Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 121

Thread: Първи впечатления без ФАП филтър

  1. #31
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Не разбирам само защо веднага някой се бъзва без да има основание след като никой с нищо не съм обидил ,а просто съм изразил личното си мнение.Вярно е , че не съм карал 159-ка с чип , но честно казано докато имах156-ца,115 коня , 2002г. карах няколко други чипосвани тук в България и нито една от тях не вървеше колкото моята , а по нея аз не бях правил нищо.Просто при сравнението очевидно т.н. чипосани коли направо умираха сравнено с моята и това го знаят всички /без да се хваля/от Плевен които съм возил с нея.
    От както карам 159-та не съм правил сравнение с друга , чипосана просто защото в Плевен друга 159 -ка няма.А за пушеците съм сигурен , че ще ги има след чипосването и точно те ще прецакат ФАП-а .Затова и го махате веднага след чипосването , че иначе почват проблемите с него, но вие това си го знаете по-добре от мен.Иначе нямам нищо против да направя сравнение , даже съм навит при посещение в София да звънна на телефон който ми дадете за да се видим пък може и да ме убедите. Така , че поздрави на всички.
    За съжаление си прав, относно нескопосаните "чипове".
    Колата започва да върви по-малко, да харчи и пуши повече.
    Специално "чипът" на Екстрийм не е такъв - казвам го от личен опит с друг и техен ремап!
    Колкото до DPF-a ... дали ще направиш ремап или не, пак ще го утрепеш тоя филтър
    В БГ нафтата не е подходяща за такива коли ... слагат прекалено много лайна и за да се убедиш в думите ми, се замисли колко често ти се регенерира DPF-а

    п.с. В Плевен има и други 159-ки Едната е 2.4 JTDm

  2. #32

    Default

    честно, не знам как ги карате тея коли, ама на мен веднъж не ми е влязла в режим на почистване на филтъра

    дали защото я пържа от време на време или я карам предимно извънградско, но в градско веднъж дори не е влязла в почистващ режим

  3. #33
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    честно, не знам как ги карате тея коли, ама на мен веднъж не ми е влязла в режим на почистване на филтъра

    дали защото я пържа от време на време или я карам предимно извънградско, но в градско веднъж дори не е влязла в почистващ режим
    Сам си отговаряш, при това верно Тези коли са за дълъг път, а не за софийските задръствания и дупки.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Сам си отговаряш, при това верно Тези коли са за дълъг път, а не за софийските задръствания и дупки.
    че тя е карана там предимно - половината от километрите й са навъртяни в софия дори в сф не е влизала в режим

  5. #35
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    дали защото я пържа от време на време или я карам предимно извънградско
    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    че тя е карана там предимно - половината от километрите й са навъртяни в софия
    Последно къде я караш повече ?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Последно къде я караш повече ?
    избара ме в противоречие, обаче да го е

    50 / 50 я карам като задълбая да си дам сметка

    което е още по-озадачаващо, как така на колегите им влиза в режим, а на мен не

    и май отговора е в това, че я карам на по-високи обороти ?

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Ще чакам още отзиви от тези от вас които са махнали ФАП-а и са се чипосали , но засега оставам пас макар ,че много ми се ще да "напомпя" красавицата.Явно докато лично не се убедя при сравнение си оставам скептично настроен.
    Last edited by alfageorgi; 04-05-2010 at 21:41.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  8. #38
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Ще чакам още отзиви от тези от вас които са махнали ФАП-а и са се чипосали , но засега оставам пас макар ,че много ми се ще да "напомпя" красавицата.Явно докато лично не се убедя при сравнение си оставам скептично настроен.
    ОК ти си решаваш,ако искаш заповядай да тестваш

    че тя е карана там предимно - половината от километрите й са навъртяни в софия дори в сф не е влизала в режим
    Ако я караш добре загряла може,но пак не ми се вярва.Моята се случваше в София на около 350 км.Венци/Гъзи/ си прави експеримент в Сф с различни нафти и според него с нафтата на Лукойл се регенерира на около 450-500 км. а с нафтата на Еко на около 350Просто твойта кола може да се е регенерирала само на магистралата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #39
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Карам само Лукойл (руски ) - регенерира се, както много пъти съм писал, на всеки 450-500 км, пушек няма.
    Въпроса си е доста интересен- излиза че регенерацията е заложена програмно, а не се влияе от замърсяването на филтъра?
    Може би специалистите имат някакво мнение по въпроса?
    Аз също мисля как да направя красавицата си по мощна и бърза и въпроса е интересен.
    Също имам и такъв въпрос (той не е много в тази тема) но може ли 1,9 жтдм да се направи битурбо и какво е нужно за това освен още една турбина?
    Last edited by OgyG; 07-05-2010 at 01:10.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Карам само Лукойл (руски ) - регенерира се, както много пъти съм писал, на всеки 450-500 км, пушек няма.
    Въпроса си е доста интересен- излиза че регенерацията е заложена програмно, а не се влияе от замърсяването на филтъра?
    Може би специалистите имат някакво мнение по въпроса?
    Аз също мисля как да направя красавицата си по мощна и бърза и въпроса е интересен.
    Също имам и такъв въпрос (той не е много в тази тема) но може ли 1,9 жтдм да се направи битурбо и какво е нужно за това освен още една турбина?
    Напротив регенерацията се влияе от замърсяването на филтъра
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Също имам и такъв въпрос (той не е много в тази тема) но може ли 1,9 жтдм да се направи битурбо и какво е нужно за това освен още една турбина?

    ей на този въпрос бих желал и аз отговор

  12. #42

    Default

    До колкото знам Saab ползват същите двигатели (1.9 TTiD). Там турбините са 2 броя както всички се досещаме... Ако греша, моля да бъда извинен
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  13. #43
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    До колкото знам Saab ползват същите двигатели (1.9 TTiD). Там турбините са 2 броя както всички се досещаме... Ако греша, моля да бъда извинен
    Ланча Делта III също има мотор 1.9 JTDm 190 к.с. (с 2 турбини). Въпросът е какво е останало като ресурс вече?
    Все пак 2.4 JTDm 20v е 210 к.с.
    От друга страна ... това са дизели все пак
    Какви к.с., какво чудо искате да стане?
    Истината е в бензиновите мотори с турбо

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Ланча Делта III също има мотор 1.9 JTDm 190 к.с. (с 2 турбини). Въпросът е какво е останало като ресурс вече?
    Все пак 2.4 JTDm 20v е 210 к.с.
    От друга страна ... това са дизели все пак
    Какви к.с., какво чудо искате да стане?
    Истината е в бензиновите мотори с турбо
    много ме кефи някой като ми обяснява какво да искам и да харесвам

    мое да ме влече вонята на дизел пък, знаеш ли ?

  15. #45
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    много ме кефи някой като ми обяснява какво да искам и да харесвам

    мое да ме влече вонята на дизел пък, знаеш ли ?
    Къде пък прочете, че ти казвам какво и как да харесваш?
    Написах само, че чудеса от дизел не могат да се очакват.
    1750 TBi е с по-малка кубатура, 1 турбина и има 235 к.с.
    Смятай какво би станало с 2 турбини и малко ремап

    п.с. Аз също карам дизел, дори е ремапнат, кефя се на миризмата на нафта и усещането на тягата

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •