Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 121

Thread: Първи впечатления без ФАП филтър

  1. #91
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Мойта го има същото,но само от 60 до 70 гр.после и преди това го няма,но никога не е гаснала.Не ми се вярва от плътно незатваряща ЕГР да прави така,по скоро неможе да го отвори,ако не е хубаво почистен,изгасва защото е малко въздуха.Другия вариант,който обаче можеби е причина за неравномерната работа при по-висока температура,погледнете корекциите на дюзите при температурата която се оплакваш
    Мъри, като начало що просто не го затапи за да види ще има ли промени
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  2. #92
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Mury e донякъде прав - една от дюзите има голяма компенсация (от 1.0 до 1.7 плюс), не тя не е само в диапазона на температурата, която говорех, а е постоянна. И все пак, това с гасненето ме озадачава малко. EGR клапана беше почистен до блясък, но от друга страна - наистина, ако има проблем със затварянето, защо да няма проблем и с отварянето? Колкото до предложението на Nightrider - да, "затапихме" го, т.е беше изолиран и колата се развървя като хала, определено имаше подобрение ... Но, не мога да преценя дали това влияе на гасненето при палене или само отстранихме турбо лага, затова и търся съвет какво да правя. Много се надявам някой колега да има работещ EGR под ръка, за да тестваме дали само това е проблема, за да мога спокойно да го сменя и да забравя.

    Следващите няколко дена предстои доста обикаляне из България, т.е ще продухам двигателя, ще се регенерира ФАП-а, ще сменя нафтата, добавка за почистване ще сложа пак ... Но имам едни подозрения, че гасненето при палене няма да изчезне. Да видим ...

    А най-дразнещото е че според компютъра всичко е наред и няма грешки... Яко
    Alfa 159 2.4 JTDm

  3. #93
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Tsetso Milanov View Post
    Mury e донякъде прав - една от дюзите има голяма компенсация (от 1.0 до 1.7 плюс), не тя не е само в диапазона на температурата, която говорех, а е постоянна. И все пак, това с гасненето ме озадачава малко. EGR клапана беше почистен до блясък, но от друга страна - наистина, ако има проблем със затварянето, защо да няма проблем и с отварянето? Колкото до предложението на Nightrider - да, "затапихме" го, т.е беше изолиран и колата се развървя като хала, определено имаше подобрение ... Но, не мога да преценя дали това влияе на гасненето при палене или само отстранихме турбо лага, затова и търся съвет какво да правя. Много се надявам някой колега да има работещ EGR под ръка, за да тестваме дали само това е проблема, за да мога спокойно да го сменя и да забравя.

    Следващите няколко дена предстои доста обикаляне из България, т.е ще продухам двигателя, ще се регенерира ФАП-а, ще сменя нафтата, добавка за почистване ще сложа пак ... Но имам едни подозрения, че гасненето при палене няма да изчезне. Да видим ...

    А най-дразнещото е че според компютъра всичко е наред и няма грешки... Яко
    E щом не е минала 2.0 компенсация,значи не е зле.Горивен филтър откога не си сменял,защото моя мяй нещо не е в час,пали трудно ако не изчакам помпата да спре,ако я изчакам всичко е ок,май ще го сменям...........

    ---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 18:16 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Мъри, като начало що просто не го затапи за да види ще има ли промени
    Затапвал съм го цецо,замислянето изчезва веднага,но колата след около 5 мин. влиза в авариен режим и едвам се движи Трябва софтуерна намеса,за сега тва не е на дневен ред.....
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #94
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    [QUOTE=Mury;1077238]E щом не е минала 2.0 компенсация,значи не е зле.Горивен филтър откога не си сменял,защото моя мяй нещо не е в час,пали трудно ако не изчакам помпата да спре,ако я изчакам всичко е ок,май ще го сменям...........[COLOR="Silver"]

    Преди максимум 3000 километра й е направено пълно обслужване, в това число и всички филтри, не ми се вярва да е от това.... Колкото повече мисля, най-озадачаващото е че пали добре, но след няколко секунди двигателя започва да работи неравномерно ... Т.е. нещо се включва 2-3 сек след старта и тогава започва да работи неравномерно и загасва. И понеже не съм запознат технически кой може да е този агрегат, реших да попитам дали някой не може да ме ориентира ... поне накъде да търсим проблема в сервиза Вече май бих се радвал да е EGR клапана (там просто сменям и забравям), но имайки пред вид цената му си мисля - а ако не е това?
    Alfa 159 2.4 JTDm

  5. #95
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    При мен проблема с притрисането се появява точно при 90 градуса. Падне ли температурата, макар и с малко, спира да тресе. Чистихме ЕГР - никаква промяна. Горивния филтър е скоро сменян, дюзите са бетон, изцяло в норма. Най-интересното е, че при затапен ЕГР, ми светва чека на двигателя, но проблема с притрисането го няма. Колата си върви, дори повече, няма авариен режим, но не се знае докога и дали няма да стане проблем

  6. #96
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Води я да ти го спрат софтуерно и карай без него. Най-доброто спасение. И ДПФ-а ще се чуства добре така.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #97
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    А трябва ли да се маха ДПФ-то и катализаторите, при софтуерното му спиране, че някакви такива оферти ми правят?

  8. #98
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Премахването на ЕГР не е обвързано с ДПФ-а. Но предполагам ще получиш комплексна цена. Но пък те цените падат постояно, така, че ако отложиш дпф-а във времето когато ще трябва да се премахне цената на услугата може вече да е достатъчно ниска, че да ти излезе по на сметка да чакаш. Разбира се ако сега нямаш проблеми с него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #99
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    При мен проблема с притрисането се появява точно при 90 градуса. Падне ли температурата, макар и с малко, спира да тресе. Чистихме ЕГР - никаква промяна. Горивния филтър е скоро сменян, дюзите са бетон, изцяло в норма. Най-интересното е, че при затапен ЕГР, ми светва чека на двигателя, но проблема с притрисането го няма. Колата си върви, дори повече, няма авариен режим, но не се знае докога и дали няма да стане проблем
    Ще върви точно 5 мин. и ще умре повече от 1300 об. няма да вдига.Не е лошо да проверите как са клапите на колектора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #100
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    При мен проблема с притрисането се появява точно при 90 градуса. Падне ли температурата, макар и с малко, спира да тресе. Чистихме ЕГР - никаква промяна. Горивния филтър е скоро сменян, дюзите са бетон, изцяло в норма. Най-интересното е, че при затапен ЕГР, ми светва чека на двигателя, но проблема с притрисането го няма. Колата си върви, дори повече, няма авариен режим, но не се знае докога и дали няма да стане проблем
    А случайно ЕГР-ът да е блокирал в отворено положение?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #101
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Е, при мен вървя повече от 5 мин и то без проблеми

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:35 ----------

    Не мисля че е блокирал. Почистихме го уж много добре, но не знам дали затваря плътно

  12. #102
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    От няколко дни и аз съм без филтър и запушен EGR. Колата върви доста по-леко, сякаш някаква тежест падна от нея. Може би леко и извънградския разход падна, но това ще го тествам още.
    По принцип не смятах да го махам, ама 3 пъти ми направи проблем тази есен и нямах повече нерви.

    2.4JTDm

  13. #103
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    От няколко дни и аз съм без филтър и запушен EGR. Колата върви доста по-леко, сякаш някаква тежест падна от нея. Може би леко и извънградския разход падна, но това ще го тествам още.
    По принцип не смятах да го махам, ама 3 пъти ми направи проблем тази есен и нямах повече нерви.
    Много правилно решение си взел браво,сега ще се усетиш потенциала на колата поради липсата на тези тежести..............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #104
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    От няколко дни и аз съм без филтър и запушен EGR. Колата върви доста по-леко, сякаш някаква тежест падна от нея. Може би леко и извънградския разход падна, но това ще го тествам още.
    По принцип не смятах да го махам, ама 3 пъти ми направи проблем тази есен и нямах повече нерви.
    Разхода определено падна. А ускорението е повече от доволно. Преди имах една дупка от 1500 до 2200 оборота, сега направо литвам

    2.4JTDm

  15. #105
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    От няколко дни и аз съм без филтър и запушен EGR. Колата върви доста по-леко, сякаш някаква тежест падна от нея. Може би леко и извънградския разход падна, но това ще го тествам още.
    По принцип не смятах да го махам, ама 3 пъти ми направи проблем тази есен и нямах повече нерви.
    И аз съм се засилил по този улица май... Направихме си експеримент - затапихме EGR клапана само механично и като литна тази ми ти кола - нищо общо със предишното ускорение. А най-любопитното е че светна любимата лампа "Have engine checked", но колата не влезе в авариен режим. Няколко дена пилех щастливо гуми по Варненските улици
    В момента е в сервиза - правя последен опит да си запазя оригиналните джаджи по нея като всички колектори, въздуховоди и тем подобни ще бъдат лъснати до блясък, а клапите на променливата геометрия ще бъдат премахнати. Обаче ако и това не доведе до желаните резултати, т.е колата да си дърпа достатъчно въздух ... ще хвърчи EGR-a май. А да, EGR-a беше сменен преди месец с друг работещ, макар и втора употреба. Имаше резултат но за малко.
    Alfa 159 2.4 JTDm

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •