуса спокойно парното си духа топло,все пак имаш да отопляваш един хамбар,особено комбито.Не ме питай как се сгрява купето на Доблото дето е като хангар,ами не се стопля
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #1314
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Моят компресор в момента не работи при тези температури. Иначе да - доколкото съм запознат има няколко вида управление на климата при 159. Моят Мурджев го гледа и каза нещо от сорта - "Добре, че не е от ония другите" - не знам кво точно имаше предвид, но проблеми не съм имал нито лятото нито сега.

    Поздрави на всички и весело изкарване на празниците
    Да и моята беше при него началото на лятото - тамън се стопли пускам климатика и духа топло и виждам, че компресора въобще не се пуска, закарах я при Бобо и той ми каза, че ми е превъртял шлица на съединителчето и така друг втора ръка...
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  10. #1315
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    И моят на 50°С почва да духа на 4-5 черти, веднага го включвам за малко само на вътрешна щото иначе ще умра от студ докато стигне 60-70.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #1316
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Честита нова година! Понеже не можах да реша проблема с регулирането на пръскалките на предното стъкло си поръчах нови от Италия, които ще дойдат края на януари. Но сега имам друго питане: как се сваля фара? Направих една простотия: исках да извадя диодната крушка на габарита, щото ми свети чека и дръжката ми остана в ръката. Няма как да извадя крушката като фара е на място, явно ще трябва да го сваля.
    Btw: успях да вдигна предницата с 2см с тампони, но по-важното е че не ляга като я натоваря и сега е доста по- удобна за каране. А за лятото съм й замислил и нови джанти Риал Равена
    Last edited by boian; 04-01-2014 at 12:21.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  12. #1317
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    ЧНГ и на теб ! До колкото знам фара се сваля малко кофти, до колкото се откача бронята, защото долните болтове на фара са под нея. Имам опит с подобна ситуация, но успях да докача и хвана крушката с два пръста и да я извадя. Опитай и ти, ако не е паднала в рефлектора. Принципно моите лед габарити са Филипс, съпротивленията на чека, също са Филипс и при студено палене сутрин ми свети чека и за двата фара. После няма проблем. малко е разочероващо предвид инвестицията за габарити, но е факт.
    При мен пък чистачките продължават автоматично да следват пускането на фаровете, явно за по - добра видимост

  13. #1318
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Явно мойте пръсти са дебели. Не е паднала в рефлектора, просто не мога да я докопам. А ги купих със съпротивление и една година нямах ядове. После на дясната взе да свети чека, успях да я махна, но с лявата- греда. Подобно на твоя случай моите светлини се включват когато искат, явно копчето на лостчето прави мизерии, оставих го на авто и толкоз.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #1319
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Пинсетка!?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #1320
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Успях! Само че не искаше по нормален начин и се наложи да махна крушката на мигача и през дупката с един ъглов шестограм бутнах диода назад
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

Page 88 of 308 FirstFirst ... 3878868788899098138188 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •